У чому Тернопіль лідирує в Україні?

Обласний центр на заході України продовжує приємно дивувати. Ледь не щоквартально в Тернополі звітують про впровадження електронних новинок та залучення громади до управління містом. Зокрема, у ...

Додано:
taras.koctenko

ternopil1
У чому Тернопіль лідирує в Україні?

Обласний центр на заході України продовжує приємно дивувати. Ледь не щоквартально в Тернополі звітують про впровадження електронних новинок та залучення громади до управління містом.

Зокрема, у “файному” в одному з перших запровадили електронні петиції, систему електронних закупівель «PROZORRO», громадський транспорт обладнали GPS-трекерами та встановили понад 200 камер, які виведені on-line. Також місто приєдналось до проекту “Відкрите місто”, а пленарні засідання сесій транслюють в прямому ефірі.

На сьогодні депутатський корпус спільно з міським головою та громадськими активістами працюють над впровадженням Громадського бюджету. “Завдяки цьому проекту тернополяни зможуть самостійно вирішувати, як витратити 1% коштів з міського бюджету, а це близько 5 мільйонів гривень. Для цього тернополянам необхідно буде представити на розгляд комісії проект, який, на їх думку, буде важливий для міста. Далі його оцінюватиме спеціальна конкурсна комісія. коментує міський голова Тернополя Сергій Надал.

І хоча Громадський бюджет лише стартував – уже подано 2 проекти. Першим проектом активісти пропонують створити “Молодіжний центр/Youth Centre“ вільний майданчик для підтримки культурних ініціатив. Молодіжний центр – це місце для навчань, втілення проектів, презентацій, майстер-класів, зустрічей та здорового відпочинку.

Інший проект – Запросимо Україну на музичний фестиваль “ФАЙНЕ МІСТО”! На думку авторів проекту промоція фестивалю сприятиме формуванню іміджу Тернополя та області, збільшення кількості туристів, просуванню місцевих торгових марок та брендів. Ресурси, які залучені для підготовки та проведення фестивалю, будуть вкладені в регіональну економіку для розвитку транспорту, роздрібної торгівлі, готелів, громадського харчування, організацій-субпідрядників з розвитку інфраструктури.

Як бачимо, саме міста стають локомотивами впровадження новітніх технологій та активно залучають громадськість. Активісти, у свою чергу, прагнуть змінити своє середовище тут і зараз, не чекаючи благ з Києва.

 

 


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

У громадах Півдня України проводять картування місцевого неурядового сектору

Правоохоронці та фахівці громад Чернігівщини посилюють спроможність з протидії гендерно зумовленому насильству

Участь громадян у процесах відновлення: кейс Березнегуватської громади (Миколаївщина)

Відбулась настановча сесія програми «Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення»

Курси англійської для переселенців стартують у 8 містах України

У Тернополі нагородили переможців всеукраїнського конкурсу «Золотий фліпчарт»