Що Україна робить для збереження лісів

До 2030 року ЄС має намір висадити 3 млрд додаткових дерев. Про це йдеться у Новій лісовій стратегії до 2030 року. Для виконання цього завдання Європейська Комісія розробила дорожню карту дій, яка ...

Додано:
racse

Дайджест_22-01
Що Україна робить для збереження лісів

До 2030 року ЄС має намір висадити 3 млрд додаткових дерев. Про це йдеться у Новій лісовій стратегії до 2030 року. Для виконання цього завдання Європейська Комісія розробила дорожню карту дій, яка має на меті детально регламентувати таку висадку. Україна також намагається дотримуватись такого тренду: у рамках програми Президента “Зелена країна” передбачається за 3 роки висадити 1 мільярд нових дерев, а за 10 років – збільшити площу лісів на 1 мільйон гектарів.

Для реформування системи управління лісами Уряд також схвалив Державну стратегію управління лісами України до 2035 року та Операційний план на її виконання на 2022-2024 роки. Стратегією, серед іншого, передбачено запровадження ефективного управління лісами шляхом реформування системи; забезпечення стійкості лісів до зміни клімату; проведення цифровізації галузі; розвиток рекреації; розвиток наукового потенціалу та створення належної системи підготовки фахівців.

Під час засідань СОР26 у Глазго 110 країн, на частку яких припадає 85% лісів планети, серед яких і Україна, підписали Декларацію СОР26. Вони взяли на себе зобов’язання до 2030 року зупинити процес втрати лісового покриву та розпочати його відновлення. Україна у контексті Декларації про користування лісами та землею, яку ініціювала Велика Британія, заявляє про готовність збільшувати площу лісів. Сьогодні лісовий фонд України налічує понад 10 мільйонів гектарів – це 15,9 % території держави.

Створення охоронних зон у межах найважливіших для попередження деградації біорізноманіття територій є одним з найбільш ефективних механізмів збереження біорізноманіття. 12 травня 2023 року Кабінет Міністрів України затвердив Порядок створення охоронних зон для збереження біорізноманіття у лісах та Порядок створення охоронних зон для збереження об’єктів Червоної книги України.

Також Міндовкілля затвердило перелік чужорідних видів дерев, заборонених у відтворенні лісів. До переліку увійшло 13 видів дерев, які здатні змінити або знищити цілі екосистеми.

До 2021 року в Україні був відсутній всебічний підхід до розв’язання цього питання. За ініціативи Міндовкілля, були оновлені Правила відтворення лісів, ухвалена Державна стратегія управління лісами України до 2035 року та Стратегія біобезпеки та біологічного захисту, які, серед іншого, забороняють використання чужорідних видів дерев.

Більше про Україну та Європейський зелений курс – на веб-порталі “Зелена трансформація України” https://greentransform.org.ua/

Публікація підготовлена за фінансової допомоги Європейського Союзу у межах проєкту «Інтеграція сталого розвитку в Україні відповідно до Європейського зеленого курсу».

Проєкт реалізується консорціумом громадських організацій, зокрема Ресурсно-аналітичним центром «Суспільство і довкілля», під загальною координацією DiXi Group.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У громадах Півдня України проводять картування місцевого неурядового сектору

Правоохоронці та фахівці громад Чернігівщини посилюють спроможність з протидії гендерно зумовленому насильству

Участь громадян у процесах відновлення: кейс Березнегуватської громади (Миколаївщина)

Відбулась настановча сесія програми «Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення»

Курси англійської для переселенців стартують у 8 містах України

У Тернополі нагородили переможців всеукраїнського конкурсу «Золотий фліпчарт»