Соціальний проєкт “На рівних” презентував мотивуючі соціальні відеоролики та онлайн-платформу для людей з інвалідністю

  В Україні презентували мотивуючі соціальні відеоролики та онлайн-платформу для людей з інвалідністюЗа даними Міністерства соціальної політики, на сьогодні в Україні проживає понад 2 мільйони ...

На рівних
Соціальний проєкт “На рівних” презентував мотивуючі соціальні відеоролики та онлайн-платформу для людей з інвалідністю

  В Україні презентували мотивуючі соціальні відеоролики та онлайн-платформу для людей з інвалідністю

За даними Міністерства соціальної політики, на сьогодні в Україні проживає понад 2 мільйони чоловіків і жінок з інвалідністю працездатного віку, лише 26% з них мають роботу. Однак скільки відсотків з них займають посаду своєї мрії або дійсно отримують задоволення від робочої рутини? 

Цією проблемою вирішила опікуватися команда кроссекторального проєкту “На рівних”. Ініціатива започаткована наприкінці 2020-го року та поділена на три етапи діяльності:

  • соціологічне дослідження. Для того, щоб визначити реальні стан речей щодо працевлаштування людей з інвалідністю  було проведено емпіричне дослідження у якому взяли участь 16 людей з інвалідністю та 8 стейкхолдерів;
  • проводиться інформаційно-пізнавальна кампанія в соціальних мережах: ми розповідаємо про історії та досвід працевлаштування українців та українок з інвалідністю; говоримо про видатних осіб; даємо поради та розкриваємо важливі питання в контексті проблематики;
  • соціальні відеоролики. Люди з інвалідністю стали головними героями п’яти соціальних відеороликів, щоб привернути увагу до своєї професії та ще раз довести, що усі ми “на рівних” та лише талант людини робить її особливою. Перший відеоролик вже доступний до перегляду: Соціальний ролик “На рівних”
  • інклюзивна онлайн-платформа з вакансіями для людей з інвалідністю. На одному сайті будуть зібрані вакансії з різних сфер і професійних напрямів. Платформа розроблялася у спеціальному дизайні, щоб бути комфортною в користуванні для  кожного та кожної. Бета-версія платформи за посиланням: https://onequals.com.ua/ 

 «На сьогоднішній день в Україні ми дуже мало чуємо про людей з інвалідністю. Про їхні потреби та проблеми знає лише вузьке коло людей із соціальної сфери. Через відсутність умов на ринку праці, непристосовані вулиці й громадські місця та, як результат, складнощі з інтеграцією у соціум вдома від нас ховаються митці та мисткині, політики та політикині, активісти та активістки, науковці та науковиці. Час це змінювати, співпрацювати, партнеритися та посилювати різні соціальні інституції та суспільну єдність», – розповідає керівниця проєкту, соціологиня Софія Лавренюк.

Софія Лавренюк - керівниця проєкту

У результаті соціологічного опитування з’ясувалися основні бар’єри, які заважають людям з інвалідністю будувати кар’єру своєї мрії – упереджене ставлення на роботі, недоступність вулиць, непристосованість офісів і робочих місць, особисті психологічні бар’єри. А також, поспілкувавшись зі стейкхоледрами, були виявлені можливі варіанти покращення політик бізнесів та організацій щодо корпоративної соціальної відповідальності. 

 

«Я вірю в те, що наш проєкт змінить життя багатьох людей. Він покликаний зруйнувати стіну стереотипів, що довго будувались у головах українців та українок. Час говорити про важливі речі, порушувати непрості питання та знаходити шляхи їх вирішення», – говорить керівниця “На рівних” Злата Єфіменко.

Злата Єфіменко - керівниця проєкту

________________________________________________________________________________________________

Довідка

Кроссекторальних проєкт “На рівних” започатковано у 2020 році. Головний партнер проєкту – Благодійний фонд “АІК” під керівництвом Юлії Ресенчук. Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду. 

Керівниці та творчині проєкту: 

  • Злата Єфіменко — продюсерка, засновниця кінокомпанії ZET PICTURE;
  • Софія Лавренюк  — соціологиня, працює над культурно-освітніми проєктами.

Посилання на сторінки “На рівних”:

Facebook: https://www.facebook.com/onequals 

Instagram: https://instagram.com/onequals_ua

 

 


Тематика публікації:                    

Останні публікації цього розділу:

Люди з інвалідністю Дніпропетровської та Запорізької областей навчились відстоювати свої трудові права

Молодь ВПО Київщини вчилась толерантному ставленню до культури, звичаїв народів інших країн

Фінансова грамотність, інвестиції в себе та донати: новий випуск [НЕ] Диванного подкасту вже на YouTube-каналі "Тиха Гавань"

«Разом зберігаємо. Разом творимо»: стартувала кампанія ЄС про підтримку української культури та мистецтва під час війни

Підрив довіри до ЗСУ та кібератаки на сайти про культуру: результати моніторингу дотримання цифрових прав за лютий 2023 року

Світлофор безпеки: дізнайтеся, чи захищена ваша організація від ризиків і що слід змінити вже зараз