Спільна декларація щодо європейського та всесвітнього дня проти смертельної кари

Спільна декларація Високого представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки та Генерального секретаря Ради Європи щодо європейського та всесвітнього дня проти смертельної кари, 10 жовтня 2014 ...

смертна кара
Спільна декларація щодо європейського та всесвітнього дня проти смертельної кари

Спільна декларація Високого представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки та Генерального секретаря Ради Європи щодо європейського та всесвітнього дня проти смертельної кари, 10 жовтня 2014 року:

“В Європейський та всесвітній день проти смертної кари, Європейський Союз та Рада Європи знову заявляють про свою тверду та абсолютну незгоду з вищою мірою покарання у будь-яких випадках і проявах та про намір домогтися її відмови у всьому світі. Ми глибоко занепокоєні регресом у деяких країнах, що виражається у вигляді масових судових справ, які призводять до великої кількості смертних вироків, розширення законодавства з точки зору застосування смертної кари або відновленню експлуатації після декількох років.

У наших державах-членах за останні 17 років не був приведений у дію жоден смертний вирок. Європейський Союз та Рада Європи вітають той факт, що всі держави-члени Європейського Союзу ратифікували Протоколи № 6 та № 13 до Європейської конвенції про захист прав людини, та закликають всі інші європейські держави підписати та ратифікувати ці інструменти, які направлені на відміну смертної кари.

Європейський Союз та Рада Європи глибоко співчуває з приводу приведення в дію смертної кари у Білорусі, єдиної європейської країни, яка все ще призначає цей вид покарання. Європейський Союз та Рада Європи наполегливо закликають Білорусь пом’якшити вироки ще двом особам, які були засуджені до смертної кари в 2013 році, та встановити мораторій на смертну кару в якості першого кроку до її повної відміни.

Обидві організації вітають нещодавні дії Африканського Союзу в напрямку прийняття додаткового протоколу про відміну смертної кари до Африканської хартії прав людини та народів. Вони з радістю відмічають той факт, що після нещодавньої ратифікації Другого факультативного протоколу до Міжнародного пакту про громадянські та політичні права від 15 грудня 1989 року, який направлений на відміну смертної кари, кількість держав-учасниці зросла на вісімдесят одну. Вони закликають усі держави, які ще не зробили цього, ратифікувати цей протокол до його двадцять п’ятої річниці у 2014 році.

Європейський Союз та Рада Європи закликають всі держави Організації Об’єднаних Націй підтримати резолюцію про мораторій на застосування смертної кари, яка буде поставлена на голосування на шістдесят дев’ятій сесії Генеральної Асамблеї ООН у грудні 2014 року.”

Джерело : Delegation Ukraine EU News


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи