Творімо разом казку у Франковім краю або Як народжуються ідеї проектів

Сьогодні Дрогобиччина є особливим полікультурним регіональним центром України. Вона відома у світі ще завдяки своїм геніальним землякам:  Юрій Котермак, який залишився в історії під прізвищем Юрій ...

iCAEUPMRS (1)
Творімо разом казку у Франковім краю або Як народжуються ідеї проектів

Сьогодні Дрогобиччина є особливим полікультурним регіональним центром України. Вона відома у світі ще завдяки своїм геніальним землякам:  Юрій Котермак, який залишився в історії під прізвищем Юрій Дрогобич, що став першим українським доктором філософії і медицини, ректором Болонського університету, вчителем Миколи Коперніка,  Іван Франко – видатний український поет, філософ та письменик- казкар , художник єврей Бруно Шульц, що писав свої оповідання польською мовою.

Іван Франко написав величезну кількість казок. Це ще художньо опрацьовані переклади з грецької, індійської, німецької, російської, арабської та інших мов, своєрідні літературні обробки. “Казка ж передасть малому читачеві мудрий народний погляд на життєві конфлікти, оптимістичну віру в перемогу добра і правди. … дитина винесе звідси перші і міцні основи замилування до чесноти, правомочності справедливості»- писав Франко.  Казки і  їх сюжети, в які народ вкладає свою життєву і соціальну філософію, зумовлену побутом та історією є неперевершеним джерелом культури, її збереження та творчого відновлення. Патріотична ідея казки — у глибині її змісту, створені народом казкові образи, живуть тисячоліття, доносять до серця і розуму дитини могутній творчий дух трудового народу, його життя, ідеали, прагнення. Казка виховує любов до землі хоча б тому, що вона — творіння народу, його прагнення кращого та справедливості.

Знання вищенаведеного спонукали лідерів Асоціації «Нові Горизонти» ( АНГ) до ідеї створення  в одному із сіл району ландшафного майданчика збереження, охорони та реабілітації  культурної спадщини,- народних казок. Тому й обрано таку назву скансена «Казка-плюс», – як продовження життя історії народної казки. Майданчик сприйматиметься як частка життя не лише певної громади, але й народу, творіння його могутнього таланту,  котре щоденно будитиме почуття гордості за його творчий дух, думку, майстерність.Це ж повною мірою стосується й казкової спадщини Молдови, Білорусі та Вірменії, громадські організації яких ми запросили до партнерства. Нашими надійними парнерами є Товариство «Зелений Хрест» ( Олександр Волошинський, м. Львів), Сєверодонецьке агентство розвитку громади, (Віра Попсуй, м. Сєверодонецьк, Луганська область), ВГО «Рада жінок-фермерів України», (Людмила Клєбанова, м. Одеса), Львівський обласний молодіжний центр праці ( Леся Довганик).

Приїжджав нещодавно у гості до Асоціації й давній партнер, польський меценат Адам Янік, який зацікавився нашими ініціативами та долучився до створення подібного скансену в Новій Слупії ( Свєнтокшижське воєводство). Ще один подібний майданчик може виникнути і в гміні Кальнікув, що неподалік від прикордонного Перемишля. Там у нас також є друзі та парнери із ГО «Ближче один до одного» ( Барбара. Гродецька).

На робочій зустрічі із очільниками Дрогобицької районної державної адміністрації Максимом Лісогором та Іваном Мізерником було досягнуто домовленості про участь представників ОМС у заходах проекту, зокрема у створенні унікального скансену, подібного якому поки що немає в Україні, та проведення Міжнародної конференції «Запровадження та розвиток інноваційних механізмів участі громадян у вирішенні  проблем  збереження, охорони та відродження культурної спадщини Франкового краю».

Влітку 2015 року у гостях АНГ побували бійці 8 батальйону Національної гвардії України, що рік перебували в зоні АТО. Один із бійців, мешканець Києва, показав малюнок 6 річного хлопчика, який носив увесь цей час на грудях На дитячому малюнку був зображений Котигорошко у формі українських вояків, що перемагав триголового ворога, – Змія. Ще й так народжувалася ідея Проекту.

Сьогодні  розробники Проекту розпочинають лобістську кампанію, щоб 2016 рік  урядовим рішенням було оголошено Роком Івана Франка, на честь його 160 літнього ювілею.

Запрошуємо приєднуватися до цієї ініціативи усіх небайдужих. Вшануємо нашого титана духу й волі, – Великого Каменяра!

Пишіть, телефонуйте, заходьте в гості.Творімо разом казку у Франковім краю.

  З побажанням усіляких гараздів, Олександр Магльона, президент АНГ

Контактна інформація: Асоціація «Нові Горизонти» ,адреса: вул. Трускавецька, 64/1 к.13. а/с7, м. Дрогобич, 82100. Львівська обл. тел/факс 03244 35762, ел. пошта.-magliona@ukrpost.ua,

 


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями