Створено онлайн-базу практик з профілактики правопорушень серед неповнолітніх

Ресурс розроблено для «дієвої підтримки дітей та підлітків у подоланні проблем, які призводять до вчинення ними правопорушень», як зазначає перша заступниця міністра юстиції Олена Сукманова.База ...

2
Створено онлайн-базу практик з профілактики правопорушень серед неповнолітніх

Ресурс розроблено для «дієвої підтримки дітей та підлітків у подоланні проблем, які призводять до вчинення ними правопорушень», як зазначає перша заступниця міністра юстиції Олена Сукманова.

База доступна за посиланням: https://iccjc.org.ua/

Аудиторія та призначення ресурсу є досить широкими. По-перше, База є платформою для публікації успішних практик роботи з неповнолітніми. Вона допоможе усім, хто опікується проблемами дітей та підлітків, й активно працює над забезпеченням їх ефективною системою підтримки. Крім того, ресурс стане майданчиком для налагодження контактів між організаціями, чия діяльність спрямована на розроблення, тестування та поширення згаданих практик: тут вони зможуть знаходити нові партнерства та генерувати ідеї для нових ініціатив.

«Скажімо, ви — міський голова і прагнете знизити рівень порушень закону неповнолітніми у своєму місті, — зазначається на сторінці ресурсу. — Тут ви можете дізнатися, чи роблять для цього щось і що саме в інших містах з нижчим рівнем злочинності. А можливо, ви — голова сільради і хочете дізнатися, яку корисну ініціативу можна організувати для дітей свого села, яких донорів можна залучити, які проекти та інфраструктура є поруч з вами. Тут можна ознайомитися з різними практиками, підібрати потрібні та звернутися по рекомендації до досвідчених колег».

«Релевантну для своїх професій інформацію та платформу для просування успішних практик у Базі можуть знайти також і вчителі, науковці, організації громадянського суспільства, батьки, — розповідає Олена Сукманова. — Користувачами бази можуть стати і самі неповнолітні. Там вони зможуть знайти активності, які допоможуть їм впоратися з труднощами — чи то психологічними, чи то соціальними, або ж знайти гуртки, молодіжні клуби та інші ініціативи, які дозволять з користю провести час чи знайти друзів».

Базу започатковано у рамках діяльності Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх зі збору інформації про практики попередження правопорушень. На запит Ради Мін’юстом було здійснено опитування серед державних органів, міжнародних партнерів та громадських організацій України, проведено експертне обговорення зібраних політик, програм та практик й відібрано 57, які й стали основою бази. Серед них — 10 загальнонаціональних та 47 локальних чи регіональних ініціатив з 20 регіонів та Києва.

Фундація DEJURE за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні здійснила організацію Бази та створила інтерактивну карту. «База буде безпосередньо мати вплив на неповнолітніх, які можливо перебувають у конфлікті з законом чи є у зоні ризику. Вона допоможе їхнім педагогам, вчителям, соціальним працівникам, батькам знайти більшу кількість ініціатив, до яких можна залучити цих неповнолітніх, щоб їм допомогти, — зазначає експертка Фундації DEJURE Ірина Шиба. — Крім того, База стане джерелом для більш системного планування різних ініціатив, які впроваджуються у регіонах та базою для нових напрацювань».

У майбутньому База постійно оновлюватиметься, очікується, що у перспективі охоплюватиме сотні політик, програм і практик. До бази додаватимуться не лише вузькоспеціалізовані заходи, спрямовані на попередження правопорушень, але й культурні ініціативи, проекти розвитку та реалізації, програми заохочення здорового способу життя й інші. Представлена у Базі інформація може стосуватися психологічної й соціальної підтримки, допомоги у боротьбі із залежностями та іншими складними обставинами, які можуть спіткати дитину чи підлітка.

Щоб додати до бази практику, потрібно перейти до відповідного розділу сайту бази та зробити короткий, але вичерпний опис.


 

Останні публікації цього розділу:

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році