«Турботливі родини для 1000 дітей» – стартує новий проєкт УМПД за підтримки ЮНІСЕФ

Громадська спілка «Українська мережа за права дитини» розпочинає реалізацію довгострокового проєкту Дитячого фонду ООН «ЮНІСЕФ» в Україні «Турботливі родини для 1000 дітей». Він буде втілюватись у ...

Варіанти логотипів (2)
«Турботливі родини для 1000 дітей» – стартує новий проєкт УМПД за підтримки ЮНІСЕФ

Громадська спілка «Українська мережа за права дитини» розпочинає реалізацію довгострокового проєкту Дитячого фонду ООН «ЮНІСЕФ» в Україні «Турботливі родини для 1000 дітей». Він буде втілюватись у тісній співпраці з Національною соціальною сервісною службою, Міністерством соціальної політики України за координації Дитячого фонду ООН «ЮНІСЕФ» в Україні.

«У проєкті будемо робити все,  щоб шлях дитини та родини назустріч одне одному був якомога легшим та швидшим. Будемо допомагати долати труднощі, з урахуванням чинного законодавства», – розповідає Ірина Васильєва, програмна координаторка проєкту «Турботливі родини для 1000 дітей».  

Проєкт поширюється на територію України, з фокусуванням на Вінницьку, Житомирську, Харківську, Дніпропетровську, Івано-Франківську, Закарпатську, Чернівецьку, Київську області та місто Київ. 

«Найближчим часом ми плануємо запустити “гарячу лінію” для тих, хто хоче стати опікуном, усиновити дитину чи організувати іншу форму сімейного виховання, та з якихось причин не може влаштувати дитину у свою родину», – додає Ірина Васильєва.  

У рамках проєкту планується навчання для працівників служб у справах дітей, залучення голів громад до процесу створення сімейних форм виховання. А також спеціалісти проєкту будуть вивчати спроможність біологічних родин возз’єднатися з дітьми, які за різних обставин потрапили в інституції та за потреби – допомогати таким родинам.  

На початок повномасштабного вторгнення в Україні налічувалося 17 тисяч дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. За даними Національної соціальної сервісної служби України,  з 24 лютого 2022 року по 1 березня 2023 року ще 4 304 дитини отримали статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування.  


Тематика публікації:                             

Останні публікації цього розділу:

Революція Гідності 10 років потому: дискусія за участі активістів Євромайдан SOS та Крим SOS

Розвиток компетентностей: стратегічне планування та менеджмент проєктів для членів та волонтерів ГО

Цивільні полонені та їхні родини майже не знають про свої права – правозахисники

Топ-6 запитань про конкурс підтримки для громад щодо документування воєнних злочинів та застосування міжнародного гуманітарного права

Освітня громадська організація Junior Achievement Ukraine отримує статус повноправного члена всесвітньої мережі JA Worldwide

Створення офісу МКС в Україні – новий рівень співпраці України та МКС