У Києві пройшов Форум персональної демократії Net:Working Democracy

22 червня у Києві відбувся Форум персональної демократії "Net:Working Democracy", який присвячено сучасним викликам демократії та інноваційним технічним рішенням, які можуть допомогти у подоланні цих ...

13510952_10154307583409294_8249014052869716563_n
У Києві пройшов Форум персональної демократії Net:Working Democracy

22 червня у Києві відбувся Форум персональної демократії “Net:Working Democracy”, який присвячено сучасним викликам демократії та інноваційним технічним рішенням, які можуть допомогти у подоланні цих викликів.  Більше сотні представників громадського сектору, органів влади, медіа, соціальних ініціатив завітали до Дому культури та освіти «Майстер Клас», де проходив захід.

На Форумі персональної демократії в Україні спікерами стали не лише українські, а й закордонні експерти, зокрема з Туреччини, Греції, Польщі, Хорватії, Великої Британії, Нідерландів.

Перший Форум персональної демократії відбувся в Нью-Йорку в 2004 році. Пізніше, цей рух поширився на декілька країн та регіонів по всьому світу. Форум персональної демократії в Польщі – Центральна та Східна Європа (ФПД Польща, ЦСЄ), який організовується щорічно з 2013 року, став найбільшим заходом, присвячений технологіям, демократії та залученню громадськості в регіоні.

На Форумі обговорили український та міжнародний досвіди і практики зі створення інноваційних громадських проектів та ініціатив, заснованих на використанні технології, метою яких є підвищення відкритості, прозорості та демократичності влади, залучення суспільства до прийняття державних рішень.

DSC08866

 

Ольга Айвазовська, Громадянська мережа ОПОРА: “Нам дуже приємно, і ОПОРІ, і всім волонтерам, хто долучався до організації цієї роботи, вперше в Україні розпочати такий глобальний Форум. Я думаю, що це виклик, а з іншого боку – це цікаво, бо сьогодні в Україні є дуже багато потреб, які стосуються впливу громадян на прийняття рішень, контролю громадянами органів влади, і дуже бажано робити це не в той спосіб, в який ми розпочинали 10 років тому. Це було складно.

 

13466161_10154307582329294_4347556975323421585_n

 

Ми живемо в суспільстві, коли працюють IT-технології, коли є можливість з одного кінця світу передати меседж, повідомлення в інший , і це буде правильно. … Коли вдається спілкуватися з різними міжнародними партнерами, різними організаціями та дипломатами, то всі вони визнають, що громадянське суспільство в Україні, порівняно навіть із пострадянським простором,  є дуже впливовим, є дуже організованим і багато в  чому ефективним.

Громадянське суспільство в Україні  є дуже впливовим, є дуже організованим і багато в чому ефективним. Проте, нам потрібно вчитися далі

Проте, нам потрібно вчитися далі, щоб не деградувати, і цей Форум є можливістю, щоб забезпечити ці знання, імплементувати їх в рішення, і здійснити в Україні ті перетворення, які нам потрібні. Ще президент Кеннеді говорив, що “там де світло – клопи не водяться”. Чим більше світла, чим більше знань, тим більш впливове громадянське суспільство України, і не тільки”.

13510822_10154307582764294_7000100503764908781_n

Ми всі потребуємо тут в Україні прозорості, підзвітності,  ефективного управління, відповідальних інституцій, відкритості

Блерта Чела, Програма розвитку ООН: Ключові принципи цього Форуму пов’язані з тим, що ми всі потребуємо тут в Україні прозорості, підзвітності,  ефективного управління, відповідальних інституцій, відкритості, вільної від корупції країни. Це принципи, які Програма Розвитку ООН імплементовує в Україні.  І вони є також схвалені на глобальному рівні державами-членами для реалізації цілей сталого розвитку. І українські громадяни, з мільйонами мешканців по всьому світу, приєдналися до зусиль щодо цілей сталого розвитку, вимагючи чесної та відповідальної влади.

Я заохочую вас зосередитися на ключових меседжах, на ключових питаннях. По-перше, дані — це лише засіб, а не ціль сама по собі. Коли ми маємо якісь дані, то треба завжди думати про громадян як центр нашої уваги, маємо думати про громадян як тих, хто використовує ці дані, тобто зрозуміти, який вид даних вони потребують. Щоб вимагати підзвітності від влади, від місцевої влади, маєте розуміти, що і ви є тими, хто відповідальний за це.

По-друге, як ми можемо капіталізувати різні технології, різноманітні інновації, які існують в Україні та по світу? Адже в Україні є дуже високе використання інтернету – понад 23 мільйони людей користуються ним. То як ми можемо капіталізувати, наприклад, на різних додатках, щоб посилити підзвітність та робити уряд та інших надавачів послуг підзвітними, щоб це відповідало потребам укранських громадян. 

По-третє, нам завжди треба робити фокус на якості та надійності наборів даних.  Хоча ми й підтримуємо онлайн-портали з даними, і на сьогодні є 4 тисячі наборів даних від уряду, понад 400 від Парламенту,  але як зробити якісними ці дані? Наскільки надійними є ці дані? Чи ми маємо необхідні навички, щоб використовувати ці дані, і щоб вимагати кращих сервісів? Надіюся, що ви обговорите всі можливі конкретні рекомендації на включення цих даних та визначення кращих технологій, щоб бути впевненими, що українці мають сервіси, які вони потребують та на які заслуговують”.

Учасники, спікери говорять про відкритість та співпрацю – як ключові цінності сучасної демократії.

DSC08890

Конференція включала три панелі виступів та обговорень. Зокрема, мова йшла про відкриті дані, електронне врядування, розумні міста, цифрову журналістику та інше. Громадський Простір зафіксував найцікавіші меседжі, як завжди, детальніше розповімо про це на Порталі найближчим часом.

 

_________________________________

Організатори:
TechSoup Europe, ePaństwo Foundation, Громадянська мережа ОПОРА.

Партнери:
Hromadske.ua, Програма розвитку ООН.

Підтримка:
MOTT Foundation, NED and U.S. Depatrment of State

Медіа партнери

platforma3              betv3prostir-logo-400x400

 


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році