Шульгинська територіальна громада готова приєднатися до руху самоорганізації

В Шульгинській територіальній громаді відбулася перша інформаційна сесія в рамках нового проєкту «Дієва демократія на рівні територіальних громад Луганщини».  Під час зустрічі експерти ГО «Громадська ...

Додано:
lekotan

pexels-photo-5324973
Шульгинська територіальна громада готова приєднатися до руху самоорганізації

В Шульгинській територіальній громаді відбулася перша інформаційна сесія в рамках нового проєкту «Дієва демократія на рівні територіальних громад Луганщини».  Під час зустрічі експерти ГО «Громадська ініціатива Луганщини» презентували рівні та сучасні форми участі та самоорганізації населення та інститутів громадянського суспільства в процесі вирішення місцевого розвитку.

 Особливим аспектом спроможності будь-якої громади в складному регіоні є необхідність належного представництва інтересів мешканців всіх населених пунктів, в тому числі на території проживання яких після об’єднання не розташовані органи місцевого самоврядування. Державна та регіональна політика в цій частині зараз сконцентрована лише на розбудові інституту старост, позиціонуючи його як єдиний спосіб комунікації.  Але згідно чинного законодавства старости не обираються мешканцями та підзвітні лише місцевої  раді та підконтрольні голові ТГ.    

Що робити? Створювати органи самоорганізації населення та ефективно використовувати інструменти місцевої демократії!  Тим паче, коли громада має першу в Україні таку шалену ресурсну базу!

 В ході заходу учасники прийняли рішення про створення відповідної робочої групи щодо корегування Статуту територіальної громади, обговорили важливість питання самоорганізації мешканців та узгодили подальший графік співпраці.

#IRF 

 #EU4USociety

#ПрямуємоРазом

#MovingForwardTogether.

Захід проведено ГО «Громадська ініціатива Луганщини» в рамках проєкту «Дієва демократія на рівні територіальних громад Луганщини» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Координація цифровізації - в Івано-Франківську працює робоча група

Участь у Менторській програмі: виклик чи можливості?

«Як діти в школу», або Як вінницькі депутати виконують обов’язок участі в засіданнях міськради

На Донеччині ветерани АТО відвідали семінари з питань особистісного розвитку та працевлаштування

Жінки, мир, безпека: створюємо місцеві рішення разом

Третина підприємців вважає, що для успіху бізнесу важливі неформальні стосунки з владою — результати опитування бізнесу