Театральна онлайн-лабораторія «Театр на кордонах» як форма згуртування практиків під час COVID-19

 Громадські організації «АРТ-Плейбек» та «Театр змін» у партнерстві з режисером Антоном Романовим створили простір для діалогу в рамках першої в Україні театральної онлайн-лабораторії «Театр на ...

Додано:
Liudmyla Paraskiva

Театр
Театральна онлайн-лабораторія «Театр на кордонах» як форма згуртування практиків під час COVID-19

 Громадські організації «АРТ-Плейбек» та «Театр змін» у партнерстві з режисером Антоном Романовим створили простір для діалогу в рамках першої в Україні театральної онлайн-лабораторії «Театр на кордонах». Майже 60 учасниць та учасників із різних країн Східної Європи взяли участь у різноманітних дискусіях, семінарах, воркшопах та онлайн-виставах. 

Лабораторія відкрила нові можливості для практиків плейбек-театру, театру пригноблених та документального театру з мережування, взаємопідтримки в часи COVID-19 та експериментування в онлайн-форматі. 

«Для мене ця лабораторія стала початком театру без кордонів. Без кордонів між театральними методиками, між різними поглядами на театральне мистецтво, між митцями, які не можуть бути поруч в часи карантину та геополітичних конфліктів», розповів Антон Романов.

Представники партисипативних театрів мали представили власні та дізнатись про інші методики, осмислили їх через обмін досвідом та порівняння контексту практики в різних країнах, оскільки лабораторія об’єднала учасників із України, Грузії, Вірменії, Молдови, Білорусі, Азербайджану та Росії. Ролик про найяскравіші моменти лабораторії, усі лекції та майстер-класи, а також дві вистави документального театру, які рефлексують на тему карантину та подій в Білорусі, можна подивитися у відкритому доступі на YouTube каналі «Театр на кордонах» (Theatre on Borders).

Більшість опитаних учасників підтвердили, що розглядають «Театр на кордонах» як майданчик для комунікації (78%), платформу для пошуку ідей та партнерств (65%) та простір для критичного осмислення своєї практики (59%). «Практика та успішні кейси; крутий майданчик для нетворкінгу та комунікації; ці три дні стали ресурсними, адже подарували мені нові креативні ідеї та ідеї як використовувати інтернет для театру, а ще, мені здається, що це був перший і важливий крок до створення професійної спільноти», уточнила учасниця лабораторії Інна Палько.

Організатори пояснюють, що вони планують розвивати ініціативу й надалі у відповідь на запит учасниць та учасників лабораторії. «Такий запит зумовлений потребою створення безпечного та неупередженого простору для експериментів, обміну досвідом роботи онлайн, а також щоб шукати нові підходи обробки та донесення живих історій про виклики та напруги наших суспільств» – пояснила Наталія Вайнілович, співорганізаторка лабораторії.

У рамках спільноти планується розширення кола практиків та методик, які досліджують театр на кордонах, а також надання підтримки в проведення навчальних та експериментальних заходів та дискусій. Очікується, що лабораторія стане сталим майданчиком із щорічною великою зустріччю, на якому кількість залучених практиків лише зростатиме, а відтак і розширюватиметься кількість партисипативних та експериментальних методик, які досліджують межі театру та взаємодії у суспільстві.

Лабораторія відбулася за підтримки Фонду імені Фрідріха Еберта, KURVE Wustrow – Centre for Training and Networking in Nonviolent Action, Форуму громадянської служби миру в Україні (forumZFD) та Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

Контакти:  [email protected]


Тематика публікації:                              

Останні публікації цього розділу:

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році