У Биківні вшанували жертв політичних репресій

16 травня відбулось вшанування жертв  комуністичного тоталітарного режиму на території Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили». Вшанування відбувались до Дня жертв ...

niM1621247949fyn
У Биківні вшанували жертв політичних репресій

16 травня відбулось вшанування жертв  комуністичного тоталітарного режиму на території Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили». Вшанування відбувались до Дня жертв політичних репресій, який традиційно припадає на третю неділю травня. 

6Wa7d16212483235Sk6s

Вшанувати пам’ять  жертв сталінського терору зібрались представники громадськості, зокрема Київського товариства політв’язнів та репресованих, ветерани російсько-української війни, представники політичних партій.

Спільну панахиду за невинно убієнними комуністичним терором відправили представники Православної церкви України та Української греко-католицької церкви. Після чого відбувалась церемонія покладання квітів до меморіалів загиблих.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко поклав квіти та запалив лампадку на взнак вшанування біля меморіалу жертв сталінських репресій та пам’ятного знака польських поховань.

“Ми – українці – маємо робити висновки, дивлячись в історію. Знищення нас як нації не припинилося. Але розслідування Биківнянських могил та інших місць поховання жертв сталінських репресій доводять – кожен злочин отримає свою оцінку і свій вирок. Кожен злочин. Десятки років. Лише задумайтеся. Десятки років ми намагаємося відновити імена тих, хто був похований у Биківнянських могилах – місця поховання розстріляних сталінською владою людей. На сьогодні це майже 20 тисяч. Розстріляних у київських і не лише в’язницях. А насправді закатованих радянською владою і похованих у Биківнянському лісі – може бути в рази більше”, – зауважив міністр.

Також до вшанування пам’яті загиблих від комуністичних каральних органів долучились діючі військовослужбовці Сил спеціальних операцій Збройних Сил України.

 

Усі заходи відбувались згідно з карантинними обмеженнями, спрямованими на запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19.

 

Джерело: УІНП.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Фінансування доріг у громадах: третій випуск онлайн-платформи для місцевого самоврядування «Територія громади: чесно та експертно»

Онлайн-курс "Ресурсоефективне та чисте виробництво"

Про законопроект «Про особливості стимулювання регіонального розвитку» №5649 від 10.06.2021

З якими порушеннями прав найчастіше стикаються представники ключових груп щодо ВІЛ та ТБ: результати впровадження REAct

Чернігівські поліцейські посилюють спроможність вирішувати безпекові проблеми в громадах

Благодійний забіг DobroRun знову пройде в Україні та світі