Традиції, мистецтво, культура, освіта, туризим, бізнес – у Богуславі на Київщині активісти втілюють 5 різноманітних проєктів
Відкриття “Центру Відродження Традицій”, автентичні колядки й “Школа Коляди”, клінінг та хімчистка меблів, підготовка до відкриття освітнього простору з новими підходами та активностями, розробка ...
Додано:
Анастасія Ращенко
Відкриття “Центру Відродження Традицій”, автентичні колядки й “Школа Коляди”, клінінг та хімчистка меблів, підготовка до відкриття освітнього простору з новими підходами та активностями, розробка брендбуку для Туристично-інформаційного Центру — у Богуславі триває активна реалізація проєктів в рамках навчального курсу “Від ідей – до дій”.
Про історії успіху та результати активної роботи команд, зокрема і протягом грудня, а також про плани щодо подальшої реалізації проєктів та розвитку міста — читайте у нашому дайджесті:
Проєкт “Відродження традицій”, який від початку своєї реалізації ставив на меті відродження та популяризацію місцевих традицій та ремесел, об’єднання майстрів та створення локації, куди можна долучати мешканців та гостей міста — активно рухається за заданим курсом та розвивається. Так, 11 грудня відбулося відкриття “Центру відродження традицій”, на базі ткацької майстерні Валентини Ткач, яка і є авторкою проєкту. Відтак, нині у Богуславі є зручна та облаштована локація для різноманітних творчих ідей, майстер-класів та культурних заходів.
“Місце, де народжуються ідеї, творяться шедеври, проводяться виставки, плекаються традиції, гуртуються майстри і щедро діляться досвідом, а також навчаються і навчають нового. Бо культура — це наша зброя!”.
Опісля відкриття, у Центрі відродження традицій 10 майстринь провели 15 майстер-класів, до яких долучилося близько 70 людей. Тематика була найрізноманітніша: виготовлення дідуха та виробів з лаванди, декорування печива та петриківський розпис, ляльки-мотанки, фетрові іграшки та вироби у техніці валяння, робота зі шкірою та вітражі, вироби з бісеру і ще багато цікавих можливостей. Тому, всі мають змогу обрати собі творче заняття на власний смак.
Крім того, у Центрі проводили казкотерапію, вертеп-колядку, ткацькі вечорниці та 2 ярмарки, де у відвідувачів була унікальна можливість придбати оригінальні подарунки для своїх рідних та друзів до різдвяних та новорічних свят, наповнити свій дім автентичними українськими виробами, а також виготовити сувеніри власноруч. Під час всіх заходів організатори збирають кошти на благодійні потреби та на розвиток майстерні. З моменту відкриття центру загалом зібрали майже 7000 грн. Але на цьому не зупиняються і на січень запланували вже низку творчих подій.
Детальніше – на сторінці Центру Відродження традицій у Facebook: https://www.facebook.com/vidrodzenniatradytsii
Команда проєкту “Портал крізь століття: Богуславська Коляда” реалізувала вже три заплановані етапи: експедиції, “Школа Коляди” та, власне, відтворення зібраних матеріалів —
безпосередньо колядування. Нагадаємо, що основна мета проєкту — відродити втрачену Коляду та відтворити саме місцеву традицію святкування циклу різдвяно-новорічних свят і показати її жителям Богуславщини та всім зацікавленим українцям. Команда провела 11 етнографічних експедицій селами Богуславщини, відвідала близько 50 людей віком, в середньому, 80 років, які поділилися своїми спогадами. Вдалося зібрати й записати близько 30 колядок та щедрівок, спогади про традиції, звичаї та обряди святкування зимових свят на Богуславщині, а також зафіксувати свідчення, приміром, про Голодомор. Опісля відбулося два заходи “Школи Коляди”. Загалом, їх відвідало близько 200 людей. На гостей заходів чекало багато цікавих активностей: лекція про давні традиції святкування зимових свят, автентичні колядки та щедрівки, розповіді з експедицій, де збирали різдвяний фольклор, дегустація і рецепти унікальних локальних страв, майстер-клас з виготовлення дідуха, тематичні фотозони тощо. Третій етап проєкту — саме колядування.
Два дні колядницька ватага, яка налічувала близько 20 людей ходила колядувати Богуславом та навколишніми селами. За всіма традиціями — в автентичних вбраннях, з козою, циганкою, бабою і дідом, міхоношею і звіздарем, лікаркою та військовим, котом та цілим гуртом колядників. Загалом, відвідали 26 гостинних господ, де співали давніх колядок, які зібрали у старожилів на Богуславщині.
