Що заважає впровадженню ефективної політики допомоги ВПО?

Майже 2 роки триває конфлікт на Сході України і окупація Криму, але проблеми переселенців залишаються актуальними і примножуються. 17 лютого у Верховній Раді відбудуться Парламентські слухання з ...

Додано:
RCentre

938725_1049940198396792_607656946_o
Що заважає впровадженню ефективної політики допомоги ВПО?

Майже 2 роки триває конфлікт на Сході України і окупація Криму, але проблеми переселенців залишаються актуальними і примножуються. 17 лютого у Верховній Раді відбудуться Парламентські слухання з питань ВПО, і перед ними представники громадськості та народні депутати зберуться, щоб відповісти на питання: що саме гальмує процес адаптації переселенців та заважає реалізації їх прав. Попередньо про проблеми та очікування від слухань громадські активісти та народні депутати розказали на брифінгу.

Це неприйнятно, коли відсутність комунікації між різними органами влади створює неможливість ВПО отримати допомогу, як це існує зараз через брак відповідальності Міністерства соціальної політики перед громадянами та через невміння будувати ефективну співпрацю з іншими державними службами”, – Наталія Новикова, координаторка Ресурсного центру для допомоги вимушеним переселенцям.

Сподіваємось, що хоча б частина наших політиків щиро зацікавиться цією темою, зрозуміє всю складність положення наших громадян та діятиме задля його покращення”, – додає Вікторія Савчук, адвокаційний експерт ГО “КримСОС”.

Головними проблемами залишаються: забезпечення житлом, перетин лінії зіткнення, відсутність належної підтримки уразливих груп населення, а також – невідповідність між собою норм різних законодавчих актів, що заважає частині ВПО отримувати соціальні виплати. Вирішення останніх проблем не складне, але залежить від наявності політичної волі.

Я хочу, щоб всі зрозуміли: війна відбувається не на Донбасі, війна йде в Україні”, – говорить народний депутат Наталія Веселова.

“Я щойно повернулась зі Сходу, і можу запевнити, що люди вже втомились чекати на позитивні системні зміни. Там це найбільше відчувається, бо саме Донецька та Луганська області прийняли найбільшу кількість внутрішньо переміщених осіб і саме там люди не з новин знають про проблеми мешканців непідконтрольних територій.

Комітет з прав людини дав декільком мільйонам українських громадян надію, ініціювавши проведення парламентських слухань. Під час підготовки ми отримували з різних куточків нашої країни доволі різні рекомендації, від ідеалістичних до цілком практичних, які ще вчора треба було б втілити, якщо була б на те політична воля. Але зустрічались і протиріччя в рекомендаціях, і це говорить про те, що в суспільстві так само немає єдиної думки, спільного бачення виходу з кризи. І це черговий раз підкреслює, що не можна замовчувати спірні питання, їх треба проговорювати і шукати компромісів.”, - ділиться експерт Інституту суспільно-економічних досліджень з питань ВПО Тетяна Дурнева.

Громадськість, що опікується переселенцями, сподівається, що Парламентські слухання та акції в цей день привернуть увагу політиків до цих проблем.

“Складність полягає в тому, що ряд положень чинних законів не виконуються, а ті, які виконуються, багато в чому суперечать реальним інтересам переміщених осіб”, – Олена Виноградова, правовий аналітик всеукраїнської благодійної фундації “Право на захист”.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями