Сьогодні у світі відзначають Міжнародний день ромів

Сьогодні Україна разом зі світовим співтовариством відзначає Міжнародний день ромів, що був започаткований Міжнародною спілкою ромів у 1971 році. Про це йдеться у зверненні Віце-прем’єр-міністра ...

центр
Сьогодні у світі відзначають Міжнародний день ромів

Сьогодні Україна разом зі світовим співтовариством відзначає Міжнародний день ромів, що був започаткований Міжнародною спілкою ромів у 1971 році.

Про це йдеться у зверненні Віце-прем’єр-міністра України – Міністра культури України В’ячеслава Кириленка з нагоди Міжнародного дня ромів.

“За ромською традицією у цей день прийнято запалювати на вулицях свічки, як символ єдності та спускати на воду вінки, як нагадування про нелегку долю народу-кочівника. Відзначаючи Міжнародний день ромів, маємо окрему нагоду, щоб нагадати не лише про сторінки багатовікової історії ромського етносу, наголосити на його неповторній самобутності, а й привернути увагу до вкрай актуального питання інтеграції ромів у суспільне життя та віднайдення ефективних механізмів для забезпечення цього процесу”, – йдеться у зверненні.

“Українська держава, використовуючи європейський досвід та кращі практики, прагне досягти реальних результатів у цьому напрямі. Своїми першочерговими завданнями ми бачимо вирішення таких питань як протидія дискримінації, підвищення освітнього рівня, правова захищеність, соціальне залучення”, - наголосив В’ячеслав Кириленко та побажав ромській спільноті України процвітання, наснаги та успіхів.

Також сьогодні у Києві було відкрито ромський інформаційний культурно-освітній центр “Чиріклі”, про що повідомила у соцмережі журналістка та правозахисна активістка Ольга Веснянка.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку