Театральна онлайн-лабораторія «Театр на кордонах» як форма згуртування практиків під час COVID-19

 Громадські організації «АРТ-Плейбек» та «Театр змін» у партнерстві з режисером Антоном Романовим створили простір для діалогу в рамках першої в Україні театральної онлайн-лабораторії «Театр на ...

Додано:
Liudmyla Paraskiva

Театр
Театральна онлайн-лабораторія «Театр на кордонах» як форма згуртування практиків під час COVID-19

 Громадські організації «АРТ-Плейбек» та «Театр змін» у партнерстві з режисером Антоном Романовим створили простір для діалогу в рамках першої в Україні театральної онлайн-лабораторії «Театр на кордонах». Майже 60 учасниць та учасників із різних країн Східної Європи взяли участь у різноманітних дискусіях, семінарах, воркшопах та онлайн-виставах. 

Лабораторія відкрила нові можливості для практиків плейбек-театру, театру пригноблених та документального театру з мережування, взаємопідтримки в часи COVID-19 та експериментування в онлайн-форматі. 

«Для мене ця лабораторія стала початком театру без кордонів. Без кордонів між театральними методиками, між різними поглядами на театральне мистецтво, між митцями, які не можуть бути поруч в часи карантину та геополітичних конфліктів», розповів Антон Романов.

Представники партисипативних театрів мали представили власні та дізнатись про інші методики, осмислили їх через обмін досвідом та порівняння контексту практики в різних країнах, оскільки лабораторія об’єднала учасників із України, Грузії, Вірменії, Молдови, Білорусі, Азербайджану та Росії. Ролик про найяскравіші моменти лабораторії, усі лекції та майстер-класи, а також дві вистави документального театру, які рефлексують на тему карантину та подій в Білорусі, можна подивитися у відкритому доступі на YouTube каналі «Театр на кордонах» (Theatre on Borders).

Більшість опитаних учасників підтвердили, що розглядають «Театр на кордонах» як майданчик для комунікації (78%), платформу для пошуку ідей та партнерств (65%) та простір для критичного осмислення своєї практики (59%). «Практика та успішні кейси; крутий майданчик для нетворкінгу та комунікації; ці три дні стали ресурсними, адже подарували мені нові креативні ідеї та ідеї як використовувати інтернет для театру, а ще, мені здається, що це був перший і важливий крок до створення професійної спільноти», уточнила учасниця лабораторії Інна Палько.

Організатори пояснюють, що вони планують розвивати ініціативу й надалі у відповідь на запит учасниць та учасників лабораторії. «Такий запит зумовлений потребою створення безпечного та неупередженого простору для експериментів, обміну досвідом роботи онлайн, а також щоб шукати нові підходи обробки та донесення живих історій про виклики та напруги наших суспільств» – пояснила Наталія Вайнілович, співорганізаторка лабораторії.

У рамках спільноти планується розширення кола практиків та методик, які досліджують театр на кордонах, а також надання підтримки в проведення навчальних та експериментальних заходів та дискусій. Очікується, що лабораторія стане сталим майданчиком із щорічною великою зустріччю, на якому кількість залучених практиків лише зростатиме, а відтак і розширюватиметься кількість партисипативних та експериментальних методик, які досліджують межі театру та взаємодії у суспільстві.

Лабораторія відбулася за підтримки Фонду імені Фрідріха Еберта, KURVE Wustrow – Centre for Training and Networking in Nonviolent Action, Форуму громадянської служби миру в Україні (forumZFD) та Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

Контакти:  [email protected]


Тематика публікації:                              

Останні публікації цього розділу:

Відбувся тренінг «Фінансовий менеджмент. Бухгалтерський облік та оподаткування» серед підприємців міста Сєвєродонецьк

Жителі Луганської області навчалися ефективно вести бізнес та започатковувати власну справу

Жителі Донецької та Луганської областей отримали навички працевлаштування, кар’єрного розвитку та започаткування власної справи

Громади переселенців обговорили три проблеми, які досі не розв'язала держава

Зустріч посадовців ЄС та громадськості в Бердянську

Важлива правова інформація завжди з собою. Створено порадник учасникам кримінального провадження