Торецьке бюро правової допомоги допомогає захищати права внутрішньо переміщених осіб

 До відділу «Торецьке бюро правової допомоги» Краматорського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулась  внутрішньо переміщена особа. Суть  питання полягала в тому, ...

Безоплатна правова допомога
Торецьке бюро правової допомоги допомогає захищати права внутрішньо переміщених осіб

 До відділу «Торецьке бюро правової допомоги» Краматорського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулась  внутрішньо переміщена особа. Суть  питання полягала в тому, що Управління соціального захисту населення відмовило в призначенні  щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеній особі для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

   Клієнтка повідомила, що після переміщення з тимчасово окупованій території до м. Торецьк, отримала статус внутрішньо переміщеної особи.  Одразу, після отримання довідки внутрішньо переміщеної особи, звернулася з заявою до Управління  соціального захисту населення про призначення, як внутрішньо переміщеній особі, щомісячної  адресної  допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. Оскільки на час звернення до Управління клієнтка була офіційно працевлаштована, їй було призначено щомісячну адресну допомогу. Пропрацювавши на підприємстві декілька років, вимушена була розірвати трудовий договір з роботодавцем. На підставі того, що будучи особою працездатного віку не мала офіційного працевлаштування, Управління соціального захисту населення припинило виплату щомісячної  адресної  допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

В серпні 2019 року гр. «С.» знову працевлаштувалася, де працює до теперішнього часу. Після офіційного працевлаштування гр. «С.» повторно звернулася до Управління СЗН з  заявою про  призначенням щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, але отримала рішення від Управління СЗН, яким було відмовлено в призначенні щомісячної адресної допомоги, мотивуючи Постановою КМУ від 01.10.2014 року № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг».

 Після проведення першої зустрічі з клієнткою та з’ясування всіх обставин справи, фахівчиня  бюро дійшла висновку про те, що її права  дійсно порушені та підлягають захисту, в зв’язку з чим було прийняте звернення про надання гр. «С.» безоплатної вторинної правової допомоги.

 Наказом Краматорського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги на надання безоплатної вторинної правової допомоги було уповноважено начальника відділу «Торецьке бюро правової допомоги» – Казакову Світлану Олексіївну.

 Фахівчиня бюро запропонувала клієнтці звернутися до Донецького окружного адміністративного суду Донецької області із позовною заявою  про визнання дій Управління соціального захисту населення протиправними та зобов’язати вчинити дії.  Після узгодження правової позиції з клієнткою було складено позовну заяву до Донецького окружного адміністративного суду Донецької області.

 Суд, дослідивши та перевіривши надані докази у їх сукупності, дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі. Так, Рішенням Донецького окружного адміністративного суду  від 03.04.2020 року по справі № 200/2010/20-а, позовні вимоги були задоволені у повному обсязі, а саме:

 1. Дії Управління СЗН були визнанні протиправними та визнане протиправним рішення  Управління соціального захисту населення про відмову  у призначенні щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам на покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
 2. Зобов`язано Управління соціального захисту населення призначити та виплатити щомісячну адресну допомогу з дня працевлаштування позивача, а саме з серпня 2019 року.
 3. Стягнути з Управління соціального захисту за рахунок його бюджетних асигнувань на користь гр. «С.» судовий збір у розмірі 840 (вісімсот сорок) гривень 80 копійок

  Торецьке бюро правової допомоги, завжди  допомогає у вирішенні питань, які турбують наших клієнтів.                                                                                                         

  Контакти Відділу «Торецьке бюро правової допомоги» 

  Телефон:  +38093-243-14-79

  E-mail: [email protected]

  Адреса: м. Торецьк вул. Маяковського буд.  26 каб. 9


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Громадський центр правосуддя продовжує відслідковувати ситуацію з пропуском на адмінмежі з Кримом

Результати співпраці конкурсу "Честь Професії" та Комісії з журналістської етики

Мешканці Дніпра можуть долучитися до розробки передвиборчих програм кандидатів у депутати міськради

Підсумки проєкту «Ґендерна чутливість місцевих політик та правових практик щодо внутрішнього переміщення»

У Києві пройшов проміжний форум проєкту «Голос жінки має силу 2020»

На громади Миколаївщини очікують нові правила оренди комунального майна