Спільний бюджет Донеччини: корисний інструмент для громад

14 червня відбулась презентація веб-сайту “Спільний бюджет Донеччини”, який створили експерти ГО “Інститут розвитку та соціальних ініціатив”. Завдяки сайту громадяни зможуть ознайомитись з корисною ...

Додано:
ngo.irsi

SBD_site_logo-02
Спільний бюджет Донеччини: корисний інструмент для громад

14 червня відбулась презентація веб-сайту “Спільний бюджет Донеччини”, який створили експерти ГО “Інститут розвитку та соціальних ініціатив”. Завдяки сайту громадяни зможуть ознайомитись з корисною інформацією щодо впровадження бюджету участі у громаді, отримати методичні матеріали та типові проекти нормативно-правових актів, вивчити іноземний досвід впровадження бюджету участі.

“Бюджет участі – це практика, коли громада на власний розсуд витрачає певний відсоток місцевого бюджету для розвитку громади. В Європі це надзвичайно популярний напрямок, який може бодай трохи виправити вади традиційної представницької демократії, такі як популізм політиків, соціальна апатія виборців і відірваність влади від життя громадян. Наше завдання – це імплементація цього досвіду на Донеччині та створення реальних механізмів участі громадян у бюджетному процесі”, – відмітив експерт проекту А. Скрипник. 

Експерти організації вважають, що завдяки роботі сайту громадські активісти зможуть отримувати корисну інформацію, використовувати інформаційні та аналітичні матеріали для своєї роботи в процесі впровадження бюджету участі.

Наступним кроком організації стане навчання громадських активістів та місцевих мешканців інструментам контролю та навичкам спільного бюджетування на місцевому рівні, яке відбудеться в Краматорську, Слов’янську та Маріуполі в липні.

Проект “Спільний бюджет Донеччини” реалізовується  ГО “Інститут розвитку та соціальних ініціатив”  в рамках програми грантів ТехФоруму «Використання технологій для підвищення прозорості та підзвітності».


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

НЕФКО на конференції ReBuild Ukraine: «Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії», але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку

Impact Business Accelerator 2024: як український бізнес стає рушієм соціальних змін