«Свідки. На північ від Києва» – фільм про жителів/-ок Київської області, які пережили російську окупацію, доступний на YouTube

Із 1 жовтня фільм «Свідки. На північ від Києва» від команди «Архіву війни» доступний до перегляду на YouTube-каналі Ukraїner. «Свідки. На північ від Києва» — це документальний фільм, створений з ...

Додано:
Docudays UA

2_5244456987437054017
«Свідки. На північ від Києва» – фільм про жителів/-ок Київської області, які пережили російську окупацію, доступний на YouTube

Із 1 жовтня фільм «Свідки. На північ від Києва» від команди «Архіву війни» доступний до перегляду на YouTube-каналі Ukraїner. 

«Свідки. На північ від Києва» — це документальний фільм, створений з інтерв’ю, які команда «Архіву війни» збирає з 2022 року. Це історії п’ятьох сміливих жителів/-ок Київської області, які пережили російську окупацію, але ні на мить не припиняли спротив. Перевезення гуманітарного вантажу, порятунок наших військових з оточення, надання медичної допомоги, приготування їжі для бійців та бійчинь чи просто для котів села Мощун — усе це великі й маленькі особисті подвиги, які надихають і дають нам сили продовжувати боротьбу.

Прем’єра стрічки відбулася на 20 Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA. 

«”Архів Війни” і Ukraїner партнери вже впродовж року. Зберігаючи і впорядковуючи відеоматеріали проєкту, ми не перестаємо захоплюватись історіями. Їхніми героями й героїнями, і тим яким доступним і водночас глибоким тоном вони розповідають про цю війну. Це без перебільшення історичні матеріали. Ми раді можливості зробити прем’єру разом з Ukraїner, адже наші оповіді також про спротив, опір простих людей, про сміливість українців/-ок, яка здивувала весь світ. Ми готуємо наступні серії “Свідків” і незабаром плануємо їхні випуски спільно з Ukraїner», — коментує Роман Бондарчук, керівник «Архіву війни».

«Архів війни»* — це напрям діяльності, що реалізується у співпраці ГО «Докудейз» (Україна) та Infoscope Ltd (Велика Британія), в якому збирається документація подій повномасштабного вторгнення. Важливою частиною проєкту «Архів війни» є інтервʼю зі свідками та свідкинями воєнних злочинів і подій війни, що можуть допомогти в майбутніх розслідуваннях та, зрештою, покаранні росіян.

Якщо:

– ваш будинок було пошкоджено або розграбовано російськими військами;
– ви мусили евакуюватися з рідного міста й будувати життя спочатку;
– на ваших очах вчиняли насилля над цивільними;
– ви засвідчили злочини російських військових;
– знаєте як це — жити в окупації;
– або хочете поділитися історією про свій досвід проживання війни, долучайтеся до збору інформації про події повномасштабного вторгнення. Якщо ви готові розповісти команді проєкту про свій досвід війни, заповніть анкету — або просто зателефонуйте за номером +380669996633. Важлива кожна історія!

*«Архів війни» – непублічний ресурс. Доступ до нього можна отримати після бекграунд-чеку та авторизації. Інформація в Архіві має три рівні доступу до матеріалів. Це забезпечує захист персональних даних і чутливої інформації. Архів існує в кількох копіях. Доступ до платформи регулюється протоколами та інструментами кібербезпеки.

Це означає, що надані свідчення надійно збереженні від стороннього ока. Доступ до них мають лише вибрані співробітники/-ці «Архіву війни» та його партнери — правозахисники/-ці та правоохоронні органи. Свідчення стають публічними лише за попередньою згодою респондентів/-ок.

 

__________

Цей захід створено проєктом «Архів війни» за підтримки ІСАР Єднання у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства», що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку. А також за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та «Razom for Ukraine. Разом до перемоги!».

Фільм створений за підтримки Посольства Швеції в Україні, Prague Civil Society Centre, «Razom for Ukraine. Разом до перемоги!», а також чеської організації People in Need, у межах ініціативи SOS Ukraine.

Думки, висновки чи рекомендації не обов’язково відображають погляди урядів чи благодійних організацій цих країн. Відповідальність за вміст публікації несуть винятково автор(к)и та упорядники/-ці публікації.

 

Джерело: Docudays UA.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Проблеми та виклики громад північного прикордоння: на Волині відбувся обмін досвідом

На робочому засіданні Ради ВПО (Берислав) вирішили провести нове анкетування

План відновлення та розвитку Новобілоуської громади: візія, стратегічні цілі і завдання відновлення

100 тисяч життів на рік: як тютюнова епідемія загрожує демографічному розвитку України

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Києві

«STOPманіпулятор» — сказали студенти з Вінниці під час дводенного тренінгу