Серед першої десятки «політичних корупціонерів» є і представники Вінниччини

15 червня в Києві у приміщенні Укрінформ  відбувся круглий стіл  «Презентація Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем». Головна теза презентації: Партії повинні позбавляти ...

Додано:
cpa_result

5tePh7lq734
Серед першої десятки «політичних корупціонерів» є і представники Вінниччини

15 червня в Києві у приміщенні Укрінформ  відбувся круглий стіл  «Презентація Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем». Головна теза презентації: Партії повинні позбавляти мандату депутатів своїх фракцій, помічених у корупції.

Під час Круглого столу ініціатори Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем» запропонували представникам політичних партій підписати Меморандум щодо протидії корупції у місцевих радах. Тут же Меморандум підписали представники  партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» та партії «Відродження».  Представники всіх партій погодились про співпрацю з Всеукраїнським рухом проти політичної корупції «Під контролем» та домовились провести спільний Форум у липні місяці цього року.

Корупція на регіональному рівні не має партійного забарвлення і притаманна усім політичним партіям України – переконані ініціатори Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем». Про завдання, методологію та перші результати громадського моніторингу місцевих органів влади йшлося під час круглого столу.

«Місяць тому зародилася ініціатива протидії політичної корупції у місцевих органах влади «Під контролем». Наразі до нашій коаліції вже приєдналися більше 70 організацій. За цей короткий час ми виявили близько ста прикладів, які відповідно до нашої методології містять ознаки політичною корупції. Тобто, якщо у полі зору нашого руху – близько 330 міських, обласних та районних рад, то виходить, що у кожній третій раді є корупціонери. Ми будемо вимагати від політичних партій застосовувати інститут імперативного мандату по відношенню до тих посадовців, які порушують закон. І передаватимемо зібрану інформацію до правоохоронних органів для реагування», — розповів Віктор Таран, учасник руху «Під контролем».

«Ми визначаємо фігурантів політичної корупції на основі п’яти критеріїв: прозорість та підзвітність, відкритість, наявність корупційних ризиків у роботі місцевої ради, політична корупція та конфлікт інтересів. Усі ці критерії базуються на засадах нового антикорупційного законодавства», — презентував методологію дослідження «Індекс політичної корупції місцевого самоврядування» Гліб Канєвський, учасник руху «Під контролем». Він передав перші кейси, створені на основі моніторингу, щодо депутатів та представників виконавчої влади місцевого рівня, до яких виникли питання. Зокрема:

  1. Дикий Геннадій Анатолійович (Об’єднання «Самопоміч»), міський голова м. Біла Церква;
  2. Єщенко Ліліана Валентинівна (Радикальна партія Олега Ляшка), депутат Канівської районної ради;
  3. Старикова Ганна Віталіївна (Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»), голова Київської обласної ради VII;
  4. Малецький Віталій Олексійович (громадський рух «Поруч»), Кременчуцький міський голова;
  5. Гоцуляк Микола Володимирович (політична партія «Наш край»), секретар Могилів-Подільської міської ради;
  6. Пакіж Степан Петрович (Об’єднання «Самопоміч»), директор «Львівтеплоенерго»;
  7. Шемчук Василь Миколайович (громадський рух «Народний контроль»), депутат Чернівецької обласної ради, директор ТОВ «Агрофірма «Калина»;
  8. Боржков Валерій (Українське об’єднання патріотів «УКРОП»), депутат Херсонської міської ради;
  9. Андріїв Богдан Євстафійович (політична партія «Відродження»), Ужгородський міський голова;
  10. Великодній Андрій Вікторович (політична партія «Нові обличя»), депутат Бучанської міської ради;
  11. Малихіна Тетяна Ігорівна (партія «Блок Петра Порошенка «Солідарність»), депутат Одеської міської ради.

«Факти порушення закону з боку депутатів місцевих рад, які виявлять представники Руху «Під контролем» та інші громадські організації, будуть вивчатися в НАЗК, і Комісія буде ухвалювати відповідне рішення», – повідомила директор Департаменту моніторингу дотримання законодавства про конфлікт інтересів та інших обмежень щодо запобігання корупції НАЗК Ірина Мостова.

В поле уваги громадських активістів на Вінниччині потрапив секретар Могилів-Подільської міськради, в.о. першого заступника мера міста, депутат від «Нашого краю» Микола Гоцуляк. У своїй декларації  він вказав квартиру на 88 кв м та інше нерухоме майно на 84 кв м. Втім, за даними Реєстру нерухомого майна, у грудні 2014 року депутат став співвласником відразу 4 об’єктів нерухомості за однією адресою в с. Серебрія неподалік від Могилів-Подільського –  будівлі кафе, житлового будинку та земельних ділянок під ними. Відповідальність за таке порушення передбачена ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

«Подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (штраф від 1000 до 2500 нмдг.) – від 17 тис. грн до 42,5 тис. грн.!

ДОВІДКА:

Всеукраїнський рух проти політичної корупції «Під контролем» стартував 12 травня 2016 року як об’єднання регіональних громадських організацій, які послідовно протягом останніх років боряться із корупцією у своїх регіонах.  Наразі у коаліцію входять більше 60 громадських організацій з усіх регіонів України. Головне завдання Всеукраїнського руху «Під контролем» — систематизація та виявлення ознак корупції в діяльності місцевих депутатів, мерів міст та посадових осіб державних органів влади.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями