Стартував національний конкурс IT-проектів на основі відкритих даних Open Data Challenge

13 лютого стартував найбільший національний конкурс інноваційних ідей та проектів на основі відкритих даних Open Data Challenge, що має на меті залучити розробників, стартаперів, дизайнерів, ...

Додано:
iblyzniuk

ODCh_800х566
Стартував національний конкурс IT-проектів на основі відкритих даних Open Data Challenge

13 лютого стартував найбільший національний конкурс інноваційних ідей та проектів на основі відкритих даних Open Data Challenge, що має на меті залучити розробників, стартаперів, дизайнерів, дослідників та громадських активістів до використання відкритих даних для створення сервісів та продуктів. Одним із критеріїв відбору буде антикорупційний та соціальний вплив проекту, а також інноваційна ідея та її бізнес-потенціал. Призовий фонд конкурсу становить 2 500 000 гривень.

Цього року конкурс в Україні відбувається вдруге і проходитиме у кілька етапів:

  • 14 лютого – 10 квітня – прийом заявок;
  • 10 квітня – 27 квітня – інтерв’ю з кандидатами;
  • 28-29 квітня – обрані кандидати будуть запрошені до Києва на 2-денний «інтенсивний вікенд», де працюватимуть над розробкою та вдосконаленням своїх ідей проекту з наставниками. Після цього експертне журі обере 20 фіналістів, які візьмуть участь у так званій «інкубаційній програмі»;
  • 14 травня – 10 вересня – 20 команд під час «інкубаційної програми» працюватимуть над розробкою готового продукту разом з менторами та експертами;
  • 13 вересня – учасники презентуватимуть свої роботи під час проведення Open Data Forum у Києві, після чого буде офіційно оголошено переможців другого національного конкурсу Open Data Challenge.

Детальніше про конкурс читайте на сайті: www.odc.in.ua.

Олександр Риженко, голова Державного агентства з питань електронного урядування в Україні:

«Можливості відкритих даних безмежні як для підвищення прозорості та ефективності держави, так і розвитку економіки. Саме тому напередодні Нового року Уряд схвалив оновлену Постанову № 835 – ми вдвічі розширили кількість наборів даних (з 301 до 600), що регулярно мають оприлюднюватися та оновлюватися органами влади. На базі державних даних реалізуються успішні соціальні та комерційні проекти, оборот яких у ЄС становить сотні мільйонів євро на рік. А сьогодні Урядом України за підтримки міжнародних партнерів ініційовано вже другий конкурс стартапів на базі відкритих даних – Open Data Challenge. Цей конкурс – чудова нагода реалізувати власну ідею, зробити крутий стартап на базі відкритих державних даних та допомогти вирішити принаймні одну конкретну проблему в країні».

Леся Чміль, виконувач обов’язків керівника проекту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах»:

«Ми прагнемо, щоб цей конкурс не тільки відкривав нові цікаві бізнес ідеї, але й допомагав їм втілюватися в життя. Адже від оригінальної, цікавої ідеї до якісного бізнес-плану – довгий шлях. І чотири місяці інкубаційного періоду для тих проектів, що пройдуть перший відбір – це справжня міні бізнес-школа. Тут учасники навчаться розробляти прототипи та бізнес-плани й протестують свої продукти на реальних викладачах, а також практикуватимуться в умінні ефектно презентувати свої проекти потенційним інвесторам».

«Наш досвід підтримки стартапів, що створюють сервіси на базі відкритих даних, доводить, що такі інструменти все активніше використовуються і попит на них постійно зростає. Для громадського сектора такі інструменти – це можливість моніторити роботу влади. Для влади відкриття даних – це підвищення довіри з боку суспільства та бізнесу. Впевнений, що те, що уряд збільшив удвічі кількість наборів даних, які відкриють цього року, сприятиме створенню інноваційних та важливих для суспільства проектів, яким ми з задоволенням допоможемо розвиватися», – відзначив Віктор Лях, президент фонду Східна Європа.

Євгенія Клепа, виконавчий директор «1991 Інкубатор»: «Ми – єдиний інкубатор у країні, хто системно працює зі стартапами на базі відкритих даних. При чому не тільки державних, а і корпоративних. Адже наразі у суспільства такий величезний запит на відкриті дані, що не тільки держава, а й корпоративний сектор діляться своїми датасетами. Конкурс дає можливість створити нові проекти, покликані розвивати ключові сектори економіки України. А фінансова винагорода стане хорошим підґрунтям для старту таких проектів».

Довідка:

Open Data Challenge – це міжнародний формат конкурсу для проектів на основі відкритих даних, створений Open Data Institute, провідною міжнародною інституцією, що займається пропагуванням відкритих даних у світі.
Open Data Challenge вперше стартував в Україні у 2017 році, зібравши понад 170 заявок з усієї України. Переможцями стали проекти «Відкритий ринок вугілля», «Суд на долоні» та «Штрафи UA», які розділили призовий фонд у 1 500 000 гривень.

 Конкурс в Україні проводиться у рамках проекту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах» за сприяння Державного агентства з питань електронного урядування України та у партнерстві з Фондом Східна Європа та 1991 Open Data Incubator.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році