Аналіз програми партії у Вінниці: “Партія Вінничан”

 Що обіцяють вінничанам  у передвиборній  програмі  Вінницької регіональної організації  Політичної партії «Партія Вінничан» для участі у виборах до Вінницької міської ради 25 жовтня 2020 року, ...

Додано:
vajr.info

партія вінничан
Аналіз програми партії у Вінниці: “Партія Вінничан”

 Що обіцяють вінничанам  у передвиборній  програмі  Вінницької регіональної організації  Політичної партії «Партія Вінничан» для участі у виборах до Вінницької міської ради 25 жовтня 2020 року, проаналізували представники ЦГК «ДІЙ!-Вінниця».

Партія затвердила свою передвиборну програму у вересні 2020 року. Вона доступна на сайті ЦВК.

Голова  Вінницької регіональної організації  Політичної партії «Партія Вінничан» – Віктор Бронюк. Свого кандидата на посаду міського голови партія не висунула.

 

Що обіцяє вінничанам «Партія Вінничан»

Передвиборна програма розрахована на область, а не на місто Вінницю. Багато уваги приділено розвитку аграрного сектору, створенню та підтримці  фермерських і селянських господарств, стимулюванню розвитку малих міст. Мова йде також про розвиток  усіх галузей області.

У програмі багато пунктів викладені як декларативні наміри: «повернення влади тим, хто живе на землі Вінниччини»«здійснення контролю громади над діями влади»«вимагати доведення до суду усіх корупційних справ», «вимагатимемо звільнення усіх працівників силових структур та суддів, які покриватимуть порушників закону», «Вінниччина має усі можливості для того, щоб стати технологічним хабом», «економіка Вінницької області має достатній потенціал, щоб забезпечити додаткові соціальні виплати тим нашим землякам, які цього потребують», «високі екологічні стандарти».

Але разом з тим програма містить і конкретні обіцянки: створення  публічного реєстру корупціонерів (уже існує держреєстр – авт.), забезпечення ремонту і будівництва доріг, модернізацію комунальних комунікацій, зручні та доступні адміністративні послуги за місцем проживання, благоустрій територій,

Також партія обіцяє реалізувати програму модернізації обласних установ охорони здоров’я, вирішити проблему стихійних сміттєзвалищ та утилізації твердих побутових відходів шляхом запровадження інноваційних технологій їх утилізації та видалення, реалізувати програму порятунку малих річок і водоймищ, створювати фермерські і селянські господарства із виробництва тваринницької і овочево-ягідної продукції з їх переробкою на місці.

За методологією, розробленою Мережею Центрів громадського контролю «Дій!», ми перевірили чи є в передвиборній  програмі партії пункти , які не є в повноваженнях депутата міської ради (відповідно до Законів України “Про статус депутатів місцевих рад” та “Про місцеве самоврядування в Україні”), чи немає  потенційного посягання на права людини чи інших  дискримінаційних пунктів, зробили загальний огляд пропозицій по різних  сферах: економіка, екологія, безпека, соціальна сфера, місцеве самоврядування, інфраструктура, культура, молодь і спорт.

Передвиборна програма «Партії Вінничан»  подана  для участі у виборах до Вінницької міської ради, але розрахована на область. У програмі партії зроблено акцент, що вона «не обіцяє «зниження тарифів» та «підвищення пенсій», вплинути на що не може, відповідно до закону».

В передвиборній  програмі партії  дійсно немає пунктів, які не є в повноваженнях депутатів місцевої  ради.

У програмі немає потенційного посягання на права людини чи інших  дискримінаційних пунктів.

Програма включає 5 кроків, реалізація яких має привести «до успіху Вінниччини»: підконтрольна громадам влада, Вінниччина – комфортна область для життя та розвитку, інноваційна економіка з урахуванням специфіки області, впровадження випереджаючих технологій, взаємопідтримка і взаємодопомога.

