Ціна забруднення довкілля. Аналітика екоподатків 2020 року

З листопада 2019 року сервіс Saveecobot показує всю наявну в Україні інформацію про екологічні податки, починаючи з 2016 року. Екоподатки – це кошти, сплачені до зведеного бюджету України суб'єктами ...

Додано:
Natalia Demidova

екологія
Ціна забруднення довкілля. Аналітика екоподатків 2020 року

З листопада 2019 року сервіс Saveecobot показує всю наявну в Україні інформацію про екологічні податки, починаючи з 2016 року. Екоподатки – це кошти, сплачені до зведеного бюджету України суб’єктами природних монополій та користувачами надрами за завдану шкоду довкіллю. А витрачатися вони мають на природоохоронні заходи.

Ekopodatki

Команда SaveDnipro проаналізувала сплати до зведеного бюджету за 2020 рік і виявила, що проти 2019-го загальна сума надходжень зменшилася на 6,8%. А за викиди в атмосферне повітря кількість сплачених екоподатків скоротилася аж на 22,2% – якби ж і повітря очистилося на такий відсоток!

А знаєте, скільки від загальної суми виплат у 5 165 818 000 грн було сплачено за скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти?
2.8%. ДВА ЦІЛИХ І ВІСІМ ДЕСЯТИХ ВІДСОТКА.

Мабуть, річки в Україні кришталево чисті. Мабуть, скиди проходять багаторівневі стадії очищення на найсучаснішому обладнанні, а воду можна пити просто з крана. Чи ні? Чи тут відбуваються не менші маніпуляції, ніж з повітрям, якщо не більші?

Вочевидь, правду ми дізнаємось тільки після повної інвентаризації джерел техногенного забруднення довкілля та відкриття екологічної інформації, яка досі часто існує лише на папері.

Вся аналітика екоподатків за 2020 рік доступна за цим посиланням.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Якою має бути сфера охорони здоров'я через 10 років: в УКУ презентували Маніфест здорового суспільства

Вікторія Подгорна: “Закони мають бути написані мовою, зрозумілою для людей”

Розвиток громад без конфліктів: чи це можливо?

Олександр Санченко: “Час для законопроєкту вичерпний, тому ініціативним групам необхідна конструктивна позиція”

Проведено супервізії для учасників проєкту «Рука допомоги Україні: програма психологічної підтримки»

У Миколаївському відділенні Асоціації міст розповіли про виконання місцевих бюджетів серед громад області