«Ситий студент», «Кляйн» і «Чотирилапий друг» – топ-ідеї соціального підприємництва у Рівному

«Їжа студенту – копійка в село!», Центр надання комплексної допомоги дітям із мовними порушеннями», майданчики для цивілізованого вигулу і тренування домашніх улюбленців – так на Рівненщині планують ...

Додано:
Lesya Yaroshenko

Ідея соціального підприємства "Ситий студент", Рівне
«Ситий студент», «Кляйн» і «Чотирилапий друг» – топ-ідеї соціального підприємництва у Рівному

«Їжа студенту – копійка в село!», Центр надання комплексної допомоги дітям із мовними порушеннями», майданчики для цивілізованого вигулу і тренування домашніх улюбленців – так на Рівненщині планують вирішувати соціальні проблеми бізнес-методами. 5 липня 2018 року активні рівняни зібралися на «гараж ідей» за проектом «Соціальне підприємництво: досягнення соціальних змін за ініціативою «знизу» за фінансової підтримки Європейського Союзу. За допомоги бізнес-тренера учасники об’єдналися в команди, розробили ідеї соціальних підприємств і представили їх на пітчингу. Автори трьох найпереконливіших задумів соціального бізнесу отримали запрошення на дводенний хакатон, щоб розвинути ідеї у бізнес-моделі.

«Ситий студент» – корисні харчі від фермерів

Гасло – «Їжа студенту – копійка в село!» Завдяки соціальному підприємству селяни отримають постійний ринок збуту своєї екологічно чистої продукції, а студенти і викладачі перестануть їсти нездорові снеки, які нині їм пропонують торгові точки в навчальних закладах.

«Нині ми мусимо перебивати апетит чипсами, сухариками і солодким. Тим часом бабусі й дідусі щодня їздять у місто з великими картатими сумками з продуктами, щоб реалізувати вирощене на своєму полі. Старі немічні люди витрачають гроші на проїзд, час, у який могли б відпочивати, фізичні сили, аби все продати за копійки».

Для реалізації потрібна, перш за все, зацікавленість вишів, транспорт, щоб закуповувати по селах продукцію, 1-2 кухарі, електро- чи газова плита, холодильна установка, продавці. Оплачувати будуть студенти або їхні батьки, а виграють усі, бо здорове харчування дасть свої результати.

 «Кляйн» – Центр надання комплексної допомоги дітям із мовними порушеннями

соціальне підприємство

Кляйн – прізвище авторки проекту, німкені за походженням. Громадська організація «Світанкова Зоря 777» за підтримки Рівненської міської ради, благодійників та із залученням особистих коштів планує створити центр, у якому буде надаватися комплексна допомога діткам з особливими освітніми потребами (небалакучим, гіперактивним, з аутизмом, непосидючим, неуважним, з різноманітними мовними порушеннями). Для дітей із бідних сімей, потребуючих підтримки через статус соціально-незахищеної особи, послуги надаватимуться безкоштовно або згідно з передбаченою системою знижок. У центрі працюватимуть спеціалісти: логопеди-дефектологи, психологи, реабілітологи, арттерапевт, музикотерапевт.  

У команди вже є приміщення (надане муніципалітетом), потрібен капітальний ремонт: покрівля, підлога, сантехніка, електродроти, внутрішньо-оздоблювальні роботи. Усього на це потрібно понад півмільйона гривень. Частину коштів надало Посольство Німеччини в Україні – ремонт розпочався.

 «Чотирилапий друг» – зони для цивілізованого вигулу і тренування собак

соціальне підприємство

Кожен із нас зіштовхувався з тим, що з собаками гуляють де завгодно, і тварини справляють природні потреби у квітниках, на газонах, навіть на дитячих майданчиках. Чому так? Передовсім тому, що у місті просто не існує спеціальних місць для вигулу та тренування тварин.

«Чотирилапий друг» – ідея соціального підприємства, яке облаштує майданчики для улюбленців. Прибирати, як у Європі, можна буде завдяки спеціальним смітникам і пакетам. Гратись і розвивати тварин дозволять спеціальні зони з бар’єрами.

Проект принесе радість не лише чотирилапим, а і їхнім господарям: люди знайомитимуться за інтересами, поширюватимуть корисний досвід. І все це відбуватиметься в чистоті, яку оцінять не лише собаківники, а й мешканців мікрорайонів: вони матимуть змогу жити, гуляти з дітками в чистому середовищі. Монетизація – це щомісячні внески за користування майданчиками і благочинна підтримка всіх, хто хоче жити в чистому середовищі, в гармонії з людьми і тваринами.

Куди далі помандрують «гаражі ідей»

Рівненський Idea Garage – десятий (після Києва, Чернігова, Кропивницького, Херсона, Черкас, Кривого Рогу, Запоріжжя, Луцька і Чернівців) із дванадцяти заходів, на яких можна озвучити проблему, яка тебе хвилює, запропонувати бізнес-ідею для її вирішення, сформулювати місію, продукт, шляхи монетизації, необхідні ресурси і отримати консультацію бізнес-тренера. Методика «світове кафе», за якою проходить практична частина, дозволяє працювати в командах, отримувати відгуки і поради інших учасників.

 «Гараж ідей» – базовий формат навчальних заходів проекту «Соціальне підприємництво: досягнення соціальних змін за ініціативою «знизу» за фінансової підтримки Європейського Союзу. Проект втілює консорціум із семи організацій громадянського суспільства України, Литви та Латвії на чолі з Українським форумом благодійників. Останні два заходи в такому форматі цього року відбудуться у Житомирі (10 липня) і в Тернополі (12 липня). Регіональний партнер проекту в Рівному – Фундація князів-благодійників Острозьких.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Тиждень стратегічних діалогів ZDOROVI про відкритість, демократію та роль громадянського суспільства

Відбувся захід про втрати громадянського суспільства під час війни Росії проти України

Завершилось публічне обговорення проєкту Статуту Ріпкинської селищної територіальної громади

Пам’ять про війну в умовах нової війни: як Україна переосмислює Другу світову

День Європи. Долучайтесь до кінематографічної подорожі Європою з EU Youth Cinema: Green Deal

Яскраві вироби – темні наміри: 45% молоді вживає тютюнові та нікотинові вироби. Як діяти державі?