Також колядники їздили у села громади, до тих людей, в яких і збирали всі ці матеріали. Відроджуючи традиції, нагадуючи людям про справжнє українське Різдво, богуславські колядники збирали кошти на благодійність. Зібрали понад 27 тисяч грн. Кошти передали до Богуславського волонтерського штабу. Та проєкт триває.
Попереду ще низка зимових свят, а також на сторінці ГО «Навколо Нас. UA” https://www.facebook.com/navkolonas.ua будуть публікуватися медіаматеріали, які зібрали в експедиціях.
Проєкт «LA.clean» - відкриття у Богуславі клінінгової компанії: послуги з клінінгу, чистка м’яких меблів та послуга «майстер на годину». Такий бізнес-проєкт у місті реалізує ВПО з Харкова Аліна Ларіна, яка з чоловіком та донечкою приїхала до Богуслава у березні цього року. Через страшні події, які в нашій країні розпочалися 24 лютого, родина Аліни була змушена залишити рідний Харків та оселитися у більш спокійному місті. Відколи розпочалася реалізація проєкту, їй вже вдалося завершити всі юридичні питання, знайти працівників, підібрати та закупити необхідну техніку, необхідні засоби та потрібний інвентар, придбати стартові пакети, розробити перелік послуг компанії, скласти прайс, обрати форму для працівників і навіть визначитися з дизайном та логотипом.
Нині Аліна активно працює над розвитком своїх сторінок у соцмережах (https://www.facebook.com/profile.php?id=100069255247476), над їхньою популяризацією, просуванням та рекламою.
Варто зауважити, що за крайні 2 місяці, відколи Аліна Ларіна заявила про свій проєкт на фіналі навчального курсу “Від ідей – до дій”, вона вже має декількох клієнтів, яким її клінінгова компанія надавала свої послуги.
Проєкт «SmArt Step» – створення освітньо-розвиваючого закладу для дітей, в середовищі якого інакшість кожної дитини сприйматиметься як цінність. Команда «SmArt Step» знайшла та орендувала приміщення у Богуславі, яке використовуватимуть для відкриття свого освітнього закладу, спланувала свої активності на найближчі місяці, «закрила» всі юридичні питання щодо закладу та його працівників, остаточно зупинилася на єдиному варіанті логотипа, знайшла та проговорила умови праці з декількома педагогами, які, зрештою, погодилися проводити заняття у закладі «SmArt Step». Нині працюють над розвитком соцмереж закладу (https://www.instagram.com/smartstep_bohuslav/). Окрім цього, “смартстепівці” продовжують шукати необхідні меблі для свого закладу, а також “підбирати” відповідних кваліфікованих педагогів, оскільки вирішили, що можуть охопити дещо більший спектр послуг, аніж планували раніше. Сьогодні команда проєкту поки ще не відкрила свої двері для відвідувачів, проте уже має цілу “чергу” прихильників і тих, хто чекає на перші заняття. Що ж пропонує жителям та гостям Богуславщини, зокрема їхнім чадам, команда проєкту «SmArt Step»? Малюкам від 2 до 4 років – заняття з раннього розвитку; Дітям 3-10 років – заняття з англійської мови; Малюкам від 3-х років – курси художнього мистецтва; Дітям 5-11 класів – заняття з польської мови; А ще у «SmArt Step» пропонують послуги психолога та логопеда, які займаються з дітками від 3-х років. Повноцінний запуск простору планується у січні.
Активно триває робота над проєктом “Туристично-інформаційний Центр”, який реалізовує киянка Вікторія Олійник. У грудні, після попередніх обговорень та проведених раніше двох стратегічних сесій, щодо того, яким має бути центр і загалом туристична сфера Богуславщини, перейшли до втілення ідей. Зокрема, наразі триває робота з дизайнеркою, яка вже розробила 4 варіанти логотипу та айдентики для Центру. Після активного обговорення, за підсумками якого оберуть лідера і потім, відповідно до рекомендацій, наданих командою проєкту та залученими експертами, створять фінальний варіант. Крім того, команда проєкту розробила й спланувала промотур для представників туристичних організацій різного рівня.
Навчальний курс «Від ідей — до дій» реалізовується за підтримки Європейського фонду за демократію (EED) в межах ініціативи «Тиха Гавань». Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED і є відповідальністю виключно ГО “Буслав Січ”.