Цифрове відродження: Хататон 4.0: Ukraine Heritage Edition розпочинає набір учасників і менторів

Онлайн-марафон на підтримку культури, Хататон 4.0: Ukraine Heritage Edition, відбудеться з 24 до 30 липня. Захід організовує програма House of Europe, що фінансується Європейським Союзом, та ...

Хататон 4.0_1300х700 укр
Цифрове відродження: Хататон 4.0: Ukraine Heritage Edition розпочинає набір учасників і менторів

Онлайн-марафон на підтримку культури, Хататон 4.0: Ukraine Heritage Edition, відбудеться з 24 до 30 липня. Захід організовує програма House of Europe, що фінансується Європейським Союзом, та Goethe-Institut в Україні разом з інноваційною агенцією Digitizing Space.

З початку повномасштабної війни сотні українських міст зазнали величезних руйнувань архітектурних і культурних памʼяток. За даними Міністерства культури та інформаційної політики, 1189 об’єктів культурної інфраструктури в Україні зазнали пошкоджень, з них 446 були повністю зруйновані. Втрати, завдані культурній спадщині в результаті російської агресії, оцінюються у 2,6 мільярда доларівХататон 4.0: Ukraine Heritage Edition — це спроба відповісти на виклики війни й розпалити інноваційний дух для захисту української культури.

Програма House of Europe четвертий рік поспіль організовує Хататон. Сьогодні це ефективна платформа для міжгалузевої співпраці між культурними та технологічними фахівцями, обміну ідеями, пошуку інноваційних підходів і розроблення технологій для збереження та підвищення обізнаності про українську культурну та творчу сферу.

«Четвертий Хататон «Ukraine Heritage Edition» відбувається майже за півтора роки після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Зіткнувшись з відкрито проголошеною метою війни знищити українську культуру, зараз як ніколи необхідно знайти рішення для збереження культурної спадщини. Ми прагнемо підтримати ці зусилля, об’єднуючи експертів і практиків як з культурної сфери, так і з ІТ-спільноти, аби створити плідну синергію та допомогти зберегти українську культуру», — каже Франциска Симон, керівниця House of Europe.

Диджиталізація відкрила нові способи збереження культурної спадщини, які стали надактуальними в останній рік. Так, наприклад, львівська національна працює над наповнення електронної бібліотеку творів українських композиторів Stand with Ukraine. Інший приклад — проєкт «Поранена культура» від музею «Територія терору», який з допомогою VR-технологій зможе проводити екскурсії зруйнованими музеями. Нещодавно Мінкульт, Офіс ЮНЕСКО в Києві та заповідник «Києво-Печерська лавра» розпочали 3D-сканування Троїцької надбрамної церкви.

«Україна має нагальну потребу впровадити інноваційні практики цифровізації, щоб зберегти та забезпечити майбутнє багатогранної культурної спадщини. Активісти, креативники та технологічні спеціалісти активно працюють у цьому напрямі. Наша мета — підвищити обізнаність української tech-екосистеми та залучити технічних спеціалістів для вирішення найактуальніших завдань, яким зараз є збереження нашої спадщини», — каже Анастасія Слепцова, співзасновниця агентства Digitizing Space, співавторка ідеї та концепції Хататоні.

Головна мета Хататону — захистити і зберегти культурну спадщину України від руйнівного впливу війни, обʼєднавши технологічні рішення, креатив та професійні знання. Хататон складатиметься з двох частин: освітньої, що передбачає лекції та воркшопи з віртуальної та доповненої реальності, аналітики даних, блокчейну, імерсивних технологій, та практичної, в процесі якої учасники під керівництвом експертів та менторів створюватимуть проєкти.

До участі в Хататоні 4.0: Ukraine Heritage Edition запрошуються індивідуальні спеціалісти та команди з технологічної, культурної та креативної сфер. Реєстрація триватиме до 23 липня 2023 року на офіційному вебсайті.

 

Довідка:

House of Europe («Дім Європи») — програма, що фінансується Європейським Союзом, створена для підтримки професійного та творчого обміну між українцями та їхніми колегами в країнах ЄС і Великій Британії. Вона зосереджена на культурі і креативному секторі, освіті та роботі з молоддю, соціальному підприємництві, медіа. Реалізацію програми Дім Європи очолює Goethe-Institut Україна.

Goethe-Institut — всесвітня мережа культурних центрів Федеративної Республіки Німеччина. Інститут створює платформу та мережі для міжнародного обміну, підтримує співпрацю в культурній сфері між Німеччиною, Європою і світом, а також популяризує вивчення німецької мови.

Digitizing Space — інноваційна агенція, яка розробляє інклюзивні цифрові проєкти та програми, допомагаючи бізнесу та некомерційним організаціям трансформувати та переосмислити онлайн-колаборації для сприяння цифровій інклюзії.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Проблеми та виклики громад північного прикордоння: на Волині відбувся обмін досвідом

На робочому засіданні Ради ВПО (Берислав) вирішили провести нове анкетування

План відновлення та розвитку Новобілоуської громади: візія, стратегічні цілі і завдання відновлення

100 тисяч життів на рік: як тютюнова епідемія загрожує демографічному розвитку України

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Києві

«STOPманіпулятор» — сказали студенти з Вінниці під час дводенного тренінгу