Топ-5 нових юристів у Верховній Раді
Склад парламенту восьмого скликання, як відомо, оновився більш ніж на половину. У ньому безпрецедентно багато журналістів, громадських активістів та комбатів. Проте, враховуючи, що головна функція ...
Додано:
Громадський Простір
Склад парламенту восьмого скликання, як відомо, оновився більш ніж на половину. У ньому безпрецедентно багато журналістів, громадських активістів та комбатів. Проте, враховуючи, що головна функція Верховної Ради – законотворча, набагато більший інтерес повинен викликати питання: а чи є серед депутатів-неофітів тлумачні юристи і наскільки вони активні в якості парламентаріїв?
Найбільше парламентарів з дипломами юристів зібралося в комітеті з питань правової політики та правосуддя, що не дивно, враховуючи сферу компетенції комітету. 70% депутатів цього комітету – юристи, з них десять вперше переступили поріг Верховної Ради.
Серед новачків найбільш помітний Сергій Алексєєв, який до обрання в парламент на пару з Сергієм Боярчукова керував однією з провідних юридичних компаній країни «Алексєєв, Боярчуков і партнери». Багато часу на освоєння на парламентській кухні Сергію Алексєєву не знадобилося, він з ходу задекларував готовність ударно трудитися на законотворчій ниві, зареєструвавши у співавторстві з кількома колегами два законопроекти по профільному напрямку. Крім того, ініціював створення тимчасової парламентської комісії зі сприяння роботі іноземних інвесторів і має намір на законодавчому рівні врегулювати процедуру банкрутства фізичних осіб. Мабуть, впевнено себе почувати на новому робочому місці Алексєєву дозволяє не тільки 20-річний стаж роботи в сфері юриспруденції та визнання в професійному середовищі (став «Юрисконсульт 2012 року»), але і притаманна досвідченим юристам хватка.
Ще один цікавий персонаж з цього комітету - Василь Німченко. Він прийшов у Раду з судової сфери, де протягом 15 років працював суддею спочатку Верховного, а потім Конституційного суду. Попередня діяльність Василя Німченка дозволяє припускати, що парламентарій буде спеціалізуватися на вдосконаленні судової системи, однак подані ним перші законодавчі ініціативи абсолютно з іншої опери. Разом з майже двома десятками своїх колег по фракції «Опозиційний блок» Німченко вкрай стурбований різким зростанням цін і тарифів на послуги ЖКГ і в законодавчому порядку має намір захистити від цього населення. Безпосередній внесок екс-судді у написання цих законопроектів оцінити складно, цілком можливо, що депутати з досвідом взяли його в співавтори за компанію.
Досить багато юристів також в бюджетному комітеті, куди традиційно мріють потрапити всі мажоритарники, щоб мати можливість вибивати фінансування для своїх округів. Правда, при прийнятті бюджету-2015 їм це, швидше за все, не вдалося. Один з членів комітету, юрист Андрій Гордєєв, який пройшов по мажоритарному округу Херсонської області, у законотворчості об’єднався з трьома своїми земляками, також новачками в Раді. У співавторстві з ними зареєстрував три законопроекти, які стосуються регулювання питань абсолютно з різних сфер – освіти, охорони здоров’я та сільського господарства. Очевидно, автори у законопроектів різні, але прагнення земляків спільно відстоювати законодавчі ініціативи заслуговує схвалення і, ймовірно, буде взято на озброєння іншими депутатами.
Є юристи-початківці і в самому численному комітеті нинішнього скликання Ради – з питань податкової та митної політики. Серед них Андрій Журжий, який до обрання депутатом очолював групу компаній «Інвестиційні партнери». У співавторстві з іншими парламентаріями він зареєстрував один законопроект за своєю спеціалізацією – оподаткуванню, а особисто від себе запропонував ще один, який передбачає заборону продажу алкоголю в нічний час.
А ось колишній заступник головного митника країни Тарас Козак, також входить до комітету з питань податкової та митної політики, поки в законодавчому плані діє. Хоча, враховуючи його попередній досвід роботи, пропозиції щодо вдосконалення податкової системи у нього напевно є. Можливо, депутат ще не освоївся. А можливо не бачить сенсу реєструвати законопроекти, оскільки при нинішній розстановці сил у парламенті шанси на прийняття законодавчих ініціатив, поданих депутатом з «Опозиційного блоку», практично дорівнюють нулю.
Автор : Марина Малишко