Туристичний маршрут вздовж річки Дністер у селі Устя, Стрийського району

7 листопада жителів Львівщини запрошують на відкриття туристичного маршруту вздовж річки Дністер.Жителів Львівщини запрошують першими відвідати Туристичний маршрут вздовж річки Дністер в межах ...

fb_dni-ster-01
Туристичний маршрут вздовж річки Дністер у селі Устя, Стрийського району

7 листопада жителів Львівщини запрошують на відкриття туристичного маршруту вздовж річки Дністер.

Жителів Львівщини запрошують першими відвідати Туристичний маршрут вздовж річки Дністер в межах Львівської області з проектом “Дністер: береги та притоки”. Проєкт створений задля популяризації історії сіл, що поєднує ця потужна ріка Дністер.

Протягом усього дня можна відвідати село Устя та пройти маршрут вздовж річки Дністер протяжністю 13км. В ході проекту розроблено інформаційну брошуру з картою та основною інформацією, що дає змогу туристу самостійно спланувати прогулянку берегом річки. Брошуру можна отримати на початку маршруту в селі Устя, Стрийського району, поблизу Народного дому або в альтанці над Дністром.

Команда проекту “ДніСтер: береги та притоки” розробила безкоштовний культурно-пізнавальний маршрут вихідного дня для мешканців області та туристів з України. Маршрут проходить по березі Дністра.

Маршрут лінійний, турист може розпочати свою мандрівку як з Устя та і з Колодруб. На маршруті встановлено вісім інформаційних стендів, які розповідають про історію та пам’ятки сіл Устя, Колодруби, Раделичі та Гірське, птахів, риб, рослин та стариці Дністра. 

“Цінність проекту в тому, що ми починаємо розвивати територію, яка є мало знаною, але в той же час, має туристичний потенціал. Коли ми говоримо про Дністер то в більшості люди думають про Бакоту чи Дністровський каньйон, але в той же час тут, поруч зі Львовом є той же Дністер. Так він не такий широкий, але тут також мальовничі місця де можна організувати собі піші, велосипедні чи водні мандрівки. Наш маршрут це 13 кілометрів в гармонії з природою та  цікавою історією навколишніх сіл.” – розповідає координатор проекту Роман Стрехалюк.

Частина маршруту проходить по території регіонального ландшафтного парку «Стільське Горбогір’я», де збережені стариці Дністра. Це численні заболочені місця, де колись було русло Дністра. У другій половині XIX століття вирішено випрямити русло Дністра, оскільки річка була тут дуже звивистою. Таким чином колишні вигини було відокремлено від річки. Часто стариці є місцем існування вразливих видів, постійного або тимчасового перебування багатьох тварин (земноводних, риб, птахів). Під час весняних і осінніх міграцій птахи використовують старорічища для відпочинку і підгодівлі. На інформаційних стендах є інформація про деяких типових представників стариць (земноводних, риб, птахів), яку підготувала працівниця РЛП «Стільське Горбогір’я» Юлія Дмитришин.

В ході проекту команда співпрацювала з експертами  у сфері збереженні та популяризації культурної спадщини, орнітологами, краєзнавцями, експертами у сфері туризму.

Ганна Кузьо – популяризаторка бьордвочінгу в Україні, орнітологиня, долучилася до створення стендів про птахів. Історичні довідки підготували експерти у збереженні та популяризації культурної спадщини з громадської організації “Вирій” Христина Дубницька, Ольга Свідзинська та Тарас Радь. До розробки концепції розвитку туристичних шляхів навколо села Устя та прилеглих сіл було залучено Сергія Підмогильного, експерта з туризму, координатора з розвитку мережі Greenways Ukraine – Зелені Шляхи України та Олександра Бурсанова, керівника Туристичного товариства «Карпатські стежки».

 

Проект “Дністер: береги та притоки” реалізується на основі концепції “Зелених шляхів”.

“Зелені шляхи” – Greenways – це багатофункціональні маршрути для пересування безмоторними транспортними засобами чи пішохідним способом, що проходять вздовж природних коридорів, історичних торгових шляхів, річок і закинутих залізничних колій. Ці маршрути координуються місцевими товариствами з метою впровадження концепції сталого туризму і пропаганди здорового способу життя. Зелені маршрути є основою для реалізації місцевих ініціатив соціального характеру і проектів, пов’язаних з охороною природних ландшафтів, збереженням культурної спадщини, екологічним туризмом і транспортом, що не забруднює навколишнє середовище.

Проєкт “Дністер:береги та притоки” передбачає створення та популяризацію культурно-пізнавального маршруту вздовж протікання річки Дністер в межах Миколаївської ОТГ Стрийського району Львівської області. В рамках проєкту розроблено концепцію і дорожню карту розвитку туристичних шляхів навколо села Устя та прилеглих сіл Миколаївської ОТГ на основі культурної та природної спадщини. 

Проєкт «ДніСтер:береги та притоки» реалізується в межах партнерської програми «Культура.Туризм.Регіони» Українського культурного фондуДержавного агентства розвитку туризму.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Чи впливає на податки та дохід отримана гуманітарна допомога від Благодійного фонду «ССС»?

У Підволочиській громаді відкрили молодіжний простір «Знайди себе»

Програма USAID DOBRE закупила для П’ядицької громади агро обладнання вартістю понад 1,2 мільйон

Безкоштовні онлайн-консультації від психологів та психіатрів для мешканців України

Понад 80 громад та ОВА пройдуть навчання з комунікацій за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

На Рівненщині проводять дослідження щодо булінгу дітей ВПО у школах