Тростянецька громада на Львівщині визначилася з напрямами охорони довкілля

Вже упродовж кількох місяців громадськість та експерти працювали над визначенням пріоритетів охорони довкілля в громаді на найближчі роки.Робота розпочалася з проведення дослідження щодо стану ...

Сесія Тростянець
Тростянецька громада на Львівщині визначилася з напрямами охорони довкілля

Вже упродовж кількох місяців громадськість та експерти працювали над визначенням пріоритетів охорони довкілля в громаді на найближчі роки.

Робота розпочалася з проведення дослідження щодо стану охорони довкілля, природних ресурсів та стану збереження, поводження та охорони в громаді, яке розміщено в загальному доступі.09-12-2020 Трост

Проведення дослідження як початкового етапу стратегічного планування громади в рамах проєкту, взято за зразок з польського досвіду функціонування стратегічного планування громад, де без наукових досліджень, що стають фактажем даних актуального стану, не можуть формуватися генеральні плани та Стратегії розвитку, а також проводитися оцінка впливу на довкілля наступної діяльності. У нашому випадку аналізувався стан охорони довкілля та визначалися проблемні питання, які потребують глибших досліджень у подальшому.

Наступним етапом став аналіз та визначення актуальних кроків, які здійснюються в громаді відповідно до чинних програм та стратегічних напрямів розвитку, а також здійснено формулювання напрямів роботи в сфері охорони довкілля громади на наступний період п’яти років. Також проводились опитування мешканців, зустрічі із активними мешканцями, зацікавленими сторонами та учасниками в громаді.

Підведенням підсумку роботи стало формування Стратегії охорони довкілля Тростянецької громади на 2021-2025 роки, яку, після розгляду депутатськими комісіями, було винесено на розгляд сесії сільської ради та прийнято 28 травня 2021 року, рішення № 844.

Сесія ТростянецьДля впровадження мети Стратегії визначено чотири стратегічні цілі:

  1. Чисте довкілля.
  2. Енергоефективна громада.
  3. Ефективне управління природними ресурсами.
  4. Екологічно свідома громада.

Кожна із стратегічних цілей включає операційні цілі, заходи впровадження яких визначено у плані реалізації.Цілі стартегії

 Прийняття Стратегії передбачає системну роботу громадськості та влади щодо впровадження її положень, а також участь кожного мешканця в поміркованому  використанню ресурсів, збереження зелених насаджень, роботі із зменшенням утворення відходів, реагування на негативні явища, впровадження заходів енергозбереження та іншій екологічно відповідальній поведінці.

187810934_463017448334907_2389829414755083614_n

 Діяльність здійснюється в рамках проєкту «Сприяння практичній реалізації стратегічного планування у сфері охорони довкілля в Тростянецькій ОТГ Львівської області», який реалізовується  ГО «Центр громадської адвокатури» у партнерстві з Тростянецькою сільською територіальною громадою та ГО «Агенція розвитку та співробітництва» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках грантового компоненту проєкту EU4USociety.

Опрацьовані та прийняті документи в рамках проєкту є виключною відповідальністю їх авторів і не обов’язково відображають точку зору Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

#ПрямуємоРазом #MovingForwardTogether #ЛюдяністьВзаємодопомога #StopCoronavirus #МФВідродження #ЦГА #ТростянецькаСТГ


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Участь у Women's Pitch Day допомогла знайти «ангельські» інвестиції для реалізації ідеї

Усвідомлений вибір професії в ІТ: новий відеокурс “IT WAKE UP” для допомоги школярам і студентам

Енергетики навчалися впроваджувати гендерні принципи

Фінал конкурсу серед жінок-підприємниць Women's Pitch Day: хто отримав грант

Інформаційна відкритість Статутів та Положень про громадську участь у селищних громадах Харківського регіону

НАТО радіомарафон 2021 – програма п’ята: Канада