Субкультурний мультифест станеться цієї весни в Олександрії

Десять молодіжних команд на Кіровоградщині пройшли у березні навчання в рамках програми UPSHIFT, організоване громадською організацією “Слов’янський культурний центр “Задзеркалля”, та отримали шанс ...

MNR_6465
Субкультурний мультифест станеться цієї весни в Олександрії

Десять молодіжних команд на Кіровоградщині пройшли у березні навчання в рамках програми UPSHIFT, організоване громадською організацією “Слов’янський культурний центр “Задзеркалля”, та отримали шанс втілити свої ідеї і вирішити соціальні проблеми за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини через німецький державний банк розвитку KfW. Одна з команд — це “Зелені віники” з Олександрії.

Команда складається із трьох хлопців: Андрія Лихошерста, Родіона Дрозда та Данила Машуровського. Вони вирішили взяти участь у програмі UPSHIFT, бо їм болить проблема нестачі психо-емоційної підтримки молоді Олександрії. 

“В наш час, молодь оточена великою кількістю інформації та подій, серед яких легко загубитись. Пострадянське виховання та війна перешкоджають підліткам в самореалізації та прояві емоцій, а тим часом це дуже молоді необхідно”, – вважають у команді. Подальший культурний розвиток країни лежить саме на їх плечах, але в умовах обстрілів та тривог юнаки та дівчата Олександрії не проявляють великої зацікавленості до мистецтва. Принаймні, про це свідчать апшифтери, котрі знаходяться в епіцентрі молодіжного руху. Інша причина цього – брак комунікацій між однолітками.

Після того, як команда “Зелені віники” пройшла навчання на буткемпі, хлопці вирішили зосередитися на організації культурно-дозвільних заходів, що сприятимуть  самореалізації і розвитку молоді, та  на створенні різних субкультурних спільнот – через проведення в Олександрії мультифесту культурно-дозвіллєвого формату. 

У програму цього фестивалю увійде багато різних компонентів. Починаючи від аніме вечірки та музичних зустрічей, завершуючи виступами спікерів та спікерок щодо актуальних трендів у мистецтві фотографії та журналістиці”, – планують апшифтери. Щоб на цих подіях зацікавлені люди могли спілкуватися і обмінюватися досвідом, ставити питання учасникам та учасницям “Живих бібліотек” та смакуючи кулішем, звареним просто неба.

“Ми будемо інтегруватись у заходи, які проводитимуть інші спільноти, і на партнерських засадах з ними співпрацювати. Також плануються арт-прогулянки для представлення різних субкультур”, – діляться планами апшифтери. Для втілення цих планів у життя команда співпрацюватиме із молодіжним простором «Другий поверх», а також з Коледжем культури та мистецтв, арт-клубами і арт-кафе міста. 

Слідкуйте за діяльністю команди “Зелені віники” протягом наступних трьох місяців в Олександрії, приєднуйтесь, допомагайте втілювати мрії молоді у життя!

Більше дізнатися про цю та інші команди, які беруть участь у програмі UPSHIFT можна на сайті https://upshiftukraine.org, і в Інстаграмі https://www.instagram.com/ngozadzerkallya UPSHIFT — це глобальна програма Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), яка реалізується у понад 40 країнах. Програма надає можливість молоді пройти тренінг за методологією Human Centered Design (людиноорієнтований дизайн), отримати менторську підтримку та ресурси, щоб створити соціально важливі проєкти.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Юні бізнесмени, школярі-змінотворці й освітні міні-хаби - як відновлюють освіту на Миколаївщині та Херсонщині

Про план відновлення у своїй громаді знають лише 4% мешканців - результати опитування ГО «Проти Корупції»?

У Тернополі експонується виставка про "справи Майдану"

УМПД: міжнародна спільнота має підтримати реформу деінституціалізації для розвитку України

Правозахисники вказують на збільшення кількості обшуків у Криму

Мандрівна виставка «На Зламі» відвідала 50-те місто