Солідарність та cправедливість. Правозахисники і волонтери разом долають виклики повномасштабної війни

На початку березня Мережа правового розвитку (МПР) ініціювала створення коаліції Solidarity&Justice (Солідарність та Справедливість). Вона має на меті вирішити широке коло проблем, які виникли ...

Додано:
legal_dev_network

278119548_5370304459669843_2268054538153158867_n
Солідарність та cправедливість. Правозахисники і волонтери разом долають виклики повномасштабної війни

На початку березня Мережа правового розвитку (МПР) ініціювала створення коаліції Solidarity&Justice (Солідарність та Справедливість). Вона має на меті вирішити широке коло проблем, які виникли через повномасштабну війну Росії проти України. Більшість із визначених партнерами ключових напрямів роботи коаліції вже реалізуються. Все це завдяки об’єднанню зусиль учасників спілки МПР із організаціями громадянського суспільства Ukraine Alive 2022, LinGo, «Трикутник» (Коломия), Асоціацією громадських радників України, Українською освітньою платформою.

На фото: волонтери Ukraine Alive 2022 доставили харчі та засоби гігієни до Іванкова Київської області

Однією із перших до коаліції приєдналася волонтерське об’єднання Ukraine Alive 2022. Волонтери щодня доставляють в найбільш уражені від військових дій міста, селища та села гуманітарну допомогу, організовують закупівлю та доставку захисного обладнання оборонцям України. Завдяки мережі складів об’єднання, маємо можливість розподіляти вантажі найнеобхіднішого в різні області України. Цю роботу також здійснюємо за участі Української освітньої платформи.

Для надання правової допомоги якомога більшій кількості переселенців, які зараз перебувають за кордоном, спільно із LinGо та Paladin залучаємо юристів та адвокатів Pro Bono. Цей ланцюжок доступності правосуддя полягає в допомозі через онлайн-інструменти зв’язку, необхідна інформація буде перекладена, за необхідності українців перенаправлятимуть для отримання інших видів допомоги (наприклад, психологічної чи соціальної).

Спільно з організацією «Трикутник» з Коломиї, що діє на Івано-Франківщині та міською радою впроваджуємо ініціативу «Вулик змістів». Її багатовекторність першочергово спрямована на допомогу переселенцям в отриманні житла, правової підтримки, роботи, щоб відновитися і отримати можливість реалізуватися в приймаючій громаді.

На фото: їжу та засоби гігієни отримали 200 родин із трьох звільнених сіл Київщини

Асоціація громадських радників України має можливість оцінити потреби вразливих груп населення та переселенців на місцях у різних областях. На зібрані запити за підтримки Мережі правового розвитку нещодавно доставили 40 тонн допомоги, серед яких їжа та засоби гігієни, речі для немовлят, молочна продукція, ковдри та багато іншого для 16 громад Дніпропетровської, Сумської, Чернігівської і Київської областей.

14 членських організацій МПР змогли оперативно переформатувати свою роботу для того, щоб продовжити надавати людям правову та іншу консультативну допомогу в різних областях України. Організації Мережі відразу почали працювати за кількома напрямами та продовжують надавати допомогу людям, які страждають внаслідок російської агресії та чиї права порушуються. Таку підтримку у офісах партнерських організацій, у гуманітарних центрах та черз онлайн канали отримали вже понад 3 тис осіб.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях

Які проблеми є найгострішими для мешканців звільнених територій? Презентовано результати дослідження

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах

Понад 75 тисяч звернень. Юристи-волонтери з Кривого Рогу вже рік консультують ЗСУ, їхні родини та ВПО

Greencubator запускає навчання для майбутніх зелених підприємців

30 українських громад створять комунікаційні стратегії