Теми громадської безпеки та арт-терапевтичні методики: у Кропивницькому завершилася серія тематичних блог-кав’ярень

Протягом двох місяців у Кропивницькому активна молодь, волонтери та волонтерки, лідери та лідерки думок, внутрішньо переміщені особи, представники та представниці громадських організацій, закладів ...

311237916_8330423713695498_4073735872990902843_n
Теми громадської безпеки та арт-терапевтичні методики: у Кропивницькому завершилася серія тематичних блог-кав’ярень

Протягом двох місяців у Кропивницькому активна молодь, волонтери та волонтерки, лідери та лідерки думок, внутрішньо переміщені особи, представники та представниці громадських організацій, закладів освіти та культури у форматі блог-кав’ярень навчалися розкривати теми громадської безпеки через блогерські проєкти та опановували різноманітні арт-терапевтичні методики.

Формат заходів передбачав неформальну освітню атмосферу, спілкування з експертами та обмін досвідом. Протягом десяти блог-кав’ярень у Кропивницькому учасники та учасниці навчалися опановували складні теми через ігрофікації, писати історії, створювати медійні проєкти мистецького спротиву, записувати подкасти, візуалізувати блоги, просувати соціальні теми у соціальних мереж.

311237916_8330423713695498_4073735872990902843_n

Першою з десяти тематичних блог-кав’ярень була – “Як говорити простими словами про непрості теми через гру”. Учасники та учасниці взяли участь у симуляційній грі “Бути жінкою” та на певний час перевтілися в героїнь гри, які мають досягнути своїх унікальних цілей. На шляху до мети вони зіштовхувалися зі стереотипами, які забирали в них енергію, час або підтримку, та позитивними ситуаціями, які навпаки додавали їм ресурсів. Перед тим, як грати, Ірина Ткаченко, директорка Агенції сталого розвитку “Хмарочос” та координаторка заходу, розповіла про ратифікацію Стамбульської конвенції, та яке це значення має для України, познайомила з корисними ресурсами, які можуть стати в нагоді, якщо людина страждає від домашнього насильства, та з Резолюцією Ради Безпеки ООН 1325 “Жінки, мир, безпека”. Також презентувала інші ігри, які є чудовим інструментом для неформальної освіти, – “Критикотики”, “Коло безпеки”, “Країна гідності”, “Еко-мемо”.

Під час другої блог-кав’ярні “Прийди та напиши” учасники та учасниці навчалися писати історії разом з експерткою з креативного письма Наталею Фенько. Це історії про людей, які прямо зараз творять неймовірні зміни, історії відчуттів, які людина переживає зараз, або ж історії трагічні та болючі. Під час блог-кав’ярні зі сторітелінгу були присутні учасниці, які були вимушені покинути свої домівки через повномасштабне вторгнення, чиї рідні служать в Збройних силах, волонтерки. Учасниці навчалися як з хаотичного потоку думок сформувати повноцінну історію, вигадувати заголовки, які не прогорнеш далі, шукати деталі та метафори для своїх текстів.

311856795_8402634786474390_4503781104936882183_n

Від сторітелінгу, як терапевтичного методу, перейшли до більш практичних текстів під час наступної блог-кав’ярні. Адже у сьогоднішньому інформаційному просторі майже ніхто не читає довгі тексти, навіть якщо там мегакорисна та потрібна інформація. Ми швидко гортаємо стрічки соціальних мереж та телеграм-каналів, щоб охопити максимум новин. Захопити увагу аудиторії в цьому інформаційному потоці можна креативним дизайном в поєднанні з інформацією, яка актуальна прямо зараз. Створити будь-який дизайн легко та безкоштовно можна в редакторі Canva, адже фейсбук, інстаграм, ютуб-канал, подкаст чи блог – все вимагає якісного візуального оформлення. А щоб не загубитися в інформаційному просторі найкраще доносити інформацію у форматі візуалізованих історій.

Про цей формат дописів та як їх можна створити дізнавалися під час блог-кав’ярні “Створюй візуальний стиль з Canva для медійних проєктів”. А також генерували ідеї дописів на безпекову тему, працювали над макетами – текстовим наповненням та візуалом, розібрали секрети якісного оформлення візуалізованих історій в канві. Блог-кав’ярню проводила Вікторія Поліщук, експертка з візуалізації та комунікації.

Коли ми говоримо про безпекові теми, особливо їхнє висвітлення, рідко коли згадуємо про ще один важливий напрямок, який відіграє далеко не останню роль сьогодні. Тема продовольчої безпеки сьогодні на порядку денному в Україні. У Кропивницькому активно працює ініціатива “Годуємо патріотів”, яка об’єднує більше ніж 300 волонтерів та волонтерок, які сушать сухі супи та борщі, готують чай з м’яти та меліси, енергетичні суміші з сухофруктів, пастилу, печуть імбирно-медове печиво для військових та людей, що постраждали від військової агресії.

Під час блог-кав’ярні “Як створити корисний блог-проєкт про їжу в час війни та посилювати продовольчу безпеку громади” учасники та учасниці познайомилися з поняттям продовольчої безпеки, вивчали гастрономічні медійні та блогові проєкти, отримали відповіді на питання, як створити корисний блог-проєкт про їжу в час війни та посилювати продовольчу безпеку громади. В якості практичного завдання – напрацьовували ідеї щодо контент-плану для спільноти “Годуємо патріотів”.

312392674_8451122471625621_2539713546106703374_n

Ще одним арт-терапевтичним заходом була майстерня зі створення етномотивів за допомогою техніки вибійки. Адже мистецтво – це справжня сила та дієвий інструмент спротиву, це про цінності, індентичність та самовираження, українське мистецтво – наша духовна броня. Митці та мисткині зараз виконують важливу місію фіксації та збереження подій, через які проходить український народ, поширюють своє унікальне бачення у світі, пов’язують минуле та сьогодення, поєднуючи стародавні народні техніки з сучасними.

Під час блог-кав’ярні “Мистецтво артзахисту” учасники та учасниці дізналися більше про те, як мистецтво посилює рух громадянського спротиву та допомагає ставати гучнішим у боротьбі з російською пропагандою та отримали можливість створення авторської екоторбини в техніці вибійки по тканині. Блог-кав’ярню проводила майстриня – Анна Ліщина.

Для активної студентської молоді Кропивницького провели блог-кав’ярню “Молодь, мир, безпека. Молодіжний активізм та молодіжне волонтерство у сфері громадської безпеки”. Говорили про те, наскільки молодь залучена у волонтерську діяльність та чи змінилося ставлення молодих людей до участі у волонтерстві під час війни. Учасники та учасниці генерували ідеї молодіжного активізму та волонтерства у сфері громадської безпеки, навчалися розкривати безпекові теми через зображення, а також розробили інфокампанію з безпеки дорожнього руху спільно з Книгарнею “Є” в Кропивницькому. Під час блог-кав’ярні молодь виготовила світловідбивні брелоки – лапки-флікери, які в темний час доби відбивають світло автомобільних фар та захищають пішоходів та велосипедистів від наїзду.

Під час чергової блог-кав’ярні розширювали формати блогінгу, одним із найпопулярніших зараз форматів – є аудіоблоги. Подкасти – ідеальний формат, якщо немає багато часу для перегляду відео, очі та руки концентруються на домашніх справах, хобі чи механічній роботі, ви поспішаєте на роботу або на навчання. Подкасти можна слухати в укриттях, навіть якщо немає інтернет-зв’язку, адже їх можна завантажити на телефон. Завдяки цьому формату можна розкривати складні, соціальні, безпекові та освітні теми. Можна бути не лише слухачем, а й автором подкастів, записувати інтерв’ю з цікавими гостями або ж розбиратися разом з експертами у важких питаннях. 

312975306_8465506430187225_6765068976169786593_n

У рамках блог-кав’ярні “Медійні аудіопроєкти та подкасти на соціальну тему” учасники та учасниці навчалися створювати подкасти, генерували ідеї, розробляли сценарії та писали тексти трейлерів разом з експертом – Кирилом Поліщуком, радіоведучим, журналістом, автором подкастів.

Зараз важливо використовувати всі майданчики для просування безпекових та соціально важливих тем. Фейсбук, Інстаграм, Телеграм, ТікТок – це можливість охопити різну цільову аудиторію та одночасно прокачати свою креативність, адже до кожної з цих соцмереж свій підхід. Бути впізнаваним, цікавим та унікальним для своєї аудиторії – це ще той виклик. Але навіть серйозні структури та організації зараз виходять за межі зон комфорту та упереджених поглядів на висвітлення своєї роботи. Військові, політики, рятувальники, медики, волонтери, вчителі та безліч інших “серйозних” професій мають сторінки у соціальних мережах (і навіть в ТікТок!), записують відео, мають персонажів (чого лише вартий пес Патрон), жартують зі своїми підписниками. А все для чого? Щоб про важливу роботу дізналося якомога більше людей.

Саме про креативний підхід та секрети висвітлення безпекової роботи говорили під час онлайнової блог-кав’ярні “Просування безпекових тем у соціальних мережах” з представниками Ювенальної Превенції Кіровоградської області. Розбирали особливості різних соціальних мереж та їхні формати контенту, аналізували цільову аудиторію, охоплення та алгоритми, навчалися створювати креативні звітні дописи офлайн та онлайн-заходів, говорили про “гармоційне життя” сторінки та контент-план, рубрикації, партнерські дописи, спілкування з аудиторією. Захід проводила – Вікторія Поліщук, спеціалістка з просування та візуального контенту.

317568488_8582859261785274_6680115999142592515_n

Детальніше на одній із найпопулярніших соцмереж зупинилися під час чергової блог-кав’ярні. Інстаграм – це не просто соціальна мережа для спілкування та перегляду фото, це майданчик для бізнесу, освіти, висвітлення діяльності організацій та можливостей саморозвитку. Під час блог-кав’ярні “Інстаграм-тренди та smm-секрети. Як просувати соціальні теми в Інстаграм” у Кропивницькому присутні визначали, яку роль ця соціальна мережа відіграє зараз та чи допомагає висвітлювати важливі теми.

Спікеркою була – Яна Гребенюк, спеціалістка з smm та просування, книжкова блогерка, яка розповідала про те, хто такий інстаграм-блогер, як презентувати себе в онлайн-світі та з чого почати ведення блогу в цій соціальній мережі, про візуальну складову блогу, познайомила з базовими додатками та програмами, які допоможуть у веденні блогу. Учасники та учасниці під час блог-кав’ярні аналізували свої сторінки в інстаграм, визначали помилки в оформленні профілю – аватари, назву та опис акаунту. На заході були присутні як кропивничани, так і люди, які були вимушені переїхати до Кропивницького, та які лише інтегруються в життя громади та починають свою справу. 

316156117_3374667672778888_781796583639990716_n

Закрили цикл блог-кав’ярень грою “Рецепт Демократії”. Демократичні цінності відрізняють цивілізовані країни від інших, наприклад, від тих, які лише одягають маску демократії, а потім порушують одні з найважливіших її канонів – суверенність території іншої держави та дотримання міжнародних домовленостей.

Чи існує ідеальне демократичне суспільство? Напевне, ні. Адже у кожній країні є загрози та виклики, які заважають його досягнути. Особливо зараз, коли триває найбільша за майже століття війна у Європі. Як розбудовувати демократію, з яких найважливіших інгредієнтів вона має складатися, як зробити, щоб демократія вистояла перед загрозами сучасного світу розбиралися учасники та учасниці блог-кав’ярні в Кропивницькому під час гри “Рецепт демократії”.

У грудні в планах ще проведення заходу за участі лідерів думок, блогерів та учасників, які вже почали втілювати власні безпекові блогерські проєкти. 

Більше на сторінці проєкту https://www.facebook.com/groups/522440106297705 

Проєкт «Програма з адвокації громадської безпеки під час війни для лідерів громад» реалізовує ГО «Фундація прав людини» за підтримки Чорноморського фонду регіонального співробітництва (The Black Sea Trust for Regional Cooperation). Регіональні партнери проєкту: ГО «Агенція сталого розвитку “Хмарочос”» (м.Кропивницький), БО «МБФ “Небайдужі”» (м.Черкаси).

 


Тематика публікації:                        

Останні публікації цього розділу:

Мережа правового розвитку — 2024: інновації інструментів доступу до правосуддя та відповідальне членство

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Хмельницькому

Український молодіжний фонд уклав Меморандум з ЮНІСЕФ

Покращення відчуття безпеки в громадах або Нові змісти «Правоспроможної громади»

У Києві презентували робочу групу, яка опікуватиметься цивільними заручниками, затриманими росією

Опитування щодо потреб та викликів серед ініціатив/організацій, що надають психологічну та юридичну допомогу