Сила права: вирішення правових проблем соціально незахищених верств населення

Спільно з Американською асоціацією юристів Ініціативи з верховенства права (ABA ROLI) починається навчальний проєкт для адвокатів(-ок), юристів(-ок), викладачів(-ок) права та студентів-правників ...

офіс тренінг семінар
Сила права: вирішення правових проблем соціально незахищених верств населення

Спільно з Американською асоціацією юристів Ініціативи з верховенства права (ABA ROLI) починається навчальний проєкт для адвокатів(-ок), юристів(-ок), викладачів(-ок) права та студентів-правників «Сила права: вирішення правових проблем соціально незахищених верств населення». 

Сила права (1)

«Ми задумали цей проєкт, щоб підвищити серед юридичної спільноти розуміння потреб у правовому захисті соціально вразливих груп населення. Адже люди, які стикаються із упередженнями та дискримінацією, як ніхто потребують захисту. Це особливо актуально під час війни, коли представники і представниці соціально уразливих груп населення можуть зустрічатись із множинною дискримінацією, наприклад, і як людина, що зазнала домашнього насильства, і як ВПО» – розповідає Назарій Боярський, член Правління ГО «Інкубатор демократичних ініціатив» та ідейний натхненник проєкту.

Проєкт «Сила права: вирішення правових проблем соціально незахищених верств населення» ГО «Інкубатор демократичних ініціатив» реалізує у співпраці з Координаційним центром з надання правової допомоги та Вищою школою адвокатури Національної асоціації адвокатів України.

Ми очікуємо 350 учасників(-ць) навчальних заходів, а продукти проєкту охоплять 2500 людей. В межах проєкту проведемо 7 освітніх сесій, 3 живі бібліотеки, а також науково-практичну конференцію. Відеозаписи освітніх сесій та конференції будуть у відкритому доступі. Пропозиції дослідників, науковців та практиків щодо покращення захисту соціально уразливих груп населення можуть бути використані та реалізовані законодавцями та правозастосовчими особами.

Проблема дискримінації залишається дуже актуальною для України. У 2021 році до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернулися 463 людини з повідомленнями про порушення права на рівність та захист від дискримінації. Загалом під час моніторингу ЗМІ та соцмереж виявлено 105 випадків дискримінації та порушення права на рівність. Ця статистика відображає лише невелику частку всіх випадків дискримінації в Україні. 

Людям, які стикалися або стикаються з дискримінацією, важливо знати, що вони мають доступ до якісної правової допомоги. На жаль, стереотипи стосовно соціально незахищених верств населення притаманні, зокрема, юристам. 

Наприклад, згідно з аналітичною доповіддю «Об’єднавшись проти насильства. Становище ЛГБТ+ в Україні у 2021 році», 56 осіб з ЛГБТКІ+ спільноти стали жертвами різних злочинів. Під час взаємодії з поліцією 19 із них зазнали дискримінації з боку правоохоронних органів. 

Проєкт «Сила права: вирішення правових проблем соціально вразливих груп» реалізується ГО «Інкубатор  демократичних ініціатив» у співпраці з Координаційним центром з надання правової допомоги та Вищою школою адвокатури Національної асоціації адвокатів України.

Активність є складовою проєкту «Сприяння соціальній згуртованості в Україні / Пункт 7» за підтримки Американської асоціації юристів Ініціативи з верховенства права (ABA ROLI).


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році