У Богуславі презентували виставку про хор Кошиця

24 грудня 2020 року у Районному будинку культури м. Богуслав, що на Київщині, відбулася презентація виставки Тіни Пересунько «Світовий тріумф ‘Щедрика’ – 100 років культурної дипломатії України». ...

1
У Богуславі презентували виставку про хор Кошиця

24 грудня 2020 року у Районному будинку культури м. Богуслав, що на Київщині, відбулася презентація виставки Тіни Пересунько «Світовий тріумф ‘Щедрика’ – 100 років культурної дипломатії України».  Місто для неї обрано не випадково, адже в дитинстві Олександр Кошиць навчався в Богуславській єпархіальній бурсі.

Присвячена вона діяльності Української республіканської капели, яка у 1919-1924 роках гастролювала з українською піснею у 17 країнах, її керівнику – диригенту Олександру Кошицю, якому у цьому році виповнилося 145 років, та Голові Директорії та Головному отаману військ УНР Симону Петлюрі, що відрядив хор за кордон, аби, як зазначає авторка виставки Тіна Пересунько, «мовою культури розповісти про змагання України за незалежність». На 20 банерах висвітлені документи, фотографії, відгуки відомих історичних постатей про концерти Української республіканської капели з різних країн Європи й Америки, спогади її учасників та цікаві факти про неї.

Під час заходу виступили начальниця відділу культури Тетяна Куценко, диригент Богуславської хорової капели ім. Олександра Кошиця, співзасновниця освітньої ініціативи «Кошиць і Богуслав» Марина Гогуля. Зокрема, Олексій Юзефович розповів про історію створення капели, її здобутки та висловив сподівання на те, що капелу вдасться зберегти і відновити її гастрольну діяльність в Україні й за кордоном. Після цього учасники заходу переглянули документальний фільм про Богуславську капелу ім. Олександра Кошиця та прослухали твори українських композиторів у виконанні музиканта, викладача Богуславського гуманітарного коледжу Валентина Дроб’язка. Так, як через карантинні обмеження, захід міг бути доступним тільки для обмеженої кількості людей, телерадіостудія «Богуслав» вела стрім події у мережі Фейсбук.

В організації заходу взяли участь відділ культури, молоді та спорту Богуславської ОТГ, Богуславський гуманітарний коледж ім. Івана Нечуя-Левицького, Музей історії Богуславщини, освітня ініціатива «Кошиць і Богуслав».

Виставка діятиме щодня з 9 до 16 години в холі Районного будинку культури в Богуславі до січня включно.


 

Останні публікації цього розділу:

Нова послуга в Дії — оформлення соціальної допомоги для тих, хто втратив роботу під час війни

Результати моніторингу порушень цифрових прав в Україні за лютий 2022 року

Уже 46 мультидисциплінарних мобільних команд допомагають постраждалим від військових дій у центрі та заході України

Мережа міських сайтів CitySites пропонує безкоштовну рекламу волонтерським організаціям

Програма медичних гарантій продовжує безоплатно допомагати українцям під час війни

«Пароль: паляниця»: Docudays UA на Sheffield DocFest