Стартує кампанія з вшанування пам’яті та покарання винних за військові злочини

В Україні стартує  мультимедійна адвокаційна кампанія, направлена на системну роботу з політикою вшанування пам’яті та покарання винних за військові злочини. Через мистецтво кіно, фотографії та ...

50271249573_f8a3ea9a71_c
Стартує кампанія з вшанування пам’яті та покарання винних за військові злочини

В Україні стартує  мультимедійна адвокаційна кампанія, направлена на системну роботу з політикою вшанування пам’яті та покарання винних за військові злочини. Через мистецтво кіно, фотографії та авторські художні тексти українських інтелектуалів, письменників та журналістів в рамках проекту “ПЛЮС 1” розповідаються історії українських військових, учасників російсько-української війни. Метою ще одного проекту “Що таке пам’ятати?” є створення візії вшанування пам’яті.

Елементами кампанії стануть експозиційні фотостенди, документальні фільми та інтерактивний сайт, а також узгоджена усіма стейкхолдерами візія вшанування пам’яті. Зокрема, частинами кампанії є мистецька експозиція ПЛЮС 1 та проєкт “Що таке пам’ятати”.

Відкриття експозиції ПЛЮС 1 заплановано до державних урочистостей 29 серпня до День пам’яті захисників України на Михайлівській площі об 11:00. У програмі передбачено читання літературних текстів та огляд фотостендів.

Автором фотографій експозиції є Юрій Білак, відомий французький фотограф українського походження, який для участі в проєкті приїздив із Франції до України протягом чотирьох років. Анімована річ на світлинах сайту – сімейна реліквія, яку обрала кожна сім’я для фото. Аби розповісти історії наших військових у художній формі, українські інтелектуали про кожну з них написали есеї. Зокрема, до проєкту долучилися Юрій Андрухович, Василь Шкляр, Олександр Ірванець, Тамара Горіха Зерня, Лариса Денисенко та ще 16 авторів.

Експозиція складатиметься з 22 виставкових фотостендів, де через призму авторських фотографій українські сім’ї розповідатимуть історій своїх близьких – загиблих на війні з Росією українських військових. Кожна сім’я обрала одну сімейну реліквію – річ, яка є найпам’ятнішим нагадуванням про своїх найрідніших: батьківська куртка, гітара, лицарські обладунки, книги. Ці реліквії постають певним продовженням людей, яких фізично зараз з нами немає. А за допомогою QR-коду кожен відвідувач зможе перейти на сайт проекту і детальніше ознайомитися з кожною історією.

50272090847_d32baa6837_c

“В експозиції ПЛЮС 1 ми порушуємо питання самовираження та самоідентифікації громадян України, коли після революційних подій та кількох років війни на східних європейських кордонах фактично формується нова політична європейська нація. Це знайомство глядача з новим, до кінця невідомим йому образом”, – розповів автор проєкту Мар’ян Присяжнюк.

29 серпня о 14.00 в Музеї Майдану відбудеться захід у рамках цього проекту, на якому разом із правозахисниками, парламентарями, ветеранами, активістами, культурологами та митцями будуть обговорюватись питання формування модерних традицій вшанування пам’яті та відновлення справедливості і покарання винних у воєнних злочинах.

Активісти планують представити Візію наприкінці 2020 року і вона має стати першим кроком у системній роботі над державною політикою вшанування пам’яті.

 

Джерело: УКМЦ.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку