У Бердянську відбувся Ярмарок громадських проектів

27 січня 2017 року в Центрі дитячої та юнацької творчості пройшов Ярмарок громадських проектів, на якому відбулася презентація 41 громадського проекту, розробленого мешканцями Бердянська в рамках ...

Нова енергія - головна
У Бердянську відбувся Ярмарок громадських проектів

27 січня 2017 року в Центрі дитячої та юнацької творчості пройшов Ярмарок громадських проектів, на якому відбулася презентація 41 громадського проекту, розробленого мешканцями Бердянська в рамках впровадження бюджету участі.IMG_0777

IMG_0678

Захід відкривав міський голова Володимир Чепурний, наголосивши на інноваційності пілотного проекту та підкреслив важливість Громадського бюджету в їх місті. До слів привітання приєдналися організатори заходу Віталій Филенко – голова ГО «Нова Енергія», Омелічкін Сергій – керівник субгранту та депутати міської ради.

бердянск-категорииЗ 23.01.2017 року розпочався етап публічного голосування за кращі громадські проекти. Однією з задач проведення Ярмарку громадських проектів було залучення до участі у процес голосування мешканців Бердянська, який буде тривати до 6.02.2017 року задля визначення проектів-перможців  та подальшої їх реалізації протягом 2017 року за рахунок коштів міського бюджету. Проголосувати за кращі громадські проекти також можна online за допомогою  е-платформи Громадський проект м. Бердянськ.

Під час проведення Ярмарку громадських проектів на стендах були презентовані всі без виключення громадські проекти та висвітлені їх деталі. Понад 30 авторів виявили бажання публічно продемонструвати свої проекти, використовуючи підготовлені презентаційні слайди, та відповісти на запитання всіх учасників заходу. Презентації авторів проектів можна переглянути за посиланням.

Загалом понад 200 осіб взяли участь в Ярмарку та 80 бердянців скористалися «Пунктом голосування», який був організований на заході, та відали свої голоси за 5 громадських проектів, направлені на покращення комфорту життя в їх рідному місті.

32Під час заходу організатори презентували результати впровадження результатів із використанням інфографіки та аналіз проектів за гендерними та віковими показниками. Більшість громасдьких проектів у Бердянську було розроблено авторами, вік яких відноситься до категорії  від 35 до 50 років.

12Таким чином, знання та життєвий досвід авторів мають своє відображення у поданих ними громадських проектах. Серед авторів громадських проектів маємо такі статистичні дані: 35 жінок і лише 22 чоловіки.

Громадські проекти, які отримають найбільшу кількість голосів у рамках суми фінансування громадського бюджету, будуть реалізовані у 2017 році за кошти міського бюджету.

Історія впровадження громадського бюджету в місті Бердянськ: 19 серпня 2016 року на сесії Бердянської міської ради було затверджено Положення про громадський бюджет (бюджет участі), яке передбачає виділення у 2017 році 1,5 млн. грн. на реалізацію громадських проектів, запропонованих мешканцями міста.

IMG_0690Розподіл проектів на «великі» і «малі» за величиною бюджету на реалізацію проекту:

  • Малий проект – з обсягом фінансування до 100 тис. грн. включно,
  • Великий проект –з обсягом фінансування від 100 тис. грн. до 500 тис. грн.

З 17.10.2016 по 15.11.2016 року відбувався процес створення та подання громадських проектів. За цей період мешканцями було розроблено 69 громадських проектів, спрямованих на покращення інфраструктури міста та рівня життя його мешканців.

IMG_0765Захід організовано ГО «НОВА ЕНЕРГІЯ» за підтримки Бердянської міської ради. Проект реалізується ВГО «Інститут бюджету та соціально-економічних досліджень» (ІБСЕД) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Розробник електронної системи – ГО SocialBoost.

Приєднуйтесь до нас у Фейсбуці: https://www.facebook.com/groups/Public.project.Berdiansk/

Детальна інформація на сайті: http://nova-energiya.org/

Контактна особа: Омелічкін Сергій

тел.: +38 050 83 76 941
e-mail: [email protected]

 

 


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку