Сімейні ферми у тренді

31 травня у с. Печеському Хмельницької області відбулося відкриття нової сімейної ферми "Молочна імперія". Родинний молочний бізнес в Україні сьогодні у тренді. Чим же приваблює селян власна ферма і ...

animal-cattle-cow-1276235 (1)
Сімейні ферми у тренді

31 травня у с. Печеському Хмельницької області відбулося відкриття нової сімейної ферми “Молочна імперія”. Родинний молочний бізнес в Україні сьогодні у тренді. Чим же приваблює селян власна ферма і як її відкрити у своєму господарстві – читайте далі.

Сім’я Волицьких – молода і невелика, але непосидюча й підприємлива. Чоловік Валерій – 30 років, дружина Євгенія – 23 роки, та їхній дворічний син. Молоді Волицькі – роботящі, утримують та обробляють 13 га землі.

Уже тривалий час Валерій та Євгенія займаються рослинництвом і тваринництвом. Живуть у невеликому селі Печеське, що у Красилівському районі, на Хмельниччині. Працюють у полі на тракторі, у господарстві є зернозбиральна техніка, вантажівка та інше необхідне для сільгоспробіт обладнання.

Рішення відкрити власну ферму Волицькі приймали виважено, і лише після того як побачили на власні очі на Рівненщині, як організована й працює сімейна молочна ферма.

Подружжя Волицьких перейняло досвід у родини Никончуків – на фермі “Відродження”, що у с. Стара Мощаниця Здолбунівського району. Фермерка Наталія Никончук із властивими їй комунікабельністю та шармом розповіла групі майбутніх фермерів про власну ферму, коли ті завітали на ознайомчу екскурсію на її господарство. Також пані Наталія тоді розповіла, що відкрила ферму у 2017 році за сприяння рівненського бізнесу – компанії “Укрмілкінвест” і кластеру “Натуральне молоко”; про всі вагання і психологічні бар’єри; про підтримку родини, односельців та інших фермерів. І про можливості, які відкрилися для неї разом з фермерством.

Після візиту на ферму Никончуків Волицькі ухвалили спільне рішення заснувати свою ферму на 20 корів і втілили його, як і Никончуки, за допомогою “Укрмілкінвесту” й кластеру “Натуральне молоко”.

Ферму назвали “Молочна імперія”, адже вже незабаром планують створювати кооператив. Зараз на фермі є 16 корів, з яких 13 – дійні. Молодь пишається своєю справою, прагне втілити власні амбіції і рекомендує чинити так само всім, хто хоче відкритися, але чомусь вагається.

Як відкрити свою молочну ферму? Алгоритм такий:

1) сім’я повинна виявити одностайне рішення відкрити свою молочну ферму. Тобто кожен член родини має підтримувати рішення про створення своєї ферми. Після цього родина звертається до команди кластеру “Натуральне молоко” та заповнює анкету. Таким чином родина стає кандидатом на відкриття ферми.

2) команда кластеру оцінює можливості кандидата: на співбесідах вивчає бажання, згуртованість та внутрішню мотивацію сім’ї, з’ясовує, чи є у родини приміщення під утримання корів, а чи хоча б земельна ділянка для будівництва потрібного корівника – це обов’язково. Наявність досвіду в утриманні корів, землі під корми або для випасу худоби не вимагається, але вітається.

3) у разі успішної оцінки експертами, родина стає учасником проекту і проходить етапи відкриття підприємства та документального оформлення інвестицій – з консультативною підтримкою фахівців кластеру.

До кого звертатися?

Сергій Чернієнко, менеджер з розвитку: 067 400 0338, [email protected]

Ірина Патик, координатор: 068 206 3396, [email protected]

Загалом, кластер “Натуральне молоко” і компанія “Укрмілкінвест” допомогли відкритися на Хмельниччині вже шістьом фермам, разом з фермою Волицьких. Також за їх сприяння успішно працюють шість ферм у Рівненській області та одна – у Тернопільській. На черзі – відкриття понад 20-ти ферм у вказаних областях.

Власна молочна ферма сьогодні в тренді серед селян. Як вони самі кажуть, це – не просто своя ферма і власна справа. Це – ще й робота задля розвитку громад.

Отож – рухаємося далі. Стежте за нашими новинами на сторінках соцмереж:

Facebook “Сімейних молочних ферм”

Facebook фонду “Любіть Україну”

Facebook кластеру “Натуральне молоко”, навчання фермерів

Сайт: http://korylkevych.org.ua/

Автор: Наталя Богданець,

менеджерка зі зв’язків з громадськістю РОБФ “Любіть Україну”


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Молоді громадські організації та ініціативні групи можуть розробити проєкти та отримати грант на їхню реалізацію

На Луганщині жінки навчаються розвитку підприємництва в умовах пандемії

На Донеччині ветеранів АТО навчають стратегії пошуку роботи

Дотримання права на реабілітацію жертв катувань в Україні, огляд досвіду недержавних суб'єктів в Україні та Грузії щодо забезпечення права на реалізацію та міжнародні стандарти

“Забудьте про пільги” – керівники інклюзивних пекарні та IT-компанії поділилися своїм досвідом, як робити соціальний бізнес

Влада VS громада: успішний приклад проведення Публічних консультацій в Острозі