У 8 областях України запрацював консультаційний Центр розвитку фермерства

Протягом вересня-жовтня 2023 року у 8 обласних центрах відбулися презентації можливостей консультаційного Центру розвитку фермерства “Врожай Перемоги”. Звернутися за допомогою до Центру вже можуть ...

Farmer_center2
У 8 областях України запрацював консультаційний Центр розвитку фермерства

Протягом вересня-жовтня 2023 року у 8 обласних центрах відбулися презентації можливостей консультаційного Центру розвитку фермерства “Врожай Перемоги”. Звернутися за допомогою до Центру вже можуть фермери Івано-Франківської, Вінницької, Тернопільської, Львівської, Рівненської, Хмельницької, Чернівецької та Черкаської областей.

Сьогодні агросектор є важливим джерелом доходів для майже 13 мільйонів українців. За даними оцінки Світового банку, станом на червень 2022 року війна призвела до сукупних збитків агросектору у розмірі 28.3 мільярда доларів. При цьому, вплив війни та збитки спостерігаються не лише на постраждалих територіях, але й у західних областях, де сільським господарством займаються 68% сільських домогосподарств. 

“Саме тому, ключовими завданнями нашого Центру є підвищення стійкості та ефективності малого і середнього фермерського бізнесу, що працює в центральних та західних областях України, в умовах часткового руйнування та трансформації аграрного сектору України”, – розповідає Тетяна Лебухорська, голова Буковинської агенції регіонального розвитку.

Так, Центр надає якісні безкоштовні послуги, орієнтовані на потреби фермерів, інформує фермерів про інновації у рослинництві та допомагає посилювати спроможність фермерів адаптуватися до змін у агросекторі та нових потреб, змінювати свої бізнес-моделі, диверсифікуватись та залучати фінансові ресурси для розвитку бізнесу. Серед ключових напрямків:

  1. Сільськогосподарське виробництво – плодоовочевий напрямок: підготовка грунту, підбір сортів та гібридів, система живлення, система захисту та допомога у пошуку допоміжних продуктів, нішеві культури
  2. Плодово-овочева переробка- післязбиральна доробка, організація переробки, сертифікація, HACCP  
  3. Інноваційні технології у плодоовочівництві – точне землеробство, діджиталізація, системи зрошення, вертикальне вирощування
  4. Стале сільське господарство – способи екологічно-безпечного ведення сільського господарства,  зменшення карбонового сліду у рослинництві, органічне сільське господарство
  5. Управління бізнесом – стратегія, бізнес-план, оподаткування, управління фінансами, юридичні питання
  6. Маркетинг та продажі – маркетингова стратегія, гуртовий та роздрібний продаж,  HoReCa, farm to fork, реклама, SMM
  7. Фінанси – залучення грантів, кредитів, інвестицій

Окрім безкоштовних консультацій, протягом жовтня-листопада 2023 року ЦРФ “Врожай Перемоги” проводить безкоштовне навчання для фермерів по залученню грантів. На тренінгах учасники мають можливість дізнатися:

  • як та на що можна залучити гранти;
  • як розуміти вимоги донора;
  • як описати свою ідею та уникнути типових помилок при написанні заявки, а також які є вимоги до грантових заявок;
  • який взаємозв’язок існує між бізнес-планом та грантовою заявкою;
  • де шукати інформацію про гранти та які є доступні грантові програми: державні та недержавні.

Учасникам, що матимуть життєздатні ідеї для проєкту, надається можливість консультаційного супроводу експертів ЦРФ “Врожай Перемоги” для розроблення власної грантової заявки. 

Всі деталі – хто може подаватися на участь в тренінгах та місце проведення  – можна дізнатися під час реєстрації за посиланням. 

У майбутньому команда Центру планує більш детально розповісти про вирощування нішевих культур та поділитися іншими можливостями для фермерів, зокрема – щодо розвитку агротуризму. Так, 31 жовтня 2023 року планується проведення вебінару на тему “Фермерство і агротуризм: ідеї для додаткового прибутку”. Реєстрація доступна за посиланням.

 

Отримати консультацію можна:

Через звернення до чат-боту Центру, який працює у Viber та Telegram: @farmer_centre_bot

Через сайт Центру https://farmer.bard.cv.ua/

Телефоном за номером 093 663 58 78

 

Зв’язатися з Центром можна через офіційний сайт або соціальні мережі:

Сайт https://farmer.bard.cv.ua/

Фейсбук https://www.facebook.com/farmer.centre

Інстаграм https://www.instagram.com/farmer.centre/

 

Довідково:

Проєкт реалізується ГО “Буковинська агенція регіонального розвитку” у партнерстві з Всеукраїнською громадською організацією “Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України” та Громадською спілкою «Агенція місцевого економічного розвитку Яворівщини». 


Центр працює в межах проєкту міжнародної співпраці ReACT4UA («Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі») за фінансування уряду Німеччини. Проєкт імплементується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH спільно з Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку

Impact Business Accelerator 2024: як український бізнес стає рушієм соціальних змін