Тисячі образів війни та майбутнього в цифровому світі: DOCU/ART на 20 Docudays UA

Цьогорічна DOCU/ART програма осмислює образ майбутнього та війни у цифровому світі, а також шляхи, якими між тисячами зображень можна відбудувати власну історію.Режисери стрічки «В Україні» Томаш ...

Додано:
Docudays UA

10_notes_from_eremocene_guca
Тисячі образів війни та майбутнього в цифровому світі: DOCU/ART на 20 Docudays UA

Цьогорічна DOCU/ART програма осмислює образ майбутнього та війни у цифровому світі, а також шляхи, якими між тисячами зображень можна відбудувати власну історію.

Режисери стрічки «В Україні» Томаш Волський та Пьотр Павлус, фільмують досвід війни, просуваючися від західних міст країни до Харкова. Паралельно, подорожуючи Україною, вони прокладають маршрут вглиб воєнного досвіду. Від простого спостереження наслідків війни на вулицях — до спільного її проживання з українцями/-ками.

«Записки з Еремоцену» Вєри Чаканьової — це кіноексперимент на тему розвитку цивілізації, штучного інтелекту та ролі кіно в дигітальному світі. Міркуючи над майбутнім, яке може на нас очікувати, режисерка доходить висновку, що це буде час Еремоцену — доби самотності. Поєднуючи щоденникові кінокадри з зображеннями 3D-сканера, Чаканьова поетично та переконливо підкреслює неуникну напругу між аналоговим та цифровим майбутнім людства.

«Процес» Улісеса де ла Ордена — висвітлює суд над військовими злочинцями в Аргентині у 1985 році. Після повалення військової хунти на лавах підсудних опинилися ексвисокопосадовці, які впродовж семи років тероризували населення. Режисер пильно досліджує майже 500 годин записів із судової зали, та, обравши епізоди, структурує їх в окремі параграфи. Разом вони утворюють об’ємну панораму того, що роками відбувалося в країні внаслідок свідомих зумисних наказів її політичного устрою. 

Детальніше про стрічки DOCU/АРТ програми читайте в тексті Юлії Коваленко, програмної директорки 20 Docudays UA, координаторки позаконкурсної програми DOCU/АРТ. Дивіться трейлер програми на ютуб-каналі:

 

Чільне фото: кадр з фільму «Записки з Еремоцену».

 

Джерело: Docudays UA.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

«Свідки. На північ від Києва» - фільм про жителів/-ок Київської області, які пережили російську окупацію, доступний на YouTube

Безплатний онлайн-курс про безпечну поведінку на деокупованій території

«Хлопці не плачуть» і «Ти ж дівчинка!» Новий серіал про небезпеки гендерних стереотипів на Дія.Освіта

Оголошено результати конкурсу суб-грантів в межах проєкту EU4CSOs Emergency Actions

У Комітеті здоров’я нації відбувся круглий стіл «Стань на варті свого серця»

Звільнення з ОМС в умовах воєнного стану - експертне роз'яснення