Місцеве самоврядування

У програмі йдеться про те, що влада та місцеве самоврядування має бути підконтрольне громадам. Шляхом до подолання корупції зазначається  контроль над депутатами: «…першочерговим завданням є встановлення такої ефективної моделі контролю над депутатським корпусом місцевих рад, яка забезпечила би унеможливлення зловживання владою. Будемо вимагати доведення до суду усіх корупційних справ. Створимо публічний реєстр корупціонерів. Вимагатимемо звільнення усіх працівників силових структур та суддів, які покриватимуть порушників закону»

Здоров’я

У програмі обіцяють «реалізувати програму модернізації обласних установ охорони здоров’я, де мешканці зможуть отримувати якісні послуги в гарно обладнаних приміщеннях. Важливе значення матиме профілактика та забезпечення раннього виявлення  захворювань шляхом закупівлі сучасного обладнання для закладів охорони здоров’я третинного рівня».

Освіта

У програмі йдеться про пріоритетне фінансування сфери освіти.

Екологія

У програмі обіцяють провадити ефективну екологічну політику: «Першочергова мета – повністю вирішити проблему стихійних сміттєзвалищ та утилізації твердих побутових відходів шляхом запровадження інноваційних технологій їх утилізації та видалення. Реалізація програми порятунку малих річок і водоймищ»

Економіка

У програмі йдеться про те, що «економіка Вінницької області, позбавлена адміністративного тиску, може забезпечити усіх тих, хто бажає і може працювати. «Основну увагу – стимулюванню розвитку малих міст, що зупинить відтік молоді та поверне на Батьківщину тисячі «заробітчан»».

У програмі обіцяють підтримку фермерських і селянських господарств зі створення виробничих і обслуговуючих кооперативів, створення фермерських і селянських господарств із виробництва тваринницької і овочево-ягідної продукції з їх переробкою на місці.

Також в програмі зазначено, що Вінниччина має усі можливості для того, щоб стати технологічним хабом: «Це відкриє шлях до утвердження статусу нашого регіону, як одного з інноваційних центрів України». Крім того у програмі є пункт про те що: « економіка Вінницької області має достатній потенціал, щоб забезпечити додаткові соціальні виплати тим нашим землякам, які цього потребують».

Інфраструктура

У програмі обіцяють забезпечити комфортне проживання мешканців області, де створено всі умови для роботи, навчання, відпочинку.

Одним з напрямків зазначено розвиток інфраструктури – ремонт і будівництво доріг, модернізація комунальних комунікацій, зручні та доступні адміністративні послуги за місцем проживання, благоустрій територій.

Щодо наступних напрямків таки як безпека, робота з молоддю, культура та спорт у програмі інформації немає.

Із програмою партії “Партія Вінничан” можна ознайомитися за посиланням.

Із офіційними програмами політичних сил, які балотуються на місцеві вибори 25 жовтня 2020 року можна ознайомитися на сайті ЦВК.

 

ЦГК «ДІЙ!-Вінниця» продовжує аналізувати програми політичних партій, які за результатами опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг»  протягом 1-13 вересня серед мешканців Вінниці, долають 4 відсотковий бар’єр  – «Українська стратегія», «Європейська солідарність», «Слуга народу», «Опозиційна платформа – За життя», «Батьківщина», «Партія Вінничан».

Центр громадського контролю «Дій!» – проект, який реалізовується у 5-ти містах України (Тернопіль, Вінниця, Запоріжжя, Краматорськ, Маріуполь) за фінансової підтримки чеської організації People in Need, Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках програми «Transition Promotion Program» та Посольства Королівства Нідерланди в Україні. Зміст цієї статті не обов’язково збігається з їхньою позицією.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Важлива підтримка людей прифронтової Комишуваської громади

Ідеатон відновлення Коблівської громади

Благодійники надали теплу підтримку потребуючим Іллінівської громади

Якісне інформування – це 80% успіху громади: у Володимирі посадовці вчилися ефективніше працювати з громадянами

PalyHub in Ukraine: підбиваємо підсумки та готуємось до Різдвяних свят

Громади Закарпатської області презентували проєкти cтратегій розвитку на період до 2027 року