Скільки коштів виділили громадському бюджету 2020 у Тернополі?

У п'ятницю, 30 серпня, відбулось перше засідання Номінаційного комітету громадського бюджету 2020. Згідно нововведень до комітету потрапили представники громадськості, переможці онлайн голосування ...

Додано:
Marichka

0x0
Скільки коштів виділили громадському бюджету 2020 у Тернополі?

У п’ятницю, 30 серпня, відбулось перше засідання Номінаційного комітету громадського бюджету 2020. Згідно нововведень до комітету потрапили представники громадськості, переможці онлайн голосування – Мар’яна ГевкоМарія ІщенкоОлеся Чванкіна. Зібратись у повному складі комітету не вдалось: із 13 членів на засідання прийшли 9. Замість депутатки Наталії Паньків до складу включили депутата Святослава Півторака

 

Перш за все, Номінаційний комітет обрав собі керівництво. Так, більшість проголосували, щоб головою стала Галина Гевко, депутатка Тернопільської міської ради, а секретарем- Тетяна Корчак, начальниця Управління економіки, промисловості та праці ТМР.

Цього року, на фінансування проектів громадського бюджету виділено 1% від загальної суми бюджету громади із розрахунку 70% на великі та 30% на малі проекти, що становить 9 866 206 грн та 4 228 374 грн відповідно.

Саме голосування за проекти проходитиме через платформу E-DEM. І якщо минулого року проект перед подачею на голосування потребував 25 голосів, достовірність яких було складно перевірити, то тепер – 15, але через голосування із реєстрацією в bank-id або через інтегровану систему електронної ідентифікації.

Марія Іщенко, представниця громадськості у комітеті

Під час обговорення можливостей платформи E-DEMМарія Іщенко запропонувала зберігати таємність голосування. Тому що були випадки, коли керівники установ, підприємств змушували  підлеглих голосувати за “свій” проект. Наразі невідомо, чи розробники зможуть запровадити ці зміни, адже сайт E-DEM – всеукраїнська платформа із загальними для всіх користувачів правилами.

Подати свій проект на громадський бюджет 2020 можна за посиланням: https://ternopil-budget.e-dem.in.ua Прийом заявок триває із 1 до 30 вересня, також будуть проводитися консультації для авторів проектів.

 

Центр громадського контролю «ДІЙ!» в Тернополі

Довідка: Центр громадського контролю «Дій!» – проект чеської організації People in Need за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках програми «Transition Promotion Program». Проект полягає у розбудові в Україні мережі моніторингових центрів, які опікуються питаннями громадського контролю за діяльністю органів місцевої влади. До основних компонентів діяльності проекту відносяться: моніторинг та аналітика, адвокація, громадсько-правова просвіта, створення проактивності місцевого громадського сектору та його консолідація. Мережа на цьому етапі охоплює ключові міста в Україні, де на сьогодні цікава і динамічна громадсько-політична активність – Тернопіль, Вінниця, Запоріжжя, Краматорськ та Маріуполь (Донеччина).


 

Останні публікації цього розділу:

Зробити співпрацю органів влади і громадських організацій стабільною і системною – про це новий проект Спілки ГІУ

Маріанна Кіяновська: «Якщо не атакувати почуття безпеки, люди залишатимуться суспільством навіть у часи найбільших випробувань»

25 хвилин екосвідомого підлітка: стартував новий онлайн-курс Екоакадемія

«Добрі справи розвивають людські якості»: історії успіху миколаївських волонтерів-добросусідів

Опитування щодо публічності жінок-експерток

Навчання соціальним аспектам паліативної допомоги