Співпраця університетських спільнот Харкова та Львова розпочалася

На початку лютого львівські молоді науковці та студенти відвідали ХНУ ім. В. Н. Каразіна, щоб спільно творити простір громадської активності та дослідницької діяльності. За результатами поїздки вже ...

Додано:
Merydianinfo

IMG_8269
Співпраця університетських спільнот Харкова та Львова розпочалася

На початку лютого львівські молоді науковці та студенти відвідали ХНУ ім. В. Н. Каразіна, щоб спільно творити простір громадської активності та дослідницької діяльності. 

За результатами поїздки вже готуються спільні культурні акції у Львові та Харкові, присвячені популяризації наукових досягнень молодих українських дослідників та активізації співпраці студентських спільнот. Зустрічі львівських і харківських молодих дослідників та студентів відбувалися в межах Програми національних обмінів, яку адмініструє ЛМГО “Центр культурного менеджменту” за фінансової підтримки Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США). Ініціатором міжрегіонального громадського діалогу виступила Українська мережева платформа незалежних експертів «Клен» у співпраці із Центром інформаційних досліджень «Меридіан», університетськими спільнотами молодих науковців та студентів Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, ЛНУ імені Івана Франка та Студентською інформаційною мережею.

Як зауважив один із організаторів візиту Ігор Дикий (Українська мережева платформа незалежних експертів «Клен»), «важливо, щоб львівська студентська молодь більше знайомилися із Харківщиною, щоб наші університетські спільноти налагоджували спільну діяльність та розвивали співпрацю між Харківщиною та Львівщиною».

Львів’яни мали змогу за короткий період побувати як у Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна, так і здійснити поїздку у відоме в Україні селище Гайдари (Змієвський район), а також ознайомитися з роботою молодіжного хабу «CITY» у місті Чугуїв.

Відбулися активні обговорення важливих проблематик спільної громадської та дослідницької діяльності у форматі спільного «круглого столу» на базі біологічного факультету ХНУ ім. В. Н. Каразіна, зокрема розглядалися важливі питання популяризації досягнень українських дослідників Антарктиди, громадської активізації студентських середовищ, можливостей реалізації спільних проектів.

Крім того, 1 лютого 2018 року на біологічному факультеті ХНУ ім. В. Н. Каразіна був підписаний двосторонній п’ятирічний Договір про співпрацю біологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка в особі декана Хамара Ігоря Степановича та біологічного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна в особі декана Жмурко Василя Васильовича. Договір передбачає такі основні напрямки співпраці між факультетами:

Проведення спільних наукових досліджень у галузях природничих наук і біології та публікація їх результатів у фахових наукових виданнях;
Організація спільних наукових конференцій, семінарів, навчальних польових практик;
Обмін досвідом підготовки фахівців у галузях природничих наук і біології;
Академічна мобільність студентів, аспірантів, докторантів, науково-педагогічних працівників;
Обмін друкованими працями, а також інформацією щодо можливостей публікацій результатів наукових досліджень, стажування та інших форм підвищення кваліфікації.

Слід зауважити, що співпраця між факультетами обох університетів має давнє «коріння» і традиції. Зокрема, ще з початку 70-х рр. минулого століття відбувалися спільні практики на Високогірному біологічному стаціонарі на полонині Менчул Квасівський (с. Кваси, Закарпатська обл.).

 

Також делегація львів’ян ознайомилася із роботою Музею історії Харківського університету Your text to link… За словами завідувача Музею історії Львівського національного університету імені Івана Франка Юрія Гудими, відбувся результативний обмін думками із харківськими колегами з приводу щоденної роботи та перспектив розвитку музеїв як університетських структурних підрозділів. «Зокрема, обговорили проблему статусу музеїв у системі закладів вищої освіти, адже, згідно із законодавством України, вони прирівняні за статусом до музеїв середньої та початкової школи, – говорить Юрій Гудима. – Натомість приємно було переконатися, що Львівський і Харківський університети мають надзвичайно тісні та плідні наукові традиції. Так, почесними докторами Харківського університету є Іван Франко та Михайло Грушевський, а слобожанин Євген Лазаренко був ректором Львівського університету. Таких прикладів можна навести дуже багато, їх потрібно популяризувати. Цей напрямок пошуків і втілень, сподіваємося, стане для двох музеїв однією спільною справою, яка принесе чимало користі як нашим університетським спільнотам, так і культурно спраглим громадянам, котрі цікавляться культурними та науковими традиціями наших університетських центрів».

«Важливо те, що ми стаємо свідками формування якісно нової мережевої співпраці експертів двох важливих регіонів України – Харківщини і Львівщини, – зазначає Олександр Лавринович, голова правління Центру інформаційних досліджень «Меридіан». – Наша громадська організація активно долучилася до ініціативи Української мережевої платформи незалежних експертів «Клен», оскільки ми розуміємо актуальність і потребу формування міжрегіональної співпраці незалежних експертних спільнот з одного боку, а з іншого – одночасну активізацію міжрегіональних молодіжних ініціатив та обмінів. Тому зустрічі львівської делегації відбувалися у трьох напрямках: 1) співпраця університетських експертних спільнот; 2) активізація молодіжної співпраці та вивчення успішних практик на прикладі діяльності молодіжних хабів; 3) культурна співпраця Харкова та Львова через співпрацю університетських музеїв – налагодження культурних зв’язків між Харковом і Львовом. 

Незабутніми за своєю теплотою та громадською активністю були зустрічі у селі Гайдари, де одночасно відбулася традиційна медіаподія року – пробудження відомого бабака Тимка та його віщування весни в Україні, – а також громадська екологічна відозва наукової спільноти до Українського уряду з вимогою захистити популяцію бабаків в Україні від повного винищення.

За результатами зустрічей на Харківщині вже запланована на травень спільна культурно-мистецька ініціатива у Львові – відкриття у Львівському національному університеті ім. Івана Франка авторської фотовиставки про Антарктиду двох відомих українських дослідників із Харкова і Львова – Сергія Утєвського та Ігоря Дикого. Мета спільної акції – популяризація досягнень українських дослідників Антарктиди серед студентської та учнівської молоді, а також іміджева актуалізація високого наукового потенціалу України у медійному просторі.

Довідково:

Зустрічі на Харківщині відбувалися з 31 січня по 3 лютого 2018 року в межах мережевого проекту Української мережевої платформи незалежних експертів «Клен» у співпраці з Центром інформаційних досліджень «Меридіан», університетською спільнотою молодих науковців та студентів Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Львівського національного університету імені Івана Франка, Студентською інформаційною мережею (Програми національних обмінів, яку адмініструє ЛМГО “Центр культурного менеджменту” за фінансової підтримки Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США).

Українська мережева платформа незалежних експертів «Клен»

Центр інформаційних досліджень та ресурсних послуг “Меридіан”


 

Останні публікації цього розділу:

Мистецькі майстерні проекту Creating Вridges

У громадах Півдня України проводять картування місцевого неурядового сектору

Правоохоронці та фахівці громад Чернігівщини посилюють спроможність з протидії гендерно зумовленому насильству

Участь громадян у процесах відновлення: кейс Березнегуватської громади (Миколаївщина)

Відбулась настановча сесія програми «Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення»

Курси англійської для переселенців стартують у 8 містах України