Столичне метро стане безпечнішим: модернізуються станції

Через труднощі з доїздом швидкої на платформу метро, при зупинці серця в людини мало шансів на порятунок. Основна надія - допомога тих, хто опинився поруч, а використання автоматичного дефібрилятора ...

1074145
Столичне метро стане безпечнішим: модернізуються станції

Через труднощі з доїздом швидкої на платформу метро, при зупинці серця в людини мало шансів на порятунок. Основна надія – допомога тих, хто опинився поруч, а використання автоматичного дефібрилятора подвоює шанси не тільки вижити, а й отримати мінімальні наслідки для мозку. Такі дефібрилятори в громадських місцях давно є нормою для країн Заходу.

Завдяки активній підтримці киян, 13 з 52 станцій підземки вже входять в число проектів-переможців і ще 3 наближаються до перемоги, невпинно піднімаючись у рейтингу Громадського Бюджету Києва. Голосування триватиме до 6 червня, тож є час забезпечити у 2020 році обладнання ще більшої кількості станцій. На кожну станцію пропонується виділити 191 тис грн, що покриває встановлення АЗД в боксі з сигналізацією, 2 аптечки,  навігаційні та інформаційні матеріали, а також навчання 50 осіб персоналу. Про це 4 червня на прес-брифінгу в УКМЦ заявили представники ініціативи РеаніМетро. Зокрема вони наголосили, що підтримки потребують проекти на наступних станціях:

511 – Площа Льва Толстого, Театральна, Золоті Ворота https://gb.kyivcity.gov.ua/projects/11/511
510 – Майдан Незалежності, Хрещатик, Палац Спорту https://gb.kyivcity.gov.ua/projects/11/510
2118 – Контрактова площа https://gb.kyivcity.gov.ua/projects/11/2118
2196 – Осокорки https://gb.kyivcity.gov.ua/projects/11/2196
1963 – Арсенальна https://gb.kyivcity.gov.ua/projects/11/1963

Чому це важливо?

Україна перша в Європі за смертністю від серцево-судинних захворювань. Кожен другий випадок – раптова зупинка серця. Щоб врятувати людину, необхідно якомога раніше почати непрямий масаж серця та за підключити автоматичний дефібрилятор, який самостійно аналізує ритм і може перезапустити серце. Без такої домедичної допомоги, навіть якщо швидка приїде за 4-10 хвилин, 70% пацієнтів із зупинкою серця помирають або отримують порушення функції мозку. При цьому більшість випадкових свідків не знають, що робити, бояться надавати допомогу через невпевненість у своїх діях, не мають АЗД (автоматичних зовнішніх дефібриляторів) у доступі, тож просто очікують на прибуття швидкої.

Чому саме метро?

Київський метрополітен щорічно перевозить близько 500 млн людей, а сукупність факторів сприяє погіршенню самопочуття пасажирів – від втрати свідомості до зупинки серця. Лише в 2019 через проблеми зі здоров’ям в метро померло щонайменше 8 людей. Точніше сказати неможливо, бо поточні дані зібрано волонтерами, а Метрополітен почне вести відповідну статистику лише з червня 2019.

Що таке РеаніМетро?

Це громадська ініціатива, яка об’єднала найбільші та найкращі організації, а також окремих спеціалістів, які опікуються розвитком першої допомоги, супроводжують масові заходи та організовують навчання людей. Мета – обладнати АЗД всі 52 станції. Більше інформації на сторінці кампанії: https://www.facebook.com/reanimetro/


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У Чернівцях відбувся ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024

«Трансформація чи відбудова»: у Львові відбувся фінальний захід проєкту «Майстри змін»

Навантаження на медичну галузь зросло з початком великої війни

Визначення потреб та проблем доступності допомоги і послуг для ВПО, які мешкають у місті Рівне

Лановецька громада на Тернопільщині отримала 2 тисячі контейнерів для ТПВ від Програми USAID DOBRE

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях