Сучасні українські стрічки представлять на першому Хмельницькому кінофестивалі

До 30-річчя Незалежності України 10-12 вересня на різних локаціях Хмельниччини відбудеться перший Хмельницький кінофестиваль. На фестивалі буде показано 30 українських фільмів.Для участі у ...

Pict_2_Khmeln_kinofest
Сучасні українські стрічки представлять на першому Хмельницькому кінофестивалі

До 30-річчя Незалежності України 10-12 вересня на різних локаціях Хмельниччини відбудеться перший Хмельницький кінофестиваль. На фестивалі буде показано 30 українських фільмів.

Для участі у кінофестивалі загалом надіслано 170 робіт. З них відібрано 15 короткометражних фільмів, 5 повнометражних фільмів, 9 кінострічок, знятих на території Хмельниччини. Ще одну роботу презентують поза конкурсом.

До складу журі кінофестивалю увійшли: Остап Ступка – народний артист України, Павло Сушко – голова підкомітету у сфері кінематографу, Анна Мачух – виконавчий директор Одеського кiнофестивалю, Денис Тарасов – відомий режисер, Поліна Толмачова – членкиня Ради з державної пiдтримки кiнематографiї, експертка з кiномаркетингy, Тарас Босак – продюсер та Вікторія Ярмощук – виконавчий директор Асоціації «Українська Кіно-асоціація».

Переможці отримають дипломи та грошові винагороди: кращий фільм Національної конкурсної програми повнометражних фільмів – 30 000 грн, за найкращий фільм Національної конкурсної програми короткометражних фільмів – 15 000 грн, за найкращий фільм, який знятий на території Хмельницької області – 10 000 грн. Також буде обрано Гран Прі, яке визначатиметься глядачами.

«На Хмельниччині, зокрема у Самчиках, у Кам’янці-Подільському, були відзняті відомі кінокартини. Хочемо продовжити цю прекрасну традицію, започаткувавши такий фестиваль. Цього року фокус – на відкриття молодих режисерів та акторів, які прагнуть розвиватись у кіномистецтві. Головна мета – це розвиток українського кіно і виховання патріотизму. Хотілося б, щоб люди ходили саме на українські фільми», – зазначив голова Хмельницької ОДА, президент Хмельницького кінофестивалю Сергій Гамалій.

Кінофестиваль має свій гімн, який під час святкування Дня Незалежності України презентував співак Олександр Кривошапко, а також символ – статуетку у вигляді хлопчика з кінокамерою, яку створив хмельницький художник Денис Мельник.

Окрім кінопоказів в межах фестивалю відбудуться панельні дискусії та воркшопи від Ярослава Войцешека, Поліни Толмачової, Ольги Сторожук, Олександра Недбаєва та Ukrainian Film School.

Організатори фестивалю – Хмельницька обласна державна адміністрація, громадська організація “Хмельницька кінокомісія” та Державне агентство України з питань кіно.

Конкурсну програму фестивалю глядачі зможуть безкоштовно побочити у кінотеатрах Хмельницького та Кам’янця-Подільського. У Шепетівці та Красилові відбудуться покази просто неба.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Віртуальна експозиція, створена в рамках україно-британської резиденції Digital Art Observatory, вже доступна до перегляду

Як працює Соціальна квартира для жінок з дітьми «Право на здоров’я» і як їй може допомогти кожен громадянин?

Визначені переможці Конкурсу соціальних ініціатив 2021 за підтримки Європейського Союзу

Як допомагають бездомним котикам та песикам в Харкові

Грудень дарує нові можливості

Від активіста до еко-амбасадора інтересів жителів сіл