Триває збір пропозицій для розробки Концепції інтегрованого розвитку Сумської громади

У Сумській міській громаді проходить збір пропозицій у рамках створення Концепції інтегрованого розвитку громади на 2025-2035 роки. Представниці Cedos беруть активну  участь у розробці Концепції: ...

Додано:
CEDOS_thinktank

для сайту (1)
Триває збір пропозицій для розробки Концепції інтегрованого розвитку Сумської громади

У Сумській міській громаді проходить збір пропозицій у рамках створення Концепції інтегрованого розвитку громади на 2025-2035 роки. Представниці Cedos беруть активну  участь у розробці Концепції: входять до складу експертної групи та команди проєкту, беруть участь у засіданнях робочої групи.

Концепція інтегрованого розвитку Сумської громади — це документ стратегічного планування, який визначить довгострокові, міждисциплінарні, просторові та соціально-економічні пріоритети розвитку території.

Жителів/ок Сумської громади просять заповнити анкету до 15 червня включно. Додаткові пропозиції можна надіслати на пошту: [email protected] з темою «Пропозиції до Концепції інтегрованого розвитку».

Робоча група проєкту створена 27 березня 2024 року для формування принципів та визначення пріоритетів майбутнього розвитку та відновлення Сумської міської територіальної громади, а також формування Концепції інтегрованого розвитку громади. До робочої групи ввійшли представники та представниці органів місцевої влади, громадськості, бізнесів, у її складі представлені мешканці та мешканки всіх старостинських округів та міста Суми.

Експертна група – це міждисциплінарна команда з досвідом роботи у сфері стратегічного розвитку громад, що складається з фахівців та фахівчинь у галузях архітектури, містопланування, економіки, екології, соціології, інженерії, транспорту та мобільності, культури та спадщини, освіти, соціальної політики тощо.

Чому сьогодні важлива розробка такого документу?

  • Це дасть можливість оцінити нагальні потреби громади та знайти рішення, що будуть дієвими і в майбутньому, а не лише реагувати на термінові виклики.
  • Концепція дасть можливість ідентифікувати ключові пріоритети просторового розвитку громади.
  • Концепція розробляється у співпраці з громадськими активістами, бізнесами, активними мешканцями_ками, і може стати майданчиком для консолідації громади.
  • Розширить можливості отримання фінансування для громади від міжнародних партнерів.
  • На основі даного документу буде розроблена містобудівна документація, яка є обов’язковою для громади.

Експертна команда з розробки Концепції активно співпрацює з місцевою владою, громадськими організаціями та бізнесом, щоб отримати необхідну інформацію та залучити якомога ширше коло громадськості. 

Концепція інтегрованого розвитку громади – це інструмент, що дає можливість залучити різні зацікавлені групи мешканців/ок до обговорення проблем та викликів громади та домовитись про ключові принципи, підходи та пріоритети майбутнього відновлення та розвитку простору громади.

«Під час розробки документа ми плануємо не лише збирати письмові пропозиції від широкої громадськості, а й провести приблизно 10 зустрічей різних форматів: стратегічних сесій, фокус груп, інтерв’ю, громадських слухань, як очно, так і онлайн. У зустрічах візьмуть участь громадські активіст/ки, представни/ці бізнесу, волонтер/ки, креативні люди, переселен/ки, представни/ці різних інституцій, експертної спільноти тощо. Це дасть можливість не лише виявити  потреби, а й побудувати діалог та разом домовитись про можливі спільні кроки», — зауважила Марія Грищенко, експертка із залучення в експертній групі з розробки Концепції інтегрованого розвитку Сумської громади

Раніше експертки Cedos входили до складу мультидисциплінарної команди, що розробила Концепцію інтегрованого розвитку Подільського району Києва до 2030 року.

Концепцію інтегрованого розвитку Сумської МТГ розробляє аналітичний центр Cedos, бюро партисипативного планування «Cité» та архітектурне бюро «PSEL» у співпраці з Сумською міською радою за підтримки Міжнародний фонд «Відродження», а також у межах грантового конкурсу «Посилення громадської участі в процесах раннього відновлення на звільнених територіях», який адмініструється ІСАР Єднання за підтримки Фонду «Партнерство за сильну Україну», що фінансується країнами партнерами.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку