«Сили відновлення» — на Суспільному про відбудову деокупованих громад

Із 17 до 20 червня о 22:15 місцеві телеканали Суспільного Мовлення (Суспільне Чернігів, Суспільне Суми, Суспільне Полтава тощо) покажуть проєкт «Сили відновлення»* — про шляхи відновлення ...

1x2_Сили відновлення
«Сили відновлення» — на Суспільному про відбудову деокупованих громад

Із 17 до 20 червня о 22:15 місцеві телеканали Суспільного Мовлення (Суспільне Чернігів, Суспільне Суми, Суспільне Полтава тощо) покажуть проєкт «Сили відновлення»* — про шляхи відновлення деокупованих громад у чотирьох регіонах України. Всі відео проєкту також можна переглянути на ютуб-каналі Першого.

«Сили відновлення» — це проєкт-спостереження і проєкт-допомога громадам на деокупованих територіях, які планують своє «завтра». Для нього обрали 4 громади з Харківської, Сумської, Чернігівської та Запорізької областей, і співпрацювали з ними протягом пів року. 

Читайте також: Теми, які турбують громади: підсумки проєкту «Як справи?»

Проєкт «Сили відновлення» покликаний не лише розповідати історії деокупованих громад, а й допомогти їм йти шляхом відновлення. 

Креативна продюсерка департаменту спеціальних проєктів Суспільного Оксана Кириленко розповіла про проєкт від зародження ідеї до втілення:

«Коли бачиш зруйнованим те, що любив і вважав своїм домом, — звичайно, тебе переповнює злість і ненависть до тих, хто це зробив. Але ще сильніші почуття — бажання відбудувати все й відновити життя в кожному місті й селі. Проєкт зародився з дискусії: чи треба це робити зараз, коли триває війна? Ба більше, на прикордонні з рф. Тож я почала аналізувати інформацію про деокуповані громади: як вони живуть зараз, що думають люди про відновлення і якою бачать перспективу своєї громади. Вражає тотальна жага відновлення й сила та натхнення людей, які це роблять.

Задумом проєкту було долучити до цього процесу науковців, щоб у кожній громаді провести стратегічні сесії й допомогти побачити перспективу розвитку. Грантодавці ідею підтримали — тож маємо приклад чотирьох прикордонних громад у Сумській, Запорізькій, Харківській та Чернігівській областях, які не просто “поприбиралися”, а й взяли на себе відповідальність за те, як житимуть завтра».

Фото зі зйомок в Іванівці 

Програму через мистецький конкурс Суспільного втілила команда Black Fox production.

Для режисера і сценариста Володимира Нянькіна зйомки цього проєкту стали непересічним досвідом, він розповів про свої враження від побаченого:

«Дуже вразило те, наскільки різні громади по-різному живуть. Громада на Чернігівщині вразила масштабами руйнувань і тим, як наполегливо люди відбудовують свої будинки. Там була знищена більша частина будівель. У Запорізькій області ми відвідали прифронтову громаду, в якій багато мешканців стали на захист України. Тростянець — це історія відновлення після окупації. Наша команда була серед перших, хто відвідав це місто після деокупації. Зараз воно відновлюється вражаючими темпами. Роганська громада — біля Харкова і нерозривно з ним пов’язана. Це дуже впливає на її життя, — розповідає Володимир Нянькін і додає: — Коли відвідували різні громади, то могли сприяти обміну досвідом між ними. Ми побачили, що для відновлення звільненим територіям потрібен потужний громадський сектор, потрібні навички роботи з донорами, грантами. Сподіваюсь, наш проєкт допоможе цим процесам».

Детальніше про чотири громади, які можна побачити у проєкті «Сили відновлення»: 

  • Іванівська громада Чернігівської області після деокупації почала відновлювати зруйноване російськими військами та започатковувати нові проєкти для своїх мешканців. Місцеві жителі зайнялись громадською діяльністю, створили соціальне підприємство, а також почали залучати іноземні інвестиції для відбудови й розвитку. 

  • Роганська громада на Харківщині з перших днів повномасштабного вторгнення була частково окупована, а підконтрольна Україні частина — перебувала під постійними обстрілами російської армії. Зруйновані будинки та інфраструктура потребують відновлення. 

  • Тростянецька громада після деокупації почала відновлювати зруйноване російськими військами й започатковувати нові проєкти для своїх мешканців. Місцеві жителі зайнялись громадською діяльністю, започаткували психологічну допомогу для мешканців, відновлюють роботу місцевої фабрики, а також почали залучати іноземні інвестиції для відбудови та розвитку.

  • Вільнянська громада Запорізької області — прифронтова. Тож планувати життя та відбудовувати зруйноване для місцевих мешканців — непросте завдання. Як громада працює з інвесторами, відновлює житло і розробляє проєкти для психологічної підтримки жителів — дивіться у відео.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні. 

* Проєкт «Сили відновлення» створили за результатом мистецького конкурсу на виробництво проєктів на умовах грантової угоди з метою реалізації договору про надання гранту «Медіа мають значення — ініціатива розвитку місцевого самоврядування та доброчесності» за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ). Проєкт «Сили відновлення» було створено за підтримки Європейського Союзу та Німеччини. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю її авторів і в жодному разі не може вважатися таким, що відображає погляди Програми «U-LEAD з Європою», уряду України, Європейського Союзу та Німеччини.


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Східний Варіант запустив нову YouTube-програму про міжнародну допомогу

Кар'єрне консультування для нових мешканців громади: досвід ГО PRO WOMEN UA 

Сталість жіночого бізнесу попри війну, блекаути, вимушені передислокації: вшосте оголошено фіналісток конкурсу "Створено жінками - 2024"

Новий щотижневий дайджест вакансій для громадських активістів та активісток

Як покращити новинний контент на сайтах ВЦА Луганщини і Донеччини? Комунікаційники отримали поради

Громадські активісти Півдня України підвищують свою спроможність та планують нові ініціативи