Третя сесія Запорізької міської ради. Підсумки та ключові рішення

На третій сесії Запорізької міської ради були прийняті рішення стосовно грошової допомоги з депутатських фондів, змін в міському бюджеті, постійних комісіях та ряду інших питань, проте деякі з них не ...

1
Третя сесія Запорізької міської ради. Підсумки та ключові рішення

На третій сесії Запорізької міської ради були прийняті рішення стосовно грошової допомоги з депутатських фондів, змін в міському бюджеті, постійних комісіях та ряду інших питань, проте деякі з них не отримали підтримку депутатів.

Насамперед вартим наголосу є те що на сесію міської ради 27 січня поточного року, не було допущено жодного журналіста місцевих ЗМІ, окрім працівників муніципального каналу «Z», які ведуть прямі трансляції сесійних засідань.

Напередодні сесії на сайті міськради з’явилась інформація, що через карантин “участь, присутність представників ЗМІ та громадськості, а також помічників депутатів в умовах карантинних обмежень не передбачається. Всі бажаючі зможуть побачити пряму трансляцію сесії на телеканалі Z”.

Своєю чергою 26 січня фракція «Європейська солідарність» Запорізької міської ради повідомила, про винесення на сесію міськради 27 січня проєкт рішення про безперешкодний доступ представників ЗМІ до будівлі міськвиконкому. Проте, його не було включено в порядок денний сесії через недостатню кількість голосів. Після цього фракція «ЄС» на знак протесту покинула сесію.

Міський голова Володимир Буряк при цьому повідомив, що на наступні сесійні засідання, аби уникнути розмов про упереджене ставлення до ЗМІ за умов карантину, не будуть допущені й працівники муніципального телеканалу, що забезпечували трансляцію сесій міськради.

Журналістів не пускають на сесію міської ради

Джерело світлини: 061.ua

Джерело світлини: 061.ua

А на думку ЦГК «ДІЙ-Запоріжжя!», рішеннями вартими уваги громадськості є наступні:

Звіт про виконання проєктів-переможців Громадського бюджету за 2020 рік знято на доопрацювання.

А саме мова про використання 55 тис.грн, під проєкт “Створення безбар’єрного доступу до отримання соціальних послуг маломобільних груп населення” шляхом облаштування пандусу в Запорізькому міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

 

Створено постійну комісію з питань екології.

Згідно з рішенням №28, прийнято ряд поправок до рішення сесії від 23 грудня 2020 року стосовно постійних комісій.

Так комісію з питань життєзабезпечення міста та екології, розділено на комісію з питань життєзабезпечення міста та комісію з питань екології.

Своєю чергою рішенням №27 створено постійну комісію Запорізької міської ради з питань екології, до складу якої увійшли:

  1. Севальнєва Надія Олександрівна – депутат міської ради від партії “Партія Володимира Буряка “Єднання” (Голова комісії);
  2. Кір’янов Роман Георгійович – депутат міської ради від партії «Слуга народу»;
  3. Міщенко Дмитро Володимирович – депутат міської ради від партії “ОПЗЖ”.

 

Бюджет Запоріжжя на 2021 рік збільшено  на понад 11 млн грн.

Тож відповідно до рішення №33, змінено бюджет Запорізької міської територіальної громади на 2021 рік, прийнятий на пленарному засіданні міської ради 28 грудня 2020 року.

Тож внаслідок зміни офіційних трансфертів, доходи бюджету збільшено на 11,2 млн грн. А саме дотацію з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету збільшено на 11296370 грн., а  субвенцію з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції зменшено на 69484 грн.

 

Редакційна рада КП “Муніципальна телевізійна мережа” зазнала змін.

Згідно з рішенням №35, змінено редакційний статут комунального підприємства прийнятий 18 травня 2011 року.

Так, за оновленою редакцією статуту строк повноважень членів редакційної ради дорівнює  терміну повноважень депутатів міської ради кожного скликання, коли як раніше цей строк складав 5-ть років.

Своєю чергою редакційну раду розширили з шести учасників до восьми, половину якої як і раніше призначає власник телерадіоорганізації або уповноважений ним орган.

На даний час до складу редакційної ради від власника було призначено:

  • Васильчук Геннадій Миколайович – депутата міської ради від фракції “Партія Володимира Буряка “Єднання”;
  • Гладкий Дмитро Вікторович – депутата міської ради від фракції “Слуга народу”;
  • Кижнер Артур Олегович – депутата міської ради від фракції  “ОПЗЖ”;
  • Лоцман Сергій Леонідович – депутата міської ради від фракції «Нова політика».

 

Пів гектара комунальної землі, продасться під торгівельні об’єкти

Відповідно до рішень №40 та №41, затверджено технічну документацію із землеустрою стосовно земельної ділянки (кадастровий номер 2310100000:03:025:0045) площею 0,2615 га по  вул. Космічна/вул. Складська для розташування торгового комплексу у складі магазину і кафетерію та надано дозвіл на розробку технічної документації із землеустрою стосовно земельної ділянки (кадастровий номер 2310100000:06:010:0059) площею 0,2389 га по вул. Героїв 93-ї бригади, 28 для розташування  об’єкту торгівлі із подальшим продажем права оренди ділянок на земельних торгах.

 

За брак місцевого бюджету запропоновано передати частину комунальної дороги у державну власність.

Так рішенням №43, було внесено пропозицію про передачу у державну власність до сфери управління Державного агентства автомобільних доріг України ділянки автомобільної дороги М-18  Харків-Сімферополь-Алушта-Ялта загальною протяжністю 14,241 км, що належить на праві комунальної власності територіальній громаді м. Запоріжжя та розташована в межах м. Запоріжжя. Про які саме ділянки дороги йдеться в документі не вказано.

Своєю чергою питання стосовно внесення змін до рішення Запорізької міської ради від 28.04.2007 №15, “Про надання згоди на передачу до державної власності частин дороги Харків-Сімферополь-Алушта-Ялта”, було знято з основного порядку денного на доопрацювання.

В цьому рішенні йдеться про передачу із власності територіальної громади м. Запоріжжя в державну власність до сфери управління Укравтодору проїзної частини автодороги М-18 Харків–Сімферополь-Алушта-Ялта довжиною 4,389 км (від км 283+861 до км 288+250) та довжиною 9,836 км (від км 289+655 до км 299+491).

 

Міська рада підтримала звернення до органів центральної влади

Так в депутатському зверненні стосовно не припустимості підвищення тарифів на послуги ЖКГ, ключовими вимогами були відновлення державного регулювання ціни на газ, скасовування пільгового тарифу  за перші 100 кВт електроенергії та зміни формули нарахування субсидії для населення.

Звернення стосовно забезпечення фінансової стабільності у сфері надання комунальних послуг, стосується компенсації за державний рахунок збитків концерну “Міські теплові мережі”, котрий в опалювальний  період 2020/21 рр. мають скласти приблизно 450 млн грн.

 

Петиція про притулок для постраждалих від домашнього насильства та ще декілька були відхилені депутатами

На сесії Запорізької міської ради було винесено питання підтримки петицій, проте жодна не отримала потрібної кількості голосів.

Так серед 60 голосуючих на сесії, петиція стосовно створення притулку для постраждалих від домашнього насильства та насильства за ознакою статі у м. Запоріжжі не набрала жодного голосу “За”, а петиції стосовно відновлення дистанційного навчання у закладах загальної середньої освіти м. Запоріжжя та реконструкції дороги через урочище “Вирва” набрали по одному голосу “За”.

Серед голосуючих, хто не підтримав петицію про створення притулку для постраждалих від домашнього насильства були й ті депутати, хто раніше брав участь у грантових проєктах саме стосовно цієї проблеми суспільства та агітував за створення такого притулку.

Загалом на третій сесії Запорізької міської ради розглянули 45 питань, половина з них стосувалась виділенню матеріальної допомоги потребуючим. Серед інших: затвердження плану роботи ради на перше півріччя 2021 року, утворення нових депутатських комісій та зміни існуючих, внесенні зміни до рішень міської ради стосовно бюджету міста, прийняття до комунальної власності об’єктів нерухомості, передачі у державну власність майна та частини автомагістралі, питання землеустрою.

Сергій Куленко – журналіст мережі центрів громадського контролю «ДІЙ!»


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Буська громада провела друге засідання робочої групи з напрацювання стратегії розвитку

У Володимирі обговорили подальше впровадження “зелених” рішень в багатоквартирних будинках

«Життя — не тільки в столиці». Марія Фрей — про гіперлокальну мережу Суспільного та розбудову хабів у регіонах

За рік та сім місяців великої війни росія скоїла 536 злочинів проти медіа та журналістів

Мережування, партнерування та адвокація: досвід Асоціації громадських радників України

Суспільний запит на відповідальність за скоєні воєнні злочини: інструменти для притягнення до відповідальності