Спільна з громадами протидія домашньому насильству

За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та за підтримки Чернігівської облдержадміністрації у жовтні – листопаді заплановано проведення ряду тематичних заходів з ...

Додано:
Viktor Tarasov

Koryukivka_22.10.2021_3
Спільна з громадами протидія домашньому насильству

За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та за підтримки Чернігівської облдержадміністрації у жовтні – листопаді заплановано проведення ряду тематичних заходів з попередження та протидії домашньому насильству. Адже домашнє насильство є однією з найгостріших соціальних проблем.

Так, 22 жовтня 2021 року, проведено засідання за «круглим столом» в Корюківській райдержадміністрації разом з територіальними громадами щодо взаємодії та координації представників державних структур, місцевих громад, поліції та громадськості з попередження та протидії домашньому насильству в Корюківському районі.

Koryukivka_22.10.2021_2
Як зазначила Руслана Нагорна, представниця регіонального координатора, яким є Департамент сім’ї, молоді та спорту Чернігівської ОДА, що загалом в Україні, так і у Чернігівській області, за останній час відбулося зростання рівня домашнього насильства, зокрема кількості звернень. Так, станом на 1 жовтня 2021 року зафіксовано 7873 звернення щодо фактів домашнього насильства, з яких 79 відсотків — це звернення від жінок, 19 відсотків — від чоловіків, на 2 відсотки — від дітей.

Варто зауважити, що в Чернігівській області не повністю налагоджена співпраця та комунікація з громадами. Тільки в 41 територіальній громаді з 57 в області визначено заступників голови, як координаторів з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці. Саме координатор є персонально відповідальним за забезпечення своєчасного та ефективного вжиття заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі відповідно до законодавства.

Зокрема, по Корюківському району не визначені координатори в Корюківській та Сосницький громадах. Не прийняті також програми/плани заходів з цього питання, не в усіх громадах є координаційні ради як механізми взаємодії в громадах.

В.о. голови Корюківської РДА Анжела Ющенко зазначила про проблеми, з якими стикаються в роботі, адже на сьогодні координаційна рада є недієвим інструментом в реалізації політики з протидії домашньому насильству, оскільки не повністю реформовані установи на рівні району, визначені уповноважені особи, а також існують певні проблеми у співпраці з громадами.

Керівник програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Наталія Кулікова відмітила, що на сьогодні ситуація з протидією домашньому насильству достатньо складна через реформування структур та передачу повноважень до громад. Відсутні співпраця й координація у цій сфері на рівні районів та громад. Також зазначила на необхідності запровадження програм для кривдників в громаді та прийняття профільних програм задля комплексного вирішення питання.

Koryukivka_22.10.2021_4

Про необхідність проведення якісних профілактичних заходів та надання допомоги постраждалим від домашнього насильства нагадав присутнім працівник Чернігівського обласного центру соціальних служб.

Представник Корюківського районного відділу поліції ГУНП в Чернігівській області Віктор Барабаш поінформував, що в Корюківському районі в 2021 році також зросла кількість звернень до поліції. Так, за 10 місяців 2021 року звернулось майже 500 мешканців району, складено 416 протоколів про адміністративні правопорушення та порушено 8 кримінальних проваджень.

Учасники заходу домовились про подальшу співпрацю та взаємодопомогу для покращення ситуації, як в на рівні району, так і в кожній територіальній громаді.

Захід організовано в рамках реалізації проекту “Місцеві громади Чернігівщини проти домашнього насильства” за підтримки Посольства США в Україні.

 


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку