Стартує проект щодо захисту активістів

Чуєте про напади на активістів та вважаєте, що з цим нарешті варто щось робити? Уже в травні стартує всеукраїнський проект «Посилення системи захисту активістів», у рамках якого Асоціація УМДПЛ ...

Додано:
Oksana Cooper

60343891_863974773972831_2799760498747244544_n
Стартує проект щодо захисту активістів

Чуєте про напади на активістів та вважаєте, що з цим нарешті варто щось робити? Уже в травні стартує всеукраїнський проект «Посилення системи захисту активістів», у рамках якого Асоціація УМДПЛ спільно із мережею колективної безпеки «ЗахисТИ» розроблять інтерактивний механізм захисту їхніх прав.

Що зміниться? Буде розроблено низку digital-інструментів, які потенційно допомагатимуть громадським активістам у питаннях безпеки:

  1. онлайн-додаток «Гаряча кнопка», який може терміново надіслати геолокацію, коротко повідомити про місце перебування активіста на обрані номери телефону та викликати поліцію та швидку допомогу;
  2. чат-бот, що надаватиме короткі відповіді, як діяти у типових ситуаціях, небезпечних для життя та здоров’я;
  3. онлайн-курс з основними порадами по фізичній та цифровій безпеці, в т.ч. як надавати домедичну допомогу та взаємодіяти з правоохоронним органами.

Також у рамках проекту плануємо інформувати міжнародних партнерів та представників влади про ситуацію із нападами на активістів в Україні. Для цього, передбачено: 1) створення мережі регіональних моніторів, які відстежуватимуть ситуацію на місцевому рівні; 2) щомісячні моніторингові звіти та інформаційні бюлетені англійською мовою щодо стану справ із тиском на активістів тощо.

«Цим проектом ми створимо мережу активістів, які не тільки захистять себе, але й поширять цінності та знання про права людини. Проект ще раз підніме питання потреби захисту активістів, журналістів і правозахисників, виявить прогалини у законодавстві та діяльності правоохоронних органів, а також надасть ефективні інструменти такого захисту», — зазначає виконавчий директор Асоціації УМДПЛ Вадим Пивоваров.

Проект «Посилення системи захисту активістів» реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках Transition Promotion Program та триватиме шість місяців (з травня по жовтень 2019 року).

Якщо через вашу громадську діяльність або незалежну журналістську діяльність, ви стали жертвою або свідком неправомірних правових (кримінальний чи адміністративний тиск) або позаправових дій (випадки побиття, нападу, примусового зникнення, стеження, погрози, залякування, пошкодження рухомого чи нерухомого майна, незаконне проникнення в помешкання та інші дії з метою заподіяння фізичної або психологічної шкоди) з боку правоохоронних органів чи невідомих осіб, будь ласка, повідомте про такі випадки на нашу електронну скриньку: [email protected].


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Перша міська школа екскурсоводів розпочала свою роботу у Миколаєві

В Україні запустили перший онлайн-курс з корпоративної соціальної відповідальності на платформі Impactorium

У полоні невизначеності: у Слов’янську презентували виставку «На зламі»

Реабілітація: повернення доброго імені борцям за незалежність України

Володимир Балух подаватиме звернення до ЄСПЛ щодо тортур в ув’язненні у Росії

Жорстокість до тварин породжує жорстокість до людей