Тренінгові онлайн-навчання для НГО Донецької та Луганської області: історії успіху, обмін досвідом та платформа для майбутньої співпраці

Не бійся змін, або мрії залишаться мріями!Завершилася серія тренінгових навчань за напрямом «Громадська безпека та соціальна згуртованість», що реалізує ГС «Громадські ініціативи України» у межах ...

Додано:
doo.cvu

2-1
Тренінгові онлайн-навчання для НГО Донецької та Луганської області: історії успіху, обмін досвідом та платформа для майбутньої співпраці

Не бійся змін, або мрії залишаться мріями!

Завершилася серія тренінгових навчань за напрямом «Громадська безпека та соціальна згуртованість», що реалізує ГС «Громадські ініціативи України» у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

Компонент напряму було реалізовано для групи учасників та учасниць з Луганської та Донецької області – батьків дітей з інвалідністю (аутизмом, синдромом Дауна, тощо), а також організацій, ініціативних та волонтерських груп, що працюють з цією соціальною групою. Ми впевнені, що участь батьків у таких тематичних заходах допомагає їм змінити свої погляди на особисті проблеми, сприяє покращенню емоційного стану, підвищенню самооцінки, інформованості щодо вирішення складних питань повсякдення. Життєвий досвід, історії успіху інших стають у нагоді при вирішенні власних проблем.

Для участі були запрошені активісти, волонтери, представники громадських організацій Донецької та Луганської областей. Онлайн-тренінги були присвячені розробці соціальних проєктів, вивченню основ фандрайзингу, особливостей управління проєктним циклом, стратегічному плануванню, звітності, командоутворенню та вмінню приймати рішення та веденню переговорів. У непростих умовах сьогодення, незважаючи на складнощі та виклики, що постали перед НГО, молоді та досвідчені організації̈ об’єднуються заради втілення ініціатив, продовжують розвиватися, ставати надійними партнерами органам місцевого самоврядування.

Такі освітні програми допомагають бути більш професійними, задавати високі стандарти якості у громадській роботі. Зважаючи на особливу тематику тренінгів, необхідно відмітити неймовірно довірливу та зворушливу атмосферу, відкритість дискусій, за що велика подяка від організаторів всім учасникам та учасницям, а також гостям зустрічей – досвідченим громадським діячам та діячкам, активістам і волонтерам, які власними досягненнями та успішно втіленими проєктами, надихають та мотивують на зміни, дають змогу повірити у власні сили, відчути підтримку і важливість у суспільстві.

Статистика реалізації компоненту:
5 місяців навчання
Понад 60 учасників заходів
16 триденних тренінгів
18 тренерів, залучених до навчання
Понад 25 запрошених гостей-експертів

На меті проведення тренінгових навчань було створення сприятливих умов, нових можливостей для обміну інформацією, досвідом, а також знайомство з однодумцями для створення спільних проєктів у майбутньому. Це є вклад у мережування, внесення своєрідного загальнонаціонального контексту, який допоможе досягти позитивних змін, отримати результати у роботі громадських організацій України, сприяти розвитку громадянського суспільства, покращенню життя та вирішенню нагальних проблем у громадах.

Освітні тренінги з практичною складовою, окрім теоретичного навчання, дали змогу НГО підвищити свою організаційну та фінансову спроможність, знайти партнерів серед інших громадських організацій із різних куточків України. Однією зі складових успіху та результативності у проведенні навчальних сесій є вибір тренерської команди. Окрім досвідченості та експертності, цінність тренера чи тренерки полягає у вмінні фахово та цікаво донести інформацію. Вони є хедлайнерами кожного освітнього заходу, тому від їх професіоналізму, вміння згуртувати учасників та учасниць, мотивувати та надихати залежить успіх.

Команда, яка працювала за напрямом «Громадська безпека та соціальна згуртованість», реалізованому спілкою «Громадські ініціативи України» у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру, –- це потужна сила, талановиті цікаві особистості, справжні професіонали з великим власним досвідом успішної громадської діяльності. Програми для тренінгових навчань були розроблені максимально цікаво та змістовно, з практичними завданнями, прикладами роботи НГО України і за її межами, фаховими порадами, що стануть у реальній нагоді на практиці для новостворених організацій. Кожен із тренерів та тренерок, залучених до проведення заходів, має власні професійні досягнення, багаторічний досвід практичної роботи, багато втілених проєктів та ініціатив, що сприяли позитивним змінам у суспільному житті громад.

Окремо зазначимо, що деякі тренери успішно займаються громадською діяльністю ще з 1998 року. Кожен із них не тільки має величезний досвід створення та керування НГО, а може змістовно та фахово його передати, практично відпрацювати, надихнути та мотивувати на успішну діяльність молоді організації. Тож, на практиці доведено, що потужна командна робота з відпрацюванням найактуальніших для суспільства тем разом із фаховою командою експертів, залучених організаторами до співпраці, – це синергія, ефект від спільної діяльності якої якісно перевершує ефект від роботи окремих людей. Завдяки тренерам, активній співпраці учасників та учасниць, обміну досвідом та інформацією, тренінги за напрямом «Громадська безпека та соціальна згуртованість» дають можливість громадським організаціям та волонтерським групам із різних регіонів України краще пізнати один одного і створити партнерства в майбутньому.

Справжньою інновацією онлайн-формату для всіх, хто брав участь у заходах протягом 5 місяців навчання, є можливість поспілкуватися з досвідченими громадськими діячами зі всієї України. Кожного дня ввечері на них чекала рубрика «Невипадковий гість» – новий формат сесій, до яких були запрошені цікаві та успішні представники НГО з усіх куточків нашої країни. Вечірні зустрічі з невипадковими гостями дозволили у неформальній атмосфері поспілкуватися, мотивуватися, отримати нові знання, корисну інформацію для подальшого розвитку, дізнатися про досвід інших громадських організацій. Зокрема, у рубриці «Невипадковий гість» на зустрічі з учасниками та учасниками завітали Світлана Демко, керівниця ГО Асоціації «Відкриті серця», Тетяна Романова, ГО «Агенція міських ініціатив», Регіна Гусак, координаторка у Чернігівському Благодійному фонді «Поліський оберіг», Сергій Пронкін, керівник ГО «Нова Дружківка», Олег Гришин, експерт Інституту професійного фандрайзингу, Наталя Чермошенцева, ГО «Громадський центр «Нова Генерація» та інші досвідчені експерти, громадські діячі та діячки, які змогли своїм досвідом та історіями успіху надихнути учасників на нові досягнення.

Після тренінгів учасники та учасниці ділились враженнями. Зокрема, Марина Касаткіна, представниця ГО «ДАР. Допомога. Адаптація. Реабілітація», зазначила, що від тренінгу отримала задоволення, відмітила змістовність та предметність теми. Олександр Жуков, голова правління громадської організації «Світ життя. Підтримка, турбота, захист» (м. Лисичанськ, Луганська обл.) зазначив, що для молодих НГО такі заходи є особливо актуальними, а знання, отримані під час сесій та зустрічей із досвідченими громадськими діячами, допоможуть у майбутньому розвитку організацій та втіленню суспільно важливих ініціатив. Яніна Чирва, координаторка громадської організації «Покровська міська організація ветеранів та інвалідів учасників АТО в Донецькій області» розповіла, що тренінги, організовані ГС «Громадські ініціативи України», надихнули на створення нових ініціатив у громадській діяльності. Вона також зазначила, що коли разом з однодумцями детально розглядаєш тему, відпрацьовуєш на практиці, дізнаєшся про досвід інших активістів, такі зустрічі мотивують, створюють фундамент для нових партнерств та сумісних проєктів в майбутньому. Учасники відмітили, що очікування від заходів та кінцевий результат у підсумку повністю співпали.

Тренінгові навчання за напрямом «Громадська безпека та соціальна згуртованість» реалізовані ГС «Громадські ініціативи України» у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

У Києві презентовано напрацювання проекту із залучення жителів до процесів відновлення в громадах

Громади звертаються до держави з закликом переглянути механізм фінансування соціальних послуг для дітей та сімей

Стартувала Школа InConnect CAMP для підприємців та провайдерів профтехосвіти

Безплатний онлайн-курс «Мова меморіалів»

У Львові пройшов всеукраїнський турнір з фінансової грамотності

Благодійний фонд «Рокада» розширить підтримку громад у 2024 році