Стартувала програма підтримки «Моніторинг і оцінювання Стратегії розвитку громади та плану заходів з її реалізації»

Представники з 12 територіальних громад вивчатимуть інструменти для оцінки та моніторингу стратегій розвитку. Упродовж квітня-серпня 2024 року в рамках навчальних сесій та консультацій з ними ...

41a3afea6289d0b4c1c7359be377cec8
Стартувала програма підтримки «Моніторинг і оцінювання Стратегії розвитку громади та плану заходів з її реалізації»

Представники з 12 територіальних громад вивчатимуть інструменти для оцінки та моніторингу стратегій розвитку. Упродовж квітня-серпня 2024 року в рамках навчальних сесій та консультацій з ними працюватимуть експерти «U-LEAD з Європою».

У четвер, 26 квітня, на платформі U-LEARN розпочалася навчальна програма підтримки «Моніторинг і оцінювання Стратегії розвитку громади та плану заходів з її реалізації». Ініціатива старувала з семінару «Роль і місце моніторингу і оцінювання у реалізації стратегії».

За словами заступниці директора Програми «U-LEAD з Європою» Олени Томнюк, перегляд місцевих стратегічних документів та аналіз поточних результатів їх виконання є особливо актуальними для подальшої їх сталості і розвитку.

«Запропонована U-LEAD програма підтримки допоможе фахівцям з територіальних громад здійснювати регулярне відстеження процесу реалізації стратегічного плану, аналізувати отриману інформацію та вносити корективи. Все це сприятиме формуванню обґрунтованого бачення актуалізації стратегій розвитку територіальних громад та планів їх реалізації до умов воєнного стану, врахувати пріоритети Державної регіональної стратегії і стратегій відповідних областей», – підкреслила Олена Томнюк.

Керівниця робочої групи «Планування розвитку територіальних громад», керівниця Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Тернопільській області Наталія Онищук повідомила, що впродовж квітня-серпня учасники ініціативи відвідають семінари, тренінги та отримають консультативну підтримку від експертів.

«Наша програма спрямована підвищити спроможність представників органів місцевого самоврядування здійснювати моніторинг і оцінювання реалізації стратегії розвитку громади. Участь в мережі дозволить її учасникам отримати навички та знання, які допоможуть їм створити ефективну  систему показників та індикаторів виконання цілей і завдань стратегії», – додала Наталія Онищук.

На всіх цих етапах спільно з представникам громад працюватимуть експерти U-LEAD – Ігор Мельничук, Григорій Перерва та Артем Колодезний.

«Територіальні громади, які знаходяться у різних регіонах, мають низку відмінностей та своїх потреб. Прогнозувати та планувати майбутнє потрібно, бо після моніторингу громада переходить в етап адаптації до нових потреб і викликів. Зважаючи на складні умови в нашій країні, без прогнозування та моделювання майбутнього розвитку ми втрачатимемо свою сталість і обороноздатність. Ця мережа буде корисною для територіальних громад, які на базі певних моделей та рішень, зможуть покращити результати в управлінні стратегіями розвитку», – наголосив Ігор Мельничук.

Під час першого семінару експерти розповіли про зміни в нормативно-правовому регулюванні процесу стратегування в громадах. Наголошувалося, що вперше в українське нормативне поле вводиться поняття застосування RBM-підходів.

Results-Based Management – це управління, орієнтоване на результат. Іншими словами RBM допомагає визначати конкретні та вимірювані результати діяльності у середньостроковій перспективі, послідовність у реалізації визначених пріоритетів та ефективну координацію заінтересованих сторін.

Обговорювали важливість та особливості здійснення моніторингу і в стратегічному плануванні.

«Моніторинг є сукупністю заходів із обліку, збору, аналізу та узагальнення інформації, що проводиться з метою відстеження та аналізу динаміки і структурних змін, що відбуваються у громаді відповідно до стратегічних, оперативних цілей та завдань, визначених у cтратегії», – розповів експерт U-LEAD Григорій Перерва.

Повідомлялося, що такий моніторинг здійснюється щороку, шляхом порівняння базових та фактичних значень показників та відображається у звіті, який оприлюднюються на офіційному вебсайті місцевої ради.

За словами експерта, процес моніторингу та оцінки неможливо уявити без участі жителів громади та бізнесу, яких слід активно залучати та зважати на їхню думку.

Артем Колодезний проаналізував суть роботи комітету з управління впровадження (КУВ) стратегії. «Комітет з управління впровадженням стратегії формується в момент прийняття рішення про її затвердження та плану реалізації. КУВ очолює голова громади або його заступник. Основні обов’язки  цього комітету полягають у  контролі за виконанням завдань стратегії, моніторингу соціально-економічного розвитку громади та внесенні відповідних пропозицій, враховуючи певні виклики, загрози чи запити», – пояснив фахівець.

Учасники програми підтримки отримали перше завдання від експертів – розпочати процедуру моніторингу та оцінювання стратегії розвитку. Про результати впровадження моніторингу представники громад розкажуть на наступних заходах в рамках ініціативи.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Як зберегти традиційну культуру та нашу ідентичність, міркували на триденному заході у Богуславі

До 40 протезів на місяць: як у Полтаві протезують та реабілітують людей після поранень

До своєї природи: у Києві відкрилась виставка з любов’ю до української спадщини

10 років БФ «Твоя опора»: зібрано й надано допомогу на 710 млн грн

Ресурсні центри неурядового сектору Півдня України обмінялись досвідом та обговорили нові ініціативи

Власники пошкодженого чи зруйнованого житла можуть подати заяву до міжнародного Реєстру збитків