Шведи надали гуманітарну допомогу переселенцям на Прикарпатті та захисникам України

Українці у Швеції передали гуманітарну допомогу для переселенців, які знайшли прихисток в Івано-Франківській області. Організувала її перевезення та розподілення Івано-Франківська обласна організація ...

Додано:
MolodaProsvita_IF

IMG-934a03aa1ee37e16a75e83601dd6b698-V
Шведи надали гуманітарну допомогу переселенцям на Прикарпатті та захисникам України

Українці у Швеції передали гуманітарну допомогу для переселенців, які знайшли прихисток в Івано-Франківській області. Організувала її перевезення та розподілення Івано-Франківська обласна організація “Молода Просвіта”

За декілька днів мешканці двох невеликих міст Сунне та Арвіка власними силами наповнили вантажівку одягом, ліками, їжею, засобами гігієни і відправили до України. Одна з ініціаторок збору допомоги українка Елена Стромберг Балла розповіла, що все почалось з акції проти російського агресора та війни, на яку вийшла не тільки українська спільнота, але й самі шведи: “Зазвичай Швеція залишається нейтральною, але багато хто зараз розуміє, що теперішня ситуація жахлива, Росія – монстр. Вони часто про це говорять. Мене кожного дня запитують на роботі, як наша сім’я”. 

Дещо з відправленого надійде до Збройних сил України та добровольців. Зокрема – ліки. Їх уже готуються переслати у міста, де тривають активні бої. А от продукти харчування і засоби гігієни розподілили між прихистками для переселенців.

IMG-dadda3016a29dbf859582408ed60ef84-V

Від початку вторгнення Росії наша область уже прийняла десятки тисяч людей, які виїхали з гарячих точок. Зараз ми готуємося до нової хвилі, коли прибуватимуть ще більшими групами. Тому наперед доставили по громадах підгузки, засоби гігієни, крупи, дитячі суміші. Паралельно ведемо комунікацію про нову гуманітарну допомогу з Європи та купуємо тепловізори для Івано-Франківської територіальної оборони, щоб бути готовими до всього”, – зазначила керівниця “Молодої Просвіти Прикарпаття” Євгенія Бардяк.

20220307_131916

Брошнів-Осадська громада стала однією з тих, що отримали допомогу зі Швеції. Тут активно готуються до прибуття людей з міст, які потрапили під ракетні удари й обстріли з боку російських військ. За словами заступниці голови селищної ради Інни Кудли, найближчим часом вони вже очікують декілька сімей з Ірпеня й Харкова. Розміщувати їх будуть у Креховицькій гімназії. Для них підготували місця для відпочинку, їжу та речі першої необхідності. Підготуватись наперед вдалось, зокрема, й завдяки шведам.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

На Хмельниччині відбулася зустріч: вирішення питань працевлаштування ВПО

Університет Грінченка відкриває дистанційну школу «Нова генерація»

“90% українців довіряють військовим та ветеранам”, — результат опитування

Благодійний фонд «СТОПРАК» допомагає забезпечувати онкопацієнток ліками

Чим займається київський осередок найбільшої молодіжної організації у світі AIESEC під час війни?

Рада ухвалила два законопроєкти про волонтерство: що зміниться для волонтерів?