«Ситий студент», «Кляйн» і «Чотирилапий друг» – топ-ідеї соціального підприємництва у Рівному

«Їжа студенту – копійка в село!», Центр надання комплексної допомоги дітям із мовними порушеннями», майданчики для цивілізованого вигулу і тренування домашніх улюбленців – так на Рівненщині планують ...

Додано:
Lesya Yaroshenko

Ідея соціального підприємства "Ситий студент", Рівне
«Ситий студент», «Кляйн» і «Чотирилапий друг» – топ-ідеї соціального підприємництва у Рівному

«Їжа студенту – копійка в село!», Центр надання комплексної допомоги дітям із мовними порушеннями», майданчики для цивілізованого вигулу і тренування домашніх улюбленців – так на Рівненщині планують вирішувати соціальні проблеми бізнес-методами. 5 липня 2018 року активні рівняни зібралися на «гараж ідей» за проектом «Соціальне підприємництво: досягнення соціальних змін за ініціативою «знизу» за фінансової підтримки Європейського Союзу. За допомоги бізнес-тренера учасники об’єдналися в команди, розробили ідеї соціальних підприємств і представили їх на пітчингу. Автори трьох найпереконливіших задумів соціального бізнесу отримали запрошення на дводенний хакатон, щоб розвинути ідеї у бізнес-моделі.

«Ситий студент» – корисні харчі від фермерів

Гасло – «Їжа студенту – копійка в село!» Завдяки соціальному підприємству селяни отримають постійний ринок збуту своєї екологічно чистої продукції, а студенти і викладачі перестануть їсти нездорові снеки, які нині їм пропонують торгові точки в навчальних закладах.

«Нині ми мусимо перебивати апетит чипсами, сухариками і солодким. Тим часом бабусі й дідусі щодня їздять у місто з великими картатими сумками з продуктами, щоб реалізувати вирощене на своєму полі. Старі немічні люди витрачають гроші на проїзд, час, у який могли б відпочивати, фізичні сили, аби все продати за копійки».

Для реалізації потрібна, перш за все, зацікавленість вишів, транспорт, щоб закуповувати по селах продукцію, 1-2 кухарі, електро- чи газова плита, холодильна установка, продавці. Оплачувати будуть студенти або їхні батьки, а виграють усі, бо здорове харчування дасть свої результати.

 «Кляйн» – Центр надання комплексної допомоги дітям із мовними порушеннями

соціальне підприємство

Кляйн – прізвище авторки проекту, німкені за походженням. Громадська організація «Світанкова Зоря 777» за підтримки Рівненської міської ради, благодійників та із залученням особистих коштів планує створити центр, у якому буде надаватися комплексна допомога діткам з особливими освітніми потребами (небалакучим, гіперактивним, з аутизмом, непосидючим, неуважним, з різноманітними мовними порушеннями). Для дітей із бідних сімей, потребуючих підтримки через статус соціально-незахищеної особи, послуги надаватимуться безкоштовно або згідно з передбаченою системою знижок. У центрі працюватимуть спеціалісти: логопеди-дефектологи, психологи, реабілітологи, арттерапевт, музикотерапевт.  

У команди вже є приміщення (надане муніципалітетом), потрібен капітальний ремонт: покрівля, підлога, сантехніка, електродроти, внутрішньо-оздоблювальні роботи. Усього на це потрібно понад півмільйона гривень. Частину коштів надало Посольство Німеччини в Україні – ремонт розпочався.

 «Чотирилапий друг» – зони для цивілізованого вигулу і тренування собак

соціальне підприємство

Кожен із нас зіштовхувався з тим, що з собаками гуляють де завгодно, і тварини справляють природні потреби у квітниках, на газонах, навіть на дитячих майданчиках. Чому так? Передовсім тому, що у місті просто не існує спеціальних місць для вигулу та тренування тварин.

«Чотирилапий друг» – ідея соціального підприємства, яке облаштує майданчики для улюбленців. Прибирати, як у Європі, можна буде завдяки спеціальним смітникам і пакетам. Гратись і розвивати тварин дозволять спеціальні зони з бар’єрами.

Проект принесе радість не лише чотирилапим, а і їхнім господарям: люди знайомитимуться за інтересами, поширюватимуть корисний досвід. І все це відбуватиметься в чистоті, яку оцінять не лише собаківники, а й мешканців мікрорайонів: вони матимуть змогу жити, гуляти з дітками в чистому середовищі. Монетизація – це щомісячні внески за користування майданчиками і благочинна підтримка всіх, хто хоче жити в чистому середовищі, в гармонії з людьми і тваринами.

Куди далі помандрують «гаражі ідей»

Рівненський Idea Garage – десятий (після Києва, Чернігова, Кропивницького, Херсона, Черкас, Кривого Рогу, Запоріжжя, Луцька і Чернівців) із дванадцяти заходів, на яких можна озвучити проблему, яка тебе хвилює, запропонувати бізнес-ідею для її вирішення, сформулювати місію, продукт, шляхи монетизації, необхідні ресурси і отримати консультацію бізнес-тренера. Методика «світове кафе», за якою проходить практична частина, дозволяє працювати в командах, отримувати відгуки і поради інших учасників.

 «Гараж ідей» – базовий формат навчальних заходів проекту «Соціальне підприємництво: досягнення соціальних змін за ініціативою «знизу» за фінансової підтримки Європейського Союзу. Проект втілює консорціум із семи організацій громадянського суспільства України, Литви та Латвії на чолі з Українським форумом благодійників. Останні два заходи в такому форматі цього року відбудуться у Житомирі (10 липня) і в Тернополі (12 липня). Регіональний партнер проекту в Рівному – Фундація князів-благодійників Острозьких.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Стартувала перша Всеукраїнська лідерська програма для молоді «SDG-АМБАСАДОРИ» на підтримку Цілей сталого розвитку

Інструменти візуалізації інформації для місцевого самоврядування: щоб дані були не тільки відкритими, а й зрозумілими

Місяць здоров'я пройде у вищих закладах освіти в чотирьох областях, які позмагаються за міні-гранти

Підготовка тренерів щодо запобігання емоційного та професійного вигоряння в Україні

Освіта без обмежень: У Маріуполі розробили гендерночутливі проекти

13-річна дівчинка звернулась за допомогою до Бахмутського бюро з питанням стягнення аліментів з власної матері