TEDx та міні-Оскар: учні 70 шкіл Миколаєва креативно підійшли до вирішення екологічних проблем

В Миколаєві оголосили про старт конкурсу соціальної реклами на тему поводження із відходами та вже готуються до виступу на TEDx з найкращих екологічних практик. Авторами яскравих промов та героями ...

Додано:
Evgen Gomonjuk

School Recycling
TEDx та міні-Оскар: учні 70 шкіл Миколаєва креативно підійшли до вирішення екологічних проблем

В Миколаєві оголосили про старт конкурсу соціальної реклами на тему поводження із відходами та вже готуються до виступу на TEDx з найкращих екологічних практик. Авторами яскравих промов та героями червоної доріжки стануть школярі з 70 шкіл міста та с. Мішково-Погорілове.

Про це стало відомо під час презентації всеукраїнського освітнього проекту School Recycling 2019 у Миколаївському міському Будинку учителя.

«Разом з нашими партнерами ми говоримо «ТАК» впровадженню в Україні кращих загальносвітових та європейських практик зі збирання, утилізації та переробки відходів. Аналогічні проекти уже довели свою успішність у багатьох країнах. І ми на практиці продемонстрували, що це можливо і в нашій країні за умови об’єднання зусиль відповідальних компаній та місцевих громад», — розповіла Наталія Фесюн, представник генерального партнера проекту, менеджер з комунікацій з  органами влади та громадськістю компанії PepsiCo Україна.

School Recycling Миколаїв

Юлія Мархель

Юлія Мархель

За три дні організатори активізували понад 400 учнів і вчителів з 70 загальноосвітніх навчальних закладів Миколаєва та регіону. За кожним із районів міста закріпили відповідальних менторів, що надаватимуть організаційну та інформаційну підтримку школам. Забезпечили шкільні команди футболками, банданами, інформаційними плакатами. Та презентували спеціальний навчальний посібник «School Recycling 2019», який стане «конституцією» проекту.

«Ми презентували навчальний посібник «School Recycling 2019» – це гід проекту з теорією та практичними завданнями на цілий 2019 рік. В посібнику є положення проекту, календарний план реалізації, форми реєстрації учасників в конкурсах, рекомендації, опис тренінгових занять, картинки підказки та інформаційні екологічні довідки. Успішний досвід Миколаївського регіону ми плануємо поширити в Україні та за її межами», – прокоментувала Юлія Мархель, голова всеукраїнського оргкомітету проекту School Recycling.

Окрім цього, на учасників чекає ще багато активностей із  подарунками. Це і конкурс соціальної реклами «Waste Management School Recycling» на тему поводження із відходами – своєрідний міні-Оскар у Миколаєві із дрес-кодом та червоною доріжкою. Екологічний табір для лідерів учнівського самоврядування. І навіть TEDx з найкращих екологічних практик у школах. Головною ж подією року стане рейтинг «Еко школа 2019».

11

Анна Ганжул

Анна Ганжул

5

Метою проекту, що успішно реалізується в Миколаєві з 2016 року, є формування системи правильного поводження з побутовими відходами в навчальних закладах та дбайливого ставлення до довкілля; інформування дітей й підлітків про користь, вигоди сортування сміття, вміння розділяти відходи систематично та здавати їх на вторинне перероблювання; стимулювання щоденної екологічної активності в кожній школі та дошкільних навчальних закладах.

«Я впевнена, що все це буде корисно, цікаво та захоплююче. Ми почнемо цей рік дуже активно і, за традицією, підведемо підсумки наприкінці року на стратегічній сесії. Ви також будете боротися за звання «Еко Школи року», де переможуть найсильніші. Бажаю учасникам конкурсу успіхів, колосальної мотивації й натхнення. Я в вас вірю!», – звернулась до школярів Анна Ганжул, співавтор проекту, керівник проектів КУ «Агенція розвитку Миколаєва».

Зазначимо, що на сьогодні Миколаїв є першим містом обласного значення в Україні, де всі школи одночасно перейшли на роздільний збір відходів. Загальна кількість зібраної вторинної сировини за час проекту з 2016 року становить понад 83 тони.

Організаційно-методичне забезпечення проведення Проекту у 2019 році здійснює Міжнародний молодіжний рух School Recycling World, спільно з громадською організацією «Let’s do it, Ukraine» та КУ «Агенція розвитку Миколаєва» за підтримки генерального партнера проекту компанії PepsiCo Україна, Миколаївської міської ради, Департаменту ЖКГ Миколаївської міської ради, Управління освіти Миколаївської міської ради, Мішково-Погорілівської сільської ради.

Детальніше про проект саме тут.

14

3

9

15

8

1


Тематика публікації:                          

Останні публікації цього розділу:

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили безкоштовні онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?