Що «нареформували» уряд, парламент та НБУ за січень-березень 2019?

У третьому кварталі підготовка до президентських виборів суттєво позначилася на темпі реформ – він сповільнився до найнижчого з 2015 року.За ініціативи Уряду було ухвалено 11 законів та постанов, ...

oberezhno-900x600
Що «нареформували» уряд, парламент та НБУ за січень-березень 2019?

У третьому кварталі підготовка до президентських виборів суттєво позначилася на темпі реформ – він сповільнився до найнижчого з 2015 року.

За ініціативи Уряду було ухвалено 11 законів та постанов, Парламент ініціював 2 прогресивні закони, а НБУ ухвалив 2 постанови.

Це вдвічі менше, ніж було ухвалено минулого кварталу.

Серед #перемог першого кварталу 2019 – монетизація субсидій, електронні рецепти на ліки, скасування книги скарг та пропозицій, боротьба з розмиванням податкової бази компаніями.

У лютому 2019 Парламент прийняв закон про ратифікацію конвенції MLI (Multilateral Instrument – багатосторонній інструмент). Вона дозволяє швидко та з мінімальними витратами вносити зміни до угод про уникнення подвійного оподаткування, таким чином закриваючи податкові «дірки».

Але є і велика #зрада – скасування норми Кримінального кодексу про незаконне збагачення.

У лютому 2019 року Конституційний Суд визнав, що особа не може бути притягнута до кримінальної відповідальності за надмірні статки, походження яких вона не може пояснити. Після рішення Конституційного суду усі справи, які розслідували НАБУ та САП (більше 65), були закриті.

Детальніше у дослідженні на посиланням.

 

Проект iMoRe від VoxUkraine – єдиний інструмент в Україні, який систематично розраховує темп проведення економічних реформ.

40 експертів із провідних аналітичних центрів двічі на місяць кількісно (за шкалою від -5 до +5) оцінюють ухвалені закони та як вони вплинули на економіку. Щоквартально ми робимо узагальнюючий огляд реформ.

VoxUkraine — незалежна аналітична платформа, заснована після Революції гідності у 2014 році групою висококваліфікованих економістів та юристів, які працюють в Україні і за кордоном. Наша місія — підвищення рівня економічної дискусії в Україні. Ми віримо, що це сприятиме поліпшенню якості економічних рішень у країні й позитивно позначиться на добробуті мільйонів наших співвітчизників.

 

Джерело: VoxUkraine.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Перша міська школа екскурсоводів розпочала свою роботу у Миколаєві

В Україні запустили перший онлайн-курс з корпоративної соціальної відповідальності на платформі Impactorium

У полоні невизначеності: у Слов’янську презентували виставку «На зламі»

Реабілітація: повернення доброго імені борцям за незалежність України

Володимир Балух подаватиме звернення до ЄСПЛ щодо тортур в ув’язненні у Росії

Жорстокість до тварин породжує жорстокість до